طراحی کاور موزیک ونکته های کاربردی در طراحی کاور

طراحی کاور آلبوم موسیقی چگونه باشد بهتر است؟اگر به عنوان یک طراح، علاقه مند به طراحی کاور آلبوم موسیقی هستید و یا در این زمینه فعالیت دارید، این مقاله مخصوص شماست.

هنگام طراحی کاور آلبوم موسیقی به موارد زیادی باید دقت کرد؛ از انتخاب تایپوگرافی مناسب گرفته تا یک چکیده از آن قطعه (کلیپ کوتاه از گفتار یا موسیقی که از نسخه ی طولانی تر و کامل تر قطعه ی صوتی ساخته می شود، که اغلب برای تبلیغ یا نمونه استفاده می شود) و هم چنین ترکیب و چینش مناسب تصاویر در کنار هم.

در ادامه با هم می بینیم که چه تکنیک هایی کمک می کند تا یک طراحی کاور آلبوم متفاوت و حرفه ای داشته باشید.

به کاربردی بودن طرح خود دقت کنید

به سایزهای مختلف آلبوم خود فکر کنید، چرا که یک آلبوم در جاهای مختلف از بیلبوردهای تبلیغاتی و رسانه های اجتماعی گرفته تا یک اپلیکیشن موسیقی، که حتی ممکن است کاربری آن را در اسمارت واچ خود باز کند، استفاده می شود. بنابر این سعی کنید طرحی را ایجاد کنید که به اندازه ای نمادین باشد که در سایز کوچک کارایی داشته باشد و در عین حال جزئیات کافی داشته باشد تا در سایز های بزرگ تر نیز فوق العاده به نظر برسد.

در طراحی خود از بسته بندی خلاقانه استفاده کنید

امروزه بسیاری از آثار هنری مربوط به طراحی کاور آلبوم موسیقی صرفاً برای یک تک آهنگ است که به صورت دیجیتالی عرضه می شود. اما اگر برای شما فرصتی برای ایجاد یک بسته بندی منحصر به فرد برای یک آلبوم که به صورت DVD عرضه می شود پیش آمد، از این فرصت استفاده کنید و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید. برای خلاقیت احتیاجی به صرف هزینه ی زیاد نیست! می توانید از طراحی بسته بندی خود یک پرینت اسکرین بگیرید و فقط خود DVD را به صورت تجاری تولید کنید.

در مورد اهمیت نحوه ی بسته بندی یک آلبوم موسیقی، بهتر است این را بدانید که حتی یک جایزه از  Grammy Awards (جایزه ی گرمی یا در اصل جایزه ی گرامافون نام جایزه‌ای افتخاری است که برای تشخیص دستاوردهای برجسته‌ای که به‌طور عمده در صنعت موسیقی زبان انگلیسی رخ داده توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط اهدا می‌شود) متعلق به بهترین بسته بندی آلبوم است. می توانید طراحی های برندگان و نامزدها را چک کنید و از آن ها ایده بگیرید.

 
طراحی کاور آلبوم موسیقی

 قبل از شروع طراحی، سبک هنری آن هنرمند را بشناسید

بزرگ ترین هدف یک طراح این است که اجازه دهد تا صدای یک گروه موسیقی یا یک هنرمند به جای هنر طراحی او شناخته شود. همیشه قبل از شروع طراحی خود، باید دقت کنید که کدام سبک بصری بیشتر با آن گروه موسیقی و طرفدارانشان هم خوانی دارد. بعضی از هنرمندانی که با آن ها همکاری می کنید، برای ایجاد سبک منحصر به فرد خود، یک مسیر ویژه دارند که به آن ها کمک می کند تا بدانند روی چه تم هایی باید تمرکز کنند و از کدام تم ها دوری کنند تا در نتیجه آلبوم منحصر به فرد خود را داشته باشند.

طراحی کاور آلبوم موسیقی
 هنگام طراحی کاور آلبوم موسیقی، به آن موسیقی گوش دهید

گوش دادن به موزیکی که در حال طراحی کاور برای آن هستید، به شما کمک می کند که بهترین طراحی را برای آن انجام دهید. حتی اگر فکر می کنید نظری قطعی در مورد آن موسیقی و حال هوایش دارید، دوباره به آن گوش دهید. ممکن است ایده های جدیدی که فکرش را نمی کنید از موسیقی و متن شعر آن به دست آورید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید