اصول طراحی وساخت مهر شرکتی

مهر شرکت چیست؟

طراحی وساخت مهر شرکتی چگونه است؟هر شرکتی پس از اینکه به ثبت رسید باید برنامه ای برای طراحی وساخت مهر شرکتی خود را داشته باشد. این مهر در واقع، در زیر تمام اسناد و قراردهای مربوط به شرکت، درج می شود و نشان دهنده انجام عمل برای شخص حقوقی (شرکت) است. یکی از ویژگیهای مهر شرکت به این صورت است که اگر مهر شرکت در پایان قراردادی درج شود، مسئولیت خاصی برای اشخاص دارندگان امضای مجاز به وجود نمی آید.طراحی وساخت مهر شرکتی خوب یک امتیاز برای شرکت ها محسوب میشود.

در نتیجه، افراد باید اقدام به طراحی وساخت مهر شرکتی خود کرده و در پایان تمام اسناد و قراردادهای مربوط به شرکت، آن را درج کنند تا در نهایت دچار مشکل نشوند.

ثبت مهر شرکت

تمام شرکت ها در زمانی که می خواهند در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسند ، باید صاحبان حق امضای مجاز شرکت را تعیین کنند. پس از اینکه دارندگان امضای مجاز تعیین و تایید شدند و شرکت به ثبت رسیدباید اقدام به طراحی وساخت مهر شرکتی کنند ، از آن پس در بیشتر اوراقی که توسط این افراد امضا می شود، مهر شرکت نیز باید درج شود. زیرا در بعضی موارد، عدم درج مهر مخصوص شرکت می تواند برای دارندگان امضای مجاز، مسئولیت شخصی ایجاد کند و در نهایت، باعث دردسر برای این افراد می شود. در نتیجه بهتر است که بدانیم مهر شرکت باید چه شرایط و ویژگیهایی داشته باشد تا برای شرکت یک مهر مخصوص طبق شرایط صحیح تهیه شود.

 

طراحی وساخت مهر شرکت

مهمترین کار پس از ثبت یک شرکت طراحی وساخت مهر شرکتی متناسب با نام شرکت و نوع فعالیت آن است که به دلیل اینکه تمام قراردادها با مهر شرکت معتبر میشود نوع طراحی مهر از اهمیت بالایی برخوردار است. در این قسمت سعی مینمایم تجربه خود را بصورت خلاصه در اختیار شما بازدید کننده محترم قرار دهم. در مهرهای شرکتی چند پارامتر وجود که در اکثر قریب به اتفاق مهرهای شرکتی رعایت میگردد. نام شرکت ، شماره ثبت ، سهامی عام و یا سهامی خاص بودن و درج عبارت با مسئولیت محدود و لوگوی شرکت.اگر لوگوی شرکت خود را قبلا طراحی کرده اید سعی نمایید چارچوب مهر شما دارد و نحوه چینش کلمات با لوگو هماهنگ باشد.

اگر لوگوی شرکت بصورت دایره است ، بهتر است طرح مهر دایره باشد و ابعاد مناسب مهرهای شرکتی دایره به قطر بین 3 تا 4 سانتی متر است . مانند تصاویر زیر ( برای دیدن تصاویر با کیفیت بهتر روی آن کلیک کیند )

اما ممکن است با توجه به هزینه بالایی که برخی طراحان برای طراحی لوگوی شرکت از شما  طلب میکنند (بعضا تا 3 میلیون تومان) شما مایل به هزینه کردن در این زمینه نباشید در این صورت بهترین کار استفاده از حروف اول اسم شرکت شما بصورت لاتین در مهر است مجتمع هوشمند طراخی ودیجیتال مارکتینگ فرتاک است از حروف اول این کلمات که بصورت حروف بزرگ لاتین بعنوان لوگو در مهر شرکت استفاده نمایید که این کار در مهرهای شرکتها و موسسات بسیار مرسوم است و هزینه طراحی لوگو هم نخواهید داشت .

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید