طراحی مهر های نظام پزشکی

طراحی یک مهر پزشکی خوب چه ویژگیهایی دارد ؟

مهرپزشکی یکی از پرکاربردترین مهرها می باشد . با توجه به استفاده زیاد این مهرها در طول روز معمولا از مهرهای ژلاتینی و غیر اتومات استفاده نمی گردد.طراحی مهر پزشکی دز مجتمع هوشمند طراحی و دیجیتال مارکتینگ فرتاک انجام میشود.تایید و ثبت یک برگه پزشکی بسیار مهم و با اهمیت می باشد ، تایید گواهی پزشک به وسیله مهرپزشک انجام میگردد. پس ساختار و نوع آن حائز اهمیت می باشد.معروفترین برند مورد استفاده مهرپزشکی دستگاه ترودات می باشد که در اندازه های مختلف ارائه میگردد.

سایز مهر پزشکی

سایز مهرپزشکی بر اساس متن و محتوای نام ونام خانوادگی پزشک متغیر می باشد و استاندارد خاصی از طرف سازمان نظام پزشکی اعلام نشده است .اما معمولا پزشکان از دستگاه مهراتومات و دستگاه مهر اتومات لیزری با سایز 58*22 میلیمتر استفاده می نمایند . چرا که این سایز استانداری هست و تمامی مطالب در آن به خوبی نمایان می گردد.بعضی از پزشکان تمایل به استفاده از مهر پزشکی در سایز کوچکتری دارند که سایز کوچکتر 47*18 میلیمتر می باشد و برای اسامی با کلمات کم مورد استفاده قرار میگیرد .

انواع مدل مهر پزشکی

مهرپزشکی مجتمع هوشمند طراحی ودیجیتال مارکتینگ فرتاک در سه مدل اتومات ، لیزری و جیبی ارائه می شود.

مهرژلاتینی اتومات : همان مهرهایی که معروف به مهر پزشکی ، مهرریلی ، مهرفشاری هستند و از قدیم تا به امروز مورد استفاده پزشکان بوده اند .

مهر جیبی اتومات : مهر ژلاتینی جیبی اتومات که جیبی و تاشو هستند و داخل جیب و کیف جا می شوند .

مهرلیزری اتومات : در طراحی و ساخت اینگونه مهرها به جای ژلاتین از پلیمر استفاده می شود و طول عمر بالا و کیفیت بهتری دارند .

معمولا پزشکان دو عدد مهر به همراه دارند ، یک عدد مربوط به محل کار دائم که در آنجا به صورت ثابت نگهداری می شود و دیگری مهر پزشک که همراه آنها می باشد .معمولا مهرپزشکی که در مطب نگهداری میگردد سایز بزرگتری نسبت به مهر جیبی دارد.هر سه مدل اتومات می باشند و نیازی به استامپ ندارند .

طراحی مهر پزشکی

طراحی مهرپزشکی فوق العاده مهم می باشد ، معمولا در سطر اول اینگونه مهرها نام پزشک ، در سطر بعدی تخصص پزشکی و در سطر سوم شماره نظام پزشکی ثبت میگردد.به همراه داشتن کارت نظام پزشکی جهت سفارش مهر پزشکی ضروری می باشد .

معمولا پزشکان علاقه دارند که اسم آنها به صورت نستعلیق نوشته شود .البته استفاده از خط نستعلیق در سطر اول جالب و باعث زیبایی مهر میگردد ولی در خط دوم و سوم به علت بزرگ شدن بیش از اندازه مهر توصیه نمیگردد.پس بهتر است فقط یک خط و آن هم نام پزشک بصورت نستعلیق نوشته شود.

طرح مهر پزشکی بیمارستانها

تعداد بسیار زیادی از پزشکان علاوه بر مطب شخصی خود در بیمارستانهای دولتی و خصوصی نیز مشغول به فعالیت می باشند. لازم به ذکر است معمولا بیمارستانها در مهرپزشکی آرم و لوگوی بیمارستان را لحاظ می نمایند.به همین منظور درج لوگوی بیمارستان در مهر پزشکی در این موارد الزامی است.

مهر پزشکی جیبی

یکی از پرکاربردترین انواع مهرپزشکی ، مهرپزشکی جیبی هست .با توجه به حمل آسان این نوع مهر معمولا پزشکان یک عدد مهر جیبی همیشه به همراه خود دارند .مهرجیبی پزشکی دارای ابعاد مختلفی می باشد که رایج ترین سایز مورد استفاده 47*18 میلیمتر می باشد.

قیمت مهر پزشکی

مهرپزشکی همانند مهرهای دیگر با توجه به نوع استفاده و دستگاه مورد استفاده متفاوت می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از صفحه فروشگاه زودمهر محصول خود را انتخاب و از قیمت آن مطلع شوید. مهر ژلاتینی ساده پزشکی پایین ترین و مهراتومات لیزری پزشکی دارای بالاترین قیمت این مهرها می باشند .

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید