طراحی کاور موزیک و سبک های طراحی

طراحی کاور آهنگ وسبک طراحی

سبک طراحی کاور موزیک بسیار مهم است.تفاوتی ندارد که شما یک خواننده در عرصه موسیقی باشید و یا یک شاعر ، ترانه سرا و حتی تنظیم کننده موسیقی گاها پیش می آید که هرکدام برای معرفی خود به فکر ساخت کاور موزیک و نیازمند آن باشند که بایدسبک طراحی کاور موزیک متناسب با خود موزیک و سلیقه مخاطب باشد . اساسا خوانندگان و یا هنرمندان موسیقی برای اینکه بتوانند اثر موسیقی خود را در دید عموم و مخاطبان خاص خود قرار دهند نیازمند سبک طراحی کاور موزیک هستندیا نیازمند یک تصویر مناسب از حس و حال اثر خود هستند که از طریق آن با رسیدن به یک درک بصری ، مخاطبان را تشویق و نسبت به محتوای اثر آگاه سازد .

طراحی کاور آلبوم موسیقی ، چاپ یا انتشار اینترنتی ؟

دو فرم اصلی برای انتشار ترک موسیقی به همراه Cover  آن وجود دارد ، انتشار در فضای مجازی که یکی از رایج ترین روش ها برای شناساندن هر چه بیشتر و بهتر اثر موسیقی به مخاطبان در سال های اخیر بوده است که شما با محدودیت های کمتری در نمایش طرح کاور می توانید به انتشار آن بپردازید . قبل از ارائه ی آلبوم یا تک آهنگ به بازار توجه ویژه ای به سبک طراحی کاور موزیک خود داشته باشید.در فرم دوم که یکی از مهمترین و حساس ترین روش های موجود است ، هنرمند میبایست با حساسیت بیشتری به کاور آهنگ خود توجه داشته باشد ، چرا که علاوه محدودیت های نمایشی – گرافیکی جهت دریافت مجوز رسمی ، حساسیت را بیش از پیش افزایش می دهد .

طراحی متناسب با سبک موزیک

سبک طراحی کاور موزیک باید به گونه ای باشد که حس و حال موچود در موزیک را در مخاطب به وجود آورد.سبک های مختلفی در ساختار موسیقی وجود دارد ، سنتی – پاپ – کلاسیک – رپ و … اگر بخواهیم به صورت دقیق تری به آن ها برای نمایش Cover بپردازیم . تفاوت های نسبتی را میتوان در بین ها آن حس کرد . به طور مثال نمیتوان کاور اهنگ رپ را با یک کاور موزیک دیس لاو یا کاور موزیک پاپ مشابه بدانیم و طراحی آن ها را بر یک اساس انجام دهیم ، چراکه هم از نظر مخاطب و هم از نظر ساختار موسیقی شباهت زیادی با یکدیگر ندارند و در صورت عدم رعایت چنین موضوع مهمی باعث کاهش مخاطب و بیننده شما اثر شما شود .

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید