طراحی هدایای تبلیغاتی سازمانی

هدایای تبلیغاتی سازمانی

هدایای تبلیغاتی سازمانی یا هدایای تبلیغاتی امروزه در همه‌ی مجموعه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. با گسترش دانش‌های مرتبط با بازاریابی و برندینگ، تکنیک‌های ویژه‌ای نیز برای موفقیت در این راستا ارائه شده است.

یکی از تکنیک‌های موثر، بازاریابی با استفاده از هدایای تبلیغاتی سازمانی است. مجموعه‌های مختلف سالانه مبالغی از بودجه خود را معین کرده و صرف این نوع از تبلیغات می‌کنند. البته ممکن است گاهی هدف از این کار بازاریابی و در راستای اهداف اقتصادی نباشد و اهداف دیگری داشته‌باشند. مثال استفاده از هدایای تبلیغاتی  سازمانی با اهداف غیر اقتصادی، هدایای نوروزی است. هدایایی که مجموعه‌ها و ارگان‌ها هر ساله با نزدیک شدن به عید نوروز به اعضای خود هدیه می‌دهند.

این هدایا می‌توانند کاربردی بوده، تا یکی از نیازهای مختلف افراد را بر طرف سازد، و یا صرفا یادبود و یا بزرگداشتی برای مخاطبان آن باشد. در این صورت، این هدایا یادبودی خوب و به‌یاد‌ماندنی از یک مناسبت خاص در طول سال خواهد بود. البته این نوع هدایا نیز کاربردهای مشخص خود را دارد که در آینده به بیان مفصل آن‌ها خواهیم پرداخت.

هدایای تبلیغاتی سازمانی چه ویژگی هایی دارند؟

هدایایی که شما به کار می‌برید باید خصوصیات ویژه‌ای داشته باشند. یکی از آن خصوصیات این است که مشخص شود شما آن را ارائه کرده‌اید. احتمالاً تا به حال محصولاتی را دیده‌اید که به صورت هدیه ارائه شده اما برند روی آن‌ها متعلق به تولید کننده‌اش نباشد. برای مثال خودکارهای تبلیغاتی. این خودکارها به عنوان هدیه و اشانتیون از سوی مجموعه‌ها ارائه می‌شوند. لوگو، نام مجموعه و در برخی موارد اطلاعات تماس نیز روی آن‌ها درج شده است.

در این صورت هر فردی که از آن خودکار استفاده کند، همواره لوگو و نام آن مجموعه را خواهد دید. البته خودکارهای تبلیغاتی اصلا ایده‌ی خوبی برای هدایای سازمانی نیستند. ما صرفا از این مثال برای پیدا کردن دیدگاه مشخص از شرایط چاپ لوگو و نام مجموعه روی محصولات استفاده کردیم.

مثال دیگری از این قبیل، لیوان‌ها و ماگ‌های تبلیغاتی هستند. به واسطه استفاده چشمگیر این محصولات در زندگی مردم، ماگ‌های تبلیغاتی را می‌توان یکی از هدایای تبلیغاتی نسبتاً مناسب دانست. همچنین قابلیت درج لوگو و نام مجموعه روی سطح خارجی آن‌ها نیز وجود دارد. از ویژگی‌های خوب این هدیه می‌توان اشاره کرد که اگر شخصی از ماگ‌های شما در فضای عمومی استفاده کرد، مثل یک منشی، این کار باعث می‌شود نام تجاری شما بیشتر از قبل به چشم آید.

چاپ لوگو روی محصولاتی که قصد هدیه دادن آن‌ها را دارید، یکی از راه‌های مناسب برای نمایش برند شماست. اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد. برای مثال، اگر شما از بسته بندی خاصی برای هدایای تبلیغاتی سازمانی تان استفاده می‌کنید، می‌توانید اطلاعات کامل مجموعه خود را روی بسته بندی آن چاپ کنید. همچنین می‌توانید پلاکی که حاوی اطلاعات مجموعه شماست چاپ کرده، و بر روی بسته بندی هدیه خود بچسبانید. اطمینان حاصل کنید که ضروری‌ترین اطلاعات را برروی بسته چاپ کنید و از کم‌گویی و زیاده‌گویی پرهیز کنید.

یکی از کارهایی که هنگام استفاده از هدایای تبلیغاتی مرسوم است، استفاده از بروشور یا کتابچه مربوط به آن سازمان در بسته بندی محصول است. تا به بهانه هدیه اطلاعات جامعی از خود و فعالیت‌هایتان ارایه دهید.

از دیگر ویژگی‌هایی که هدایای تبلیغاتی سازمانی باید داشته باشند، زیبایی چشمگیر آن‌ها است. شما قصد دارید هدیه‌تان هر روزه مورد استفاده مخاطب قرار گیرد. حال اگر این هدایا فاقد زیبایی باشند، مخاطب شما هیچ رقبتی برای به کار بردن آن نخواهد داشت.

بسته بندی شکیل و جذاب، انتخاب رنگ‌بندی مناسب و زیبایی محصولی که در بسته بندی هدیه شما قرار می‌گیرد، از مهم‌ترین معیارهایی است که شما باید آن را رعایت کنید.

یک نکته کوچک که در تهیه هدایای سازمانی اهمیت دارد، ارتباط نوع هدیه ارائه شده و مجموعه شماست. همچنین استفاده از بسته بندی متناسب با محصولی که در آن قرار می‌گیرد. برای مثال استفاده از یک جعبه بزرگ برای قرار دادن یک گلدان کوچک درون آن اصلا جایز نمی‌باشد. به علاوه ارتباط رنگ بندی محصول و بسته‌ای که درون آن قرار می‌گیرد نیز حائز اهمیت است.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید