طراحی نشان سینه شرکت های تلفن همراه

تعریف بج سینه(نشان سینه)

نشان سینه چیست؟ در این نوشته قصد دارم به معرفی یکی از ابزار های تبلیغاتی پرکاربرد به نام نشان سینه بپردازم. از بج سینه با عناوین مختلفی مثل نشان سینه، اتیکت سینه، سنجاق سینه یا بج کت نیز یاد می شود.

احتمالا اولین گروهی که از badge استفاده کردند نظامیان بودند. بج برای نظامیان ابزاری برای معرفی افتخارات است و معمولا روی لباس آن ها نصب می شود. این نشان ها معمولا فلزی بوده و به وسیله سنجاق یا آهن ربا (مگنت) روی لباس نظامی الصاق می شوند. مطمعنا هدف از نصب آن ها روی لباس های نظامی نوعی تقدیر از شخص به پاس تلاش های او است و بج های سینه روی لباس نظامیان مایه افتخار آن هاست.

اما کاربرد نشان سینه در دنیای تبلیغات آنقدر هم دور از ریشه اصلی آن نیست!

بج سینه تبلیغاتی

در دنیای تبلیغات طرحی که روی بج سینه نمایش می دهند معمولا لوگوی آن نهاد است. این کار بدین منظور است که لوگو به عنوان سمبل یک سازمان، شرکت، گروه یا .. آیتمی شناخته شده برای مشتریان است و استفاده از آن باعث تثبیت هویت بصری با استفاده از هر فضای تبلیغاتی حتی روی کت کارمندان خواهد بود!

قرار گرفتن نشان (لوگو) سازمان، شرکت، گروه و یا .. بر روی کت (معمولا لباس فرم) اعضا باعث معرفی نهادی که آن شخص در آن فعالیت می کند به اطرافیان می شود و این چنین به نظر می رسد که افتخار آن شخص خدمت در آن سازمان، شرکت، گروه یا .. است. ظاهر بج سینه تبلیغاتی معمولا به گونه ای است که در نگاه اول مورد توجه اشخاص در تعامل با دارنده آن قرار می گیرد و باعث تبلیغات بصری برای آن واحد می شود.

نشان سینه معمولا در ابعادی کوچکتر از 10 سانتی متر طراحی می شود و در کشور ما، ایران، برای زنان روی مقنعه و یا آستین و برای آقایان معمولا روی کت نصب می شود. نحوه الصاق بج تبلیغاتی نیز به مانند نشان های نظامی با استفاده از آهن ربا و یا سنجاق مخصوص است. البته استفاده از سنجاق برای بج های فلزی بزرگ باعث رسیدن آسیب به بافت لباس خواهد شد و معمولا برای حل این مشکل از آهن ربا مخصوص استفاده می شود.

نحوه محاسبه قیمت بج سینه

برآورد کردن قیمت بج سینه وابسته به عوامل مختلفی از جمله متریال، روش ساخت، کیفیت اجرا، آبکاری و تیراژ بستگی دارد. بج های سینه در متریال های مختلفی از جمله برنج، برنز، زاماک، استیل و … تولید می شوند. وابسته به نوع متریال استفاده شده یکی از روش های اسید کاری، ریخته گری و برش لیزر استفاده می شود. البته باید به این نکته توجه شود که هر کدام از این روش ها معایب و مزایای خاص خود را دارند. اولین مرحله تولید نشان سینه طراحی و بعد از آن قالب گیری است که هزینه آن در تیراژ تقسیم می شود و همین امر باعث می شود قیمت بج سینه در تیراژ های بالا ارزان تر شود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید