طراحی وساخت مهر لیزری

 طراحی مهر های لیزری

طراحی مهر لیزری درمجتمع هوشمند طراحی و دیجیتال مارکتینگ فرتاک در جهت ارائه هر چه بهتر خدمات خود به بررسی طراحی  مهر لیزری و ژلاتینی پرداخته است. شما می‌توانید با مطالعه این متن، نوع طراحی مهر لیزری  خود را انتخاب کنید و  بسیار سریع‌تر از دیگران آن را دریافت کنید.

 

مهرهای ژلاتینی، نسل قدیم مهرها است. در این مهرها قسمت منتقل کننده طرح مهر بر روی کاغذ از جنس ژلاتین مهرسازی است و این ژلاتین در روش سنتی مهرسازی با استفاده از نور ماورای بنفش و شستشو با اسید مخصوص  تبدیل به ژلاتین قابل نصب بر روی دستگاه اتوماتیک ژلاتینی می‌شود. در دستگاه‌های اتوماتیک ژلاتینی قسمتی به عنوان استامپ وجود دارد که ژلاتین پس از تماس با آن جوهر را به کاغذ منتقل می‌کند. بدیهی است به دلیل نوع روش ساخت در این گونه مهرها، امکان تولید خطوط بسیار ظرف و نقاط بسیار ریز وجود ندارد. به طور تجربی نازکترین خط قابل تولید در این روش سه دهم میلیمتر است.

طراحی مهر لیزری نسل جدید

مهرهای نوری یا لیزری نسل جدید مهرها است. نام صحیح این مهرها، نوری است ولی به اشتباه به نام لیزری مصطلح شده است. در این مهرها دیگر خبری از ژلاتین و استامپ نیست و طرح مهر توسط دستگاه به روی فوم مخصوص منتقل می‌شود.

 

اکثر این مهرها دارای مخزنی از جوهر هستند که به آن کارتریج می‌گویند. این کارتریج جوهر را به فوم دارای طرح منتقل می‌کند و فوم تصویر مهر را بر روی کاغذ انتقال می‌دهد. به دلیل حذف مرحله چرخش ۱۸۰درجه ژلاتین برای انتقال جوهر، مهرهای نوری جثه‌ای کوچکتر نسبت به هم‌سایزهای ژلاتینی خود دارند.

نکته قابل اشاره دیگر تفاوت در کیفیت طرح منتقل شده بر روی کاغذ است. مهرهای نوری طرح را با تراکم جوهر بالاتری نسبت به مهرهای ژلاتینی بر روی کاغذ منتقل می‌کنند و این ویژگی باعث افزایش کیفیت اثر منتقل شده بر روی کاغذ می‌شود.

نحوه شارژکردن مهر های لیزری

همچنین نحوه شارژ کردن مهرهای لیزری به دلیل حذف استامپ، ساده‌تر از مهرهای ژلاتینی است. البته باید توجه شود که برای شارژ این مهرها باید حتما از جوهر مخصوص مهرهای نوری استفاده کرد که در حال حاضر بهترین برند در بازار Colop و Shiny است.

 

در حال حاضر در بازار ایران بهترین برند در مهرهای نوری Colop  است. این نوع مهر محصول کشور اتریش است و کیفیت بسیار مناسبی را به ارمغان می‌آورد. این مهرها کاربری بسیار لذت‌بخشی برای کاربر به وجود می‌آورند. دومین برند معتبر Shiny است. محصولی با قدمت و با کیفیت از کشور تایوان. کیفیت این برند نیز قابل دفاع و در مقابل هم‌رده‌های چینی خود یک سر و گردن بالاتر است.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید