طراحی فاکتور و چند نکته طلایی برای فاکتور حرفه ای

 نکته های مهم طراحی  فاکتور

نکته های مهم طراحی فاکتور کدامند؟ نکته های مهم طراحی فاکتور را به صورت طراحی گام به گام برای شما عزیزان شرح میدهیم.فاکتور یا همون صورتحساب فروش سند ارزشمندی است. که در آن نام محصول خریداری شده به همراه تعداد و قیمت آن نوشته می شود.پس به طور قطعی نکته های مهم طراحی فاکتور باید رعایت شوند تا ما یک سند ارزشمند سازمانی داشته باشیم. نکته های مهم طراحی فاکتور ازجمله مواردی هستند که باید با یک طراح در مورد آن مشورت شود. نکته های مهم طراحی فاکتوردر ادامه برای شما بیان میکنیم با ما همراه باشید.
به طور کلی بخشهای اصلی که شامل  نکته های مهم طراحی فاکتور است موارد زیر میباشد:
• نام فروشگاه
نام خریدار
نام محصول خریداری شده
• تعداد محصول خریداری شده
• قیمت تکی محصول
• قیمت جمع کل محصولات
تاریخ فروش

به کیفیت و رنگ آن توجه کنید

اگر در فتوشاپ طراحی میکنید حتما به Resolution توجه کنید که ۳۰۰ بر اینچ باشد و مد رنگ CMYK باشد.

ابعاد فاکتور توجه کنید

ابعاد فاکتور خود را منطبق بر ابعاد تعرفه تنظیم کنید. در نظر داشته باشید که در چاپ فاکتور برای صحافی منگنه فضایی به پهنای ۲ سانتیمتر، مورد نیاز است که از ابعاد کاغذ کسر خواهد شد.

از درج شماره خود داری کنید

برای طراحی فاکتور از درج کلمه «شماره» جداً خوداری نمایید. زیرا در حین شماره زنی کلمه «شماره» توسط خود ماشین، چاپ می شود. همچنین برای درج آن فضایی حداقل به ابعاد ۱×۳ سانتیمتر باید در نظر گرفته شود .

جنس کاغذ

جنس کاغذ در چاپ و طراحی فاکتور مهم است، که فاکتور شامل دو نوع می باشد کاغذ تحریری و کاربن
کاغذ تحریر دارای سطح بافت دار است و قدرت جذب بالایی دارد به همین دلیل بهترین کاغذ برای چابهای رنگی است.
کاغذ کاربن لس که شما در ظاهر کاربنی نمی بینید و کار کردن با آن بسیار تمیز است ولی در عین حال نوشتار های کاغذ رویی بر روی کاغذ پایینی چاپ می شود.

نوع چاپ

از نظر نوع چاپ ، می توانیم طراحی فاکتور را به دو دسته، چاپ رنگی و سیاه و سفید تقسیم کنیم. معمولاً فاکتورهای فوری که در هر کسب و کار کوچکی مورد استفاده قرار می گیرد از نوع چاپهای سیاه و سفید هستند. برخی از کسب و کارها و اغلب، کسب و کارهای رسمی از فاکتورهای رنگی استفاده می کنند.

نوع صحافی

در برخی از فاکتور های فروش گاهی کلماتی به صورت برجسته چاپ می شود
ولی تمام فاکتورها از این ویژگی برخوردار نیستند بیشتر فاکتورها از کلمات و حروف معمولی استفاده می کنند. معمولا شماره فاکتور ترجیح می دهند به صورت برجسته چاپ شود .
اگر قصد داریدفاکتور فروش طراحی کنیدلازم است، تمامی مطالب و بخشهای گفته شده در بالا را در نظر بگیرید و سپس سفارش طراحی و چاپ فاکتور فروش دهید. لازم به ذکر است که طراحی فاکتورفروش ، لوگوی شرکت یا فروشگاه شما حتماً باید در بالای فاکتور درج شود. طرح لوگوی شما، معرف و نشان فعالیت شماست. این طرح باید در تمامی قسمتهای کسب و کار شما ، از سایت تا فاکتورفروش و ایمیلها و سایر جاها درج شود.

 

توضیحی در مورد فاکتور

فاکتور فروش یک سند تجاری ،سازمانی،شرکتی و…میتواند نام گذاری شود که توسط فروشنده برای خریدار صادر شده و محصولات, مقادیر و قیمت های توافق شده برای محصولات و خدمات را ثابت می کند فاکتور نشان می دهد که خریدار باید مبلغ توافق شده را به فروشنده بپردازد. وقتی گفته می شود “ما برای آن ها فاکتور صادر کردیم” یعنی آن ها به ما پولی بدهکارند.

فاکتور خرید

فاکتور خرید تمام ویژگی های آن برعکس  فاکتور فروش می باشد . شما به جای اینکه جنسی یا خدمتی را بفروشید در این نوع فاکتور جنسی می خرید باید مبلغ توافق شده را به فروشنده بپردازید.

پیش فاکتور

پیش فاکتور عبارت است از سیاهه خریدی که فروشنده از مبدا به عنوان پیشنهاد فروش یا تعیین ارزش کالا و خدمات با شرایط فروش به درخواست خریدار صادر می نماید.
پیش فاکتور اعتبار تجاری ندارد ولی می تواند به تایید مرکز مربوطه برسد و اعتبار پیدا کن.
توصیه می کنیم برای این که فاکتور شما در چاپ، دچار افت کیفیت و مشکلی نشود، حتماً دستور العمل را بدقت مطالعه نموده و نکته های مهم طراحی فاکتور آن را در طرح های خود بکار بندید. در اینجا نیز به اختصار به چند نکته اشاره می کنیم:
۱- Resolution فایل شما باید ۳۰۰ پیکسل بر اینچ و مُد آن CMYK باشد.
۲- ابعاد فاکتور خود را منطبق بر ابعاد تعرفه تنظیم کنید. در نظر داشته باشید که در چاپ فاکتور برای صحافی منگنه فضایی به پهنای ۲ سانتیمتر، مورد نیاز است که از ابعاد کاغذ کسر خواهد شد.
۳- برای طراحی فاکتور از درج کلمه «شماره» جداً خوداری نمایید. زیرا در حین شماره زنی کلمه «شماره» توسط خود ماشین، چاپ می شود. همچنین برای درج آن فضایی حداقل به ابعاد ۱×۳ سانتیمتر باید در نظر گرفته شود.
۴- به دلیل گراماژ کم کاغذ فاکتور، از هر گونه طرح تمپلات، جداً خودداری نمایید.
۵- در زمینه فاکتور NCR از هیچ طرحی استفاده نکنید و صرفاً به خطوط جدول فاکتور اکتفا شود، چون موجب کاهش اثر انتقالی برگه های فاکتور به یکدیگر خواهد شد.
۶- به دلیل حساسیت کاغذ NCR توصیه می شود، روی این کاغذ از چاپ چهاررنگ استفاده نشود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید