طراحی کارت تبریک کریسمس و طراحی انواع کارت های دست ساز

طراحی کارت تبریک کریسمس زیبا

طراحی کارت تبریک کریسمس

طراحی کارت تبریک کریسمس چه ویژگی هایی دارد؟کریسمَس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز حضرت مسیح (ع) برگزار می‌شود. طراحی کارت تبریک کریسمس میتواند زیبایی  این جشن را دو چندان کند.بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته و بسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند. اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست و پنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح جشن می‌گیرندچیزی که بین همه آنان مشترک است طراحی کارت تبریک کریسمس و هدیه دادن است.

 

برخی از مسیحیان ارتودوکس در روسیه، اوکراین، سرزمین مقدس (ناحیه تاریخی فلسطین) و دیگر مکانها، به سبب پیروی از گاهشماری یولیانی، جشن کریسمس را در روز ۷ ژانویه برپا می‌دارند.آنها اغلب با طراحی کارت تبریک کریسمس این رویداد زیبا را با اعضای کلیسای ارامنه طبق سنت منحصر به فردی، روز میلاد و همچنین روز غسل تعمید مسیح را همزمان در روز ششم ژانویه جشن می‌گیرند.

 

آیین‌های جشن کریسمس

برگزاری کریسمس در کشورهای مختلف مسیحی بنا به سنت و رسم و رسوم آنان، تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارد.چیزی که مشترک است طراحی کارت تبریک کریسمس است که با طراحی ها بسیار زیبا انجام میشود و به همراه هدایا توضیع میشود. اما از مشترکات این مراسم این است که: مسیحیان برای جشن گرفتن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) به کلیساها می‌روند، در منزل یک درخت کاج را تزیین و چراغانی می‌کنند و در خیابان‌ها و کوچه‌ها دسته‌دسته سرودهای پرستشی و شکرگزاری اجرا می‌نمایند. همچنین در ایام کریسمس حراجیهایی برپا می‌شود و در روز باکسینگ در ۲۶ دسامبر، کارمندها از کارفرمای خویش هدیه دریافت می‌کنند.

 

 

طراحی کارت تبریک کریسمس دست ساز

کارت تبریک دستکش بابانوئل برای کریسمس

 

طراحی کارت تبریک کریسمس | طراحی کارت تبریک کریسمس زیبا | طراحی کارت تبریک کریسمس فرتاک

یک تکه مقوای قرمز رنگ را بردارید و روی آن طرح دستکش های بابانوئل را بکشید. دورتادور آن را ببرید و برای قسمت بالای دستکش هم از مقوای سبز رنگ استفاده کنید. این دو دستکش را به وسیله نخ رنگی به هم وصل کرده و کادو کریسمس تان را با آن تزیین کنید.

 

کارت تبریک آدم برفی برای کریسمس

 

طراحی کارت تبریک کریسمس | طراحی کارت تبریک کریسمس شیک | طراحی کارت تبریک کریسمس ارزان

یک تکه مقوای کرم رنگ را ببرید. روی آن با مداد یک کلاه آدم برفی بکشید. سه تکه پنبه در دو سایز ( دو عدد یک سایز و یک عدد در سایز بزرگتر ) را زیر همدیگر بچسبانید تا شکل آدم برفی شود. برای دست های آدم برفی از دو تکه شاخه برگ خشک شده استفاده کنید.

 

کارت تبریک درخت کریسمس

 

طراحی کارت تبریک کریسمس در شیراز | طراحی کارت تبریک کریسمسرایگان |طراحی کارت تبریک کریسمس حرفه ای

مانند قسمت قبل یک تکه مقوای کرم رنگ را ببرید. یک تکه کاغذ سفید رنگ را در سایز کوچکتر از مقوا ببرید. روی کاغذ رنگی سبز رنگ با مداد شکل طبقه های درخت کریسمس را بکشید و دورتادور آن را با کاغذ ببرید. همه طبقه ها را روی هم و روی کاغذ سفید بچسبانید تا به شکل یک درخت کریسمس درست شود. در نهایت کاغذ سفید را روی مقوای کرم رنگ بچسبانید.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید