طراحی وساخت مهر برجسته

طراحی وساخت مهر برجسته

طراحی و ساخت مهر برجسته از دو قسمت تشکیل شده است. یکی دستگاهی است که برای برجسته کردن مورد استفاده قرار می گیرد و یکی هم کلیشه ای است که برای برجسته کردن استفاده می شود که شامل دو ورق آلمینیومی است که روی دستگاه نصب می شوند و به واسطه آن برجستگی روی کاغذ و یا اسناد شما اعمال می شود.

از ویژگی های بارز و قابل ذکرطراحی و ساخت مهر برجسته این است که خرید یکبار دستگاه برای اعمال برجستگی الزامی است ولی روی یک دستگاه می توان از چندین کلیشه و طرح برای استفاده های روزانه استفاده کرد. طراحی و ساخت مهر برجسته  در مجتمع هوشمند طراحی ودیجیتال مارکتینگ فرتاک به سلیقه شما عزیزان صورت میگیرد.

معمولا قطر قرار گیری مهر ۴۱ میلیمتر می باشد و دارای دستگیره با روکش پلاستیکی و فک قوی(قرار دادن مُهر) میباشد .

همه چیز در مورد مهر برجسته و کاربردهای آن

مطمئناً همه‌ی ما تا به امروز انواع مختلفی از مهرها را دیده‌ایم و یا حتی از برخی نیز استفاده کرده‌ایم. مهرهای ساده‌ی ژلاتینی، گونه‌های مختلف از مهرهای اتوماتیک و نمونه‌های دیگر از مهرها. یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین گونه از مهرها، «مهر برجسته» است که به احتمال زیاد اگر هم تا به امروز نام آن را نمی‌دانسته‌اید، نشان‌های آن را روی کاغذ دیده‌اید. «مهربرجسته» با نام‌ها و اسامی گوناگون و مختلف در بازار، بین فروشندگان و خریداران شناخته می‌شود.

مهر برجسته چه ویژگی‌هایی دارد؟

از خصوصیات اصلی و مهم «مهر برجسته» می‌توان به این مورد اشاره کرد که در طراحی و ساخت مهربرجسته ، اثری از جوهر و کارتریج و مواد رنگی روی کاغذ وجود نخواهد داشت و به  عبارت ساده‌تر مهربرجسته مهر بی‌رنگ است. به جای اینکه آثار رنگی از این مهر بر روی کاغذ برجای بماند، در عوض همانطور که از نام این مهر پیداست، اثر باقی مانده به صورت یک مهربرجسته است.

 

یعنی شامل برجستگی و فرورفتگی‌هایی است که روی کاغذ ایجاد می‌شود و ظاهر شکیل و حرفه‌ای را از خود به جای می‌گذارد. در حقیقت هر کس می‌تواند بسته به نیاز و سلیقه و حرفه‌ای که دارد و جهت کارهای گوناگون، برای اینکه نتیجه‌ی کار بهتر و حرفه‌ای‌تر به نظر برسد از و اثر باقیمانده از مهر مشخص‌تر و متفاوت‌تر باشد، از برچسب‌های مخصوص که در رنگ‌ها و سایزهای مختلف عرضه شده‌اند؛ استفاده نماید. سپس این برچسب‌ها را قبل از زدن مهر، روی کاغذ چسبانده و بعد از آن روی آن مهر زده تا نتیجه و خروجی کار حرفه‌ای‌تر و جذاب‌تر شده و مشتری از کار لذت ببرد.

نام‌های دیگر مهر برجسته چیست؟

ابتدای این متن اشاره کردیم که مهر برجسته با نام‌ها و عنوان‌های گوناگونی در بازار عرضه و شناخته شده‌اند. از جمله‌ی این نام‌ها می‌توان نام‌هایی مانند مهرنامرئی، مهر آهنی، مهرفشاری، مهر فلزی،مهرسنگی و مهر پِرِسی  می‌باشند که در طراحی و ساخت مهر برجسته به آن پرداخته میشود.

کاربرد مهرهای برجسته چیست و در کجا از مهر برجسته استفاده می‌کنیم؟

عموماً موارد استفاده از مهرهای برجسته در کشور ما برای اسناد و مدارک رسمی، برگه‌های قرارداد، برگه‌های گارانتی، انواع گواهینامه و… می‌باشند که در تمامی موارد ذکر شده، مهر برجسته نمادی برای اعتبار بخشی و ایجاد اطمینان جهت اصالت است.

 

آیا مهرهای برجسته امن می‌باشند؟

این سوالی است که بیشتر افراد با آن مواجهند،با توجه به اینکه روش‌های طراحی و ساخت مهر برجسته  نسبت به سایر مهرهایی که در بازار موجودند، پیچیده‌تر و دشوارتر است و همچنین وسایل و دستگاه‌های ساخت مهر برجسته نیز به سهولت در اختیار همگان قرار ندارد و دسترسی به این تجهیزات نیز کار ساده‌ای نیست، می‌توان گفت که امنیت مهر برجسته در قیاس با مهرهای ساده از درجه و اعتبار بالاتری برخوردار است و همین موضوع میزان جعل در این مهر را تا حد چشمگیری کاهش داده است.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید