طراحی نشان سینه موسسات مالی و اعتباری

نشان سینه موسسات مالی واعتباری

نشان سینه موسسات مالی واعتباری یا همان بج سینه که آرم و نشان سازمانی افراد را مشخص می نماید ، این پلاک ها از قدمت بسیار طولانی برخوردار بوده تا آنجا که حتی بر روی لباس های پادشاهان و نظامیان گذشته نیز دیده میشودنشان سینه در گذشته با فلزهای گران بهایی همچون طلا نقره یا برنز ساخته میشد که بعد ها با گسترش تکنیک های آبکاری امکان استفاده از فلز هایی همچون برنج را که ویژگی های مشابه به طلا را داشت بوجود آمده و سازندگان انواع نشان های سینه را با آبکاری طلایی و نقره ایی به مشتریان مورد نظر ارائه نمودند البته این سیستم محدودیت هایی نیز داشت از قبیل عدم توانایی در تولید آرمهای چند رنگ یا گرافیکی و همچنین قیمت بالا برای ساخت در تعداد کم امکان تولید را در تعداد پایین محدود می نمود و از طرفی دیگر زمان تولید بج های فلزی اسیدکاری شده شامل زمان طولانی بین 3 الی 10 روز بودند که خود امکان تهیه فوری را از بین میبردند.

نشان سینه در دنیای امروز

امروزه با توجه به پیشرفت های بسیار در تکنولوژی و دانش بشری همانگونه که در صنایع گوناگون شاهد دگرگونی های بسیار بوده ایم این صنعت نیز بسیاری از محدودیت های گذشته را برطرف نموده است.

با حضور دستگاه های برش لیزری فلزات ، حکاکی لیزری فلزات ، سیستم های چاپ تمام رنگی فلزات و … و همچنین کنترل تمام این سیتم ها با دستگاه های کامپیوتر باعث ایجاد توانایی های بیشتری در تولید انواع نشان سینه و بج بوجود آمده که برخی از این ویژگی ها عبارتنداز:

سرعت بالا در تولید حتی 1 در یک ساعت (تولید نشان سینه فوری)

امکان چاپ تمام رنگی و لوگوهای گرافیکی بدون محدودیت رنگ و قابلیت درجه نوشته ها و علایم ریز تر نسبت به روش اسیدکاری

ماندگاری بالای بج یا نشان سینه

قابلیت شستشو برای بج های سینه بدون تغییر رنگ

استفاده از مگنت در پلاک های آلومینیومی به جای سوزن که باعث ایستایی زیبای نشان سینه بر روی لباس گردیده و از طرفی دیگر لباس هایتان سوراخ نمیگردد

قیمتی کمتر از نمونه های برنجی آبکاری شده

نشان سینه برای پرسنل کارخانه تولید مواد غذایی

نشان سینه چیست ؟

در پاسخ به این پرسش که بج سینه چیست ابتدا باید گفت که به آن نشان سینه,گل سینه,پلاک سینه,بج کت و … نیز گفته میشود,از خانواده نشان ها و مدال ها بوده که معرف سازمان,ارگان و یا گروه وابسته به شخص است و توسط سوزن و یا مگنت به لباس متصل می گردد ( به صورت رایج توسط سوزن به لباس وصل می شود ). همراه بودن آن با شما به راحتی این پیام را که شما با ماهیت معرف آن مرتبط هستید را منتقل می کند البته بدون سرو صدا و کاملا با وقار!

استفاده از آن به معنای وابستگی کاری و یا سازمانی با علامت درج شده روی آن است که می تواند معرف شرکتی که در آن مشغول به کار هستیم ، سازمان و یا گروهی که در آن هستیم و در مواردی نیز به معنای علاقه به فرهنگ و یا موضوعی هنری ، ملی ، ادبی و دیگر موارد است.

همانطور که گفته شد معنی دیگر و یا به عبارتی نام دیگر بج سینه ، بج کت می باشد که دلیل استفاده رایج از آن به این دلیل است که اغلب توسط استفاده کننده روی کت نصب می گردد. به همین دلیل پسوند کت در مواقعی رایج تر از سینه شده است.

موارد کاربردی و استفاده بج سینه

کارمندان و مدیران مجموعه در جلسات رسمی,محیط کاری و اداری,سخنرانی ها,همایشها از بج سینه به جهت معرفی وابستگی خود به  مجموعه و یا سازمانی که لوگو و آرم روی آن حک شده است  استفاده می کنند.عموما بج سینه نمادی است متشکل از لوگو و یا آرم مجموعه و یا نشان و شعار مشخصی از یک همایش,اجتماع و یا مشابه به آن که بر روی یک فلز حکاکی و ساخته می شود.شکیل بودن در عین ظرافت و ایجاد حس شخصیت ،اعتبار و رسمیت از ویژگی های آن می باشد.
یکی از موارد مهم در ایجاد هویت بصری (تصویری که مخاطب از المان ها و نماد های مجموعه نسبت به هویت برند در ذهن ایجاد می کند) استفاده از‌ ابزاری تبلیغاتی ایست که نماینده شرکت,سازمان و یا گروه باشد.

نشان سینه علاوه بر ایجاد حس تشخص و وفاداری در افراد مجموعه,می تواند نمایش با معنی ای از هویت در قالب لوگو که نخستین رکن ایجاد یک هویت بصری است شود.

بج سینه فلزی ، پلی استری براق و پلاستیکی از انواع رایج بج سینه است که ارگان های مختلف بسته به نیاز و انتخاب خود یکی را انتخاب می کنند. این تنوع موجود فاکتورهای مهمی را مانند تامین حق انتخاب مشتریان در بحث قیمت ، زمان و کیفیت را در می گیرد که در هریک از آنها یکی از این دست موارد مشهود است.

جمع بندی

اگر بخواهیم یک جمع بندی درست نماییم ، می توان نشان سینه را ابزاری کارآمد دانست که در هرجا و مکانی بتوان آن را معرف خوبی برای کسب و کار خود نامید. امروزه با گسترش بسترهای مختلف تبلیغاتی همچنان استفاده از ابزارهای کارآمد مانند بج کت نه تنها کمرنگ نشده که زمینه بهتری را برای نمایش آن از طریق انتشار تصاویر رسمی در شبکه های مجازی ، سایت ها و پوشش های مختلف فراهم آورده است.

همراه بودن آن با اتصال روی لباس مانند اتیکت سینه ،  می تواند محدودیت مکان را از آن حذف نموده و فرصت دیده شدن را بدون هیچ مانعی بدهد.همچنین به دلیل ساختار ظاهری و جواهر گونه آن که با ظرافت همراه است نیز ، حس با ارزش بودن در ایجاد و مخاطب را جذب خود می نماید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید