طراحی و کاور موزیک اصول طراحی

نکات و اصول در طراحی کاور موزیک

اصول طراحی کاور موزیک داری یک سری از ترکیب بندی ها و قالب بندب های گرافیکی است که به جلد آلبوم شما جلوه بسری میدهد.اولین چیزی که یک هنرمند برای معرفی موسیقی و آلبوم جدید ارائه میدهد، کاور موزیک می باشد، در نتیجه اصول طراحی کاور موزیک باید به در ستی رعایت شود وبه  گونه ای باشد که بتواند نظر مخاطبان و طرفداران خواننده را جذب کند. اصول طراحی کاور موزیک نیز مانند هر نوع طرح دیگر نیاز به راعایت اصول و نکات خاصی دارد که یک طراح باید به آنها توجه داشته باشد. در ادامه به معرفی آنچه یک  طراح گرافیک اصول طراحی کاور موزیک باید رعایت کند را معرفی خواهیم نمود. با فرتاک  همراه باشید.بدون شک روزی که خداوند انسان را آفرید، میل به چیزی به نام موسیقی را برای روزهای شاد و غمگین زندگی او در وجودش قرار داد. سلیقه و خواسته ی انسان ها به موسیقی متفاوت بوده و شاید به همین خاطر است که هنرمندان زیادی با سبک های مختلف در این عرصه وجود دارند و هر کدام هر از چند گاهی با ارائه ی طراحی کاور موزیک منحصر به فرد، سعی ئر معرفی آلبوم یا قطعه ای جدید را دارند. زمانی می توان به طراحی کاور موزیک امتیاز مثبت داد و منتظر بازخورد ایده آل از آن بود که اصول اولیه در حین طراحی رعایت شده باشند.

قبل از شروع طراحی موزیک چه کارهایی باید انجام داد؟

برای انجام هیچ کار و حرفه ای نمی توان بدون رعایت مقدمات کار را شروع کرد. در طراحی کاور موزیک نیز باید قبل از شروع طراحی به برخی اصول طراحی کاور موزیک  از نکات توجه ویژه داشت. این نکته را همیشه بخاطر داشت که در طراحی کاور موزیک یا هر نوع طراحی دیگر، هر اندازه زمان بیشتری را برای فراهم کردن مقدمات اختصاص دهید، به همان اندازه می توانید انتظار بازخورد مثبت داشت.

شناخت هنرمند و مخاطبان هدف در طراحی کاور موزیک

اولین شخصی که باید از طراحی کاور موزیک رضایت داشته باشد، بدون شک خودِ خواننده و هنرمند هست، چون صاحب اثر است و باید تا حد زیادی مطابق با سلیقه ی وی پیش رفت. البته شما به عنوان یک طراح گرافیک متخصص باید بتوانید نقاط مثبت و منفی طرح را برای خواننده شرح دهید و اگر انتخاب اشتباهی در انتخاب نوع طراحی کاور موزیک دارد را شرح دهید و وی را متقاعد سازید. بعد از خواننده، طرفداران وی در مرحله ی دوم قرار میگیرند و این قسمت سخت ترین بخش کار می باشد و باید زمان بگذارید و فرهنگ، گروه سنی، شرایط روحی و اجتماعی و جنسیت آنها را بدرستی شناسایی کنید تا بتوانید طراحی کاور موزیک را مطابق با خواسته های آنها پیش ببرید. بدون شک طراحی کاور موزیک برای هنرمندانی که سبک سنتی دارند با آنچه طرفداران موسیقی پاپ انتظار دارند، تفاوت زیادی داشته و به همین خاطر است که تا این اندازه به شناخت مخاطبان هدف تاکید میشود.اصول طراحی کاور موزیک به هنر و ذوق هنری او بستگی دارد.

شناخت هدف و پیام اصلی آلبوم و قطعه ی جدید قبل از طراحی کاور موزیک

بندرت می توان از موسیقی و اثر هنری که حاوی پیام نباشد، انتظار موفقیت داشت. قبل از طراحی کاور موزیک باید بتوانید طی جلساتی که با صاحب اثر برگزار میکنید، در مورد هدف و پیام اصلی آن قطعه صحبت کنید و در نهایت طرحی را انتخاب کنید که مخاطب بتواند تا حد زیادی پی به پیام اصلی این اثر هنری  ببرد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید