سبد خرید 0

لندینگ طراحی سایت

طراحی سایت

از سری صفحات لندینگ پیج

امروزه انسان ها فقط در دنیای واقعی زندگی نمی کنند ، حتی در دنیای واقعی فقط کسب و کار خود را ندارند و شاید حتی دیگر در دنیای واقعی فقط عاشق نمی شوند. 

پیشرفت دنیای تکنولوژی سهم زیادی از زندگی ما انشان ها را پر کرده پس نباید از آن عقب ماند.

یکی از این موارد وبسایت است که با زندگی در این دنیای پر از تغییر یکی از ملزومات است و یادگیری علم طراحی سایت یکی از دغدغه ها .

در این مقاله با ما باششید تا کمی در مورد طراحی سایت و داشتن یک وبسایت اصولی صحبت کنیم.

طراحی سایت

طراحی وب به طراحی سایت هایی گفته می شود که در اینترنت نمایش داده می شوند. معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت اشاره دارد تا توسعه نرم افزار. طراحی وب در گذشته بر طراحی سایت برای مرورگرهای دسکتاپ متمرکز بود. با این حال، از اواسط دهه 2010، طراحی برای مرورگرهای موبایل و تبلت اهمیت روزافزونی پیدا کرده است.

طراحی سایت فرآیند برنامه ریزی، مفهوم سازی و ترتیب محتوا به صورت آنلاین است. امروزه طراحی سایت فراتر از زیبایی شناسی است و شامل عملکرد کلی وب سایت می شود. طراحی سایت همچنین شامل برنامه های وب، اپلیکیشن های موبایل و طراحی رابط کاربری می باشد.

در طراحی سایت ترسناک ترین بخش برای بسیاری از توسعه دهندگان وب، ، فرآیند شروع طراحی است. برای لحظه ای تصور کنید که پشت میز خود نشسته اید و چیزی جز یک فنجان قهوه و کارت ویزیت یک مشتری بالقوه که به یک وب سایت شرکتی اولیه نیاز دارد، ندارید. معمولاً یک کارت ویزیت در مورد هویت یک شرکت صحبت می کند و می تواند به عنوان الهام بخش طراحی مورد استفاده قرار گیرد.

 

در مورد یک بوم خالی صحبت کنید! خب از اینجا کجا می روی؟ شما نیاز به یک برنامه دارید … وبا برخی از ورودی های انتقادی مشتری در مورد آنچه شرکت او واقعاً انجام می دهد، و با جمع آوری اطلاعات در مورد محتوایی که باید با آن کار کنید، می توانید یک طرح و طراحی سایت موفق داشته باشید.

 

هر کسی، صرف نظر از سطح استعداد هنری که دارد، می‌تواند طرحی ارائه دهد که به خوبی کار کند و ظاهر خوبی داشته باشد – تنها چیزی که لازم است کمی تجربه و دانش کاری در مورد برخی از اصول اولیه چیدمان است.

طراحی سایت خود بسیار دلهره آور به نظر می رسد، اینطور نیست؟ پیمایش در تمام ابزارهای مناسب و مهارت در طرح‌بندی و موقعیت‌یابی. خبر خوب را می خواهید؟

 

 

طراحی سایت شامل بسیاری از مهارت ها و رشته های مختلف در تولید و نگهداری وب سایت ها می باشد. حوزه های مختلف طراحی سایت شامل طراحی گرافیک وب سایت می باشد. طراحی رابط کاربری (طراحیUI )؛ تالیف، از جمله کد استاندارد و نرم افزار اختصاصی؛ طراحی تجربه کاربری (طراحی UX ) و بهینه سازی موتورهای جستجو اغلب افراد زیادی در تیم هایی کار می کنند که جنبه های مختلف فرآیند طراحی را پوشش می دهند، اگرچه برخی از طراحان همه آنها را پوشش می دهند.

اصطلاح “طراحی سایت” معمولاً برای توصیف فرآیند طراحی مربوط به طراحی جلویی (سمت مشتری) یک وب سایت از جمله نوشتن نشانه گذاری استفاده می شود. طراحی وب تا حدی با مهندسی وب در حوزه گسترده تر توسعه وب همپوشانی دارد. از طراحان وب انتظار می رود که از قابلیت استفاده آگاهی داشته باشند و اگر نقش آنها شامل ایجاد نشانه گذاری باشد، انتظار می رود که با دستورالعمل های دسترسی به وب نیز به روز باشند.

طراحی سایت چیزی است که ظاهر و احساس کلی را هنگام استفاده از یک وب سایت ایجاد می کند. این فرآیند برنامه ریزی و ساختن عناصر وب سایت شما از ساختار و چیدمان گرفته تا تصاویر، رنگ ها، فونت ها و گرافیک است.

طراحی سایت دارای اجزای متعددی است که با هم کار می کنند تا تجربه نهایی یک وب سایت را ایجاد کنند، از جمله طراحی گرافیک، طراحی تجربه کاربر، طراحی رابط، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و ایجاد محتوا.

این عناصر تعیین می کنند که یک وب سایت چگونه به نظر می رسد، احساس می کند و در دستگاه های مختلف کار می کند.

طراحی سایت با توسعه وب متفاوت است، یعنی کدنویسی واقعی که باعث می شود یک وب سایت کار کند. وقتی در حال ساختن یک وب سایت هستید، هم به طراحی وب و هم به توسعه وب نیاز دارید. اگرچه می توانید طراحان وب را بیابید که توسعه دهندگان وب و UX نیز هستند، اینها مجموعه مهارت های متمایز هستند.

بسیاری از طراحان جوان اغلب مفهوم طراحی وب را اشتباه درک می کنند، طراحی سایت در مورد طراحی است، نه در مورد برنامه نویسی و توسعه front-end. البته، اگر زبان برنامه‌نویسی (HTML)، (CSS)، )جاوا( را بلد باشید، عالی خواهد بود، اما نمی‌توانید خود را عمیقاً به توسعه جلویی بپردازید، این هسته طراحی سایت نیست. طراحی سایت برای حل مشکلات ارتباطی بین کاربران و اطلاعات صفحه وب است.

 

بصری + تعامل = هسته طراحی سایت

طراحی سایت یک جایگاه بسیار خاص در توسعه نرم افزار است. به این ترتیب، به دلیل چالش‌هایی که پروژه‌های مبتنی بر وب دارند، انتخاب‌های فناوری اغلب کمی متفاوت به نظر می‌رسند.

به عنوان مثال، وب سایت ها به جای نشستن مستقیم روی سخت افزار، با مرورگرها تعامل دارند. حتی برنامه های مبتنی بر وب نیز باید با در نظر گرفتن اتصال کار کنند، زیرا داده ها باید به عقب و جلو ارسال شوند. به دلیل همه اینها، زبان های طراحی وب اغلب با گزینه های نرم افزار معمولی متفاوت هستند – که ما می خواهیم در اینجا بررسی کنیم.

دانستن برخی از محبوب‌ترین زبان‌های طراحی سایت به شما امکان می‌دهد در طول پروژه‌های وب سایت، انتخاب‌های بیشتری داشته باشید و همچنین دامنه همه کاره بخش وب‌سازی امروزی را درک کنید.

امروزه بیش از 1.8 میلیارد وب سایت در وب وجود دارد. این رقابت زیادی است. به همین دلیل، مهم است که به سختی در مورد اینکه چگونه می توانید در طراحی سایت خود متمایز باشید و بازدیدکنندگان را جذب کنید.

اگر در طراحی سایت تازه وارد هستید یا قصد دارید یک وب سایت راه اندازی کنید، باید برخی از نکات و ترفندهای اولیه سئو را برای شروع بدانید. این تأثیر عمده ای بر دسترسی و اعتبار پست ها/مقالات شما دارد.

طراحی سایت مناسب به عنصر حیاتی مورد نیاز برای جلب توجه کاربران وب سایت و اپلیکیشن موبایل تبدیل شده است. با این حال، تحقیقات کمی برای تعریف عناصر خاص مورد استفاده در طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل موثر انجام شده است. ما تلاش می‌کنیم تحقیقات در مورد طراحی سایت مؤثر را مرور و تجمیع کنیم و فهرست کوتاهی از عناصری که اغلب در تحقیق استفاده می‌شوند را تعریف کنیم. عناصر طراحی که اغلب در متون بررسی شده ذکر شده عبارتند از: ناوبری، نمایش گرافیکی، سازماندهی، کاربرد محتوا، هدف، سادگی و خوانایی. ما در مورد چگونگی تعریف و ارزیابی این هفت عنصر در مطالعات قبلی بحث می کنیم. این بررسی و فهرست کوتاه حاصل از عناصر طراحی ممکن است برای کمک به طراحان و محققان برای عملیاتی کردن بهترین شیوه‌ها برای تسهیل و پیش‌بینی تعامل کاربر استفاده شود.

طراحی سایت، هنر برنامه ریزی و تنظیم محتوا در یک وب سایت است تا بتوان آن را به صورت آنلاین با جهان به اشتراک گذاشت و به آن دسترسی داشت. ترکیبی از عناصر زیبایی شناختی و کاربردی، طراحی وب چیزی است که ظاهر یک وب سایت را تعیین می کند، مانند رنگ ها،  فونت ها و گرافیک آن و همچنین شکل دادن به ساختار سایت و تجربه کاربران از آن.

امروزه ایجاد وب سایت یکی از ارکان حضور آنلاین است. به همین دلیل، دنیای طراحی سایت مانند همیشه پویا است. به طور مداوم در حال تغییر است، از جمله برنامه های تلفن همراه و طراحی رابط کاربری، تا نیازهای رو به رشد صاحبان وب سایت و بازدیدکنندگان را برآورده کند.

وب سایت های کوچک اغلب فقط با استفاده از HTML و CSS نوشته می شوند. وب سایت های بزرگتر – به ویژه آنهایی که به طور منظم به روز می شوند و از سیستم مدیریت محتوا (CMS)، ابزار وبلاگ نویسی یا نرم افزار تجارت الکترونیک استفاده می کنند – اغلب از فناوری های پیچیده تری در وب سرور استفاده می کنند، اما این فناوری ها در واقع برای تولید HTML استفاده می شوند. و CSS که سپس به مرورگر ارسال می شود. بنابراین، اگر سایت شما از این فناوری ها استفاده می کند، می توانید از دانش جدید HTML و CSS خود برای کنترل بیشتر بر ظاهر سایت خود استفاده کنید. سایت‌های بزرگ‌تر و پیچیده‌تر مانند اینها ممکن است از پایگاه داده استفاده کنند

داده ها و زبان های برنامه نویسی مانند PHP، ASP.Net، جاوا یا روبی را در وب سرور ذخیره کنید، اما برای بهبود آنچه کاربر می بیند، نیازی به دانستن این فناوری ها ندارید.

 

طراحی سایت اغلب یک فرآیند مشارکتی است که دانش و ابزارهای صنایع مرتبط را از طراحی گرافیک گرفته تا بهینه سازی SEO و UX ترکیب می کند. طراحان وب اغلب افراد حرفه ای از این حوزه ها را گرد هم می آورند که می توانند عملکرد را بهینه کنند و روی فرآیند و نتیجه بزرگتر تمرکز کنند.

در طراحی سایت برداشت اول واقعا مهم است. اگر حضور قدرتمندی در وب نداشته باشید، برند خود را متوقف می کنید.

مشتریان بالقوه ای که در سایت برای برند شما جستجو می کنند و چیزی پیدا نمی کنند، ممکن است فکر کنند که شما از کار افتاده اید. اگر آنها جستجو کنند و چیزی پایین تر از همدیگر را پیدا کنند، این تصور را خواهند داشت که شما چندان به شرکت یا محصول خود اهمیت نمی دهید. هر رابطه ای که در وب سایت شما شروع می شود را با درست کردن طراحی سایت خود به یک رابطه عالی تبدیل کنید.

در واقع، برای اینکه بتوانید طراحی سایت را انجام دهید، اصلاً نیازی به نابغه بودن ندارید، و این دقیقاً همان چیزی است که ما در این راهنمای ساده به شما کمک خواهیم کرد. طراحی سایت کاملاً در مورد آزادی خلاق است، بنابراین اجازه دهید شما را به این موارد بپردازیم:

 • هدف و استراتژی در طراحی سایت خود را مشخص کنید
 • تحقیق در مورد آخرین روند طراحی سایت
 • انتخاب پلتفرم در طراحی سایت خود
 • تصمیم گیری در مورد برند خود
 • افزودن و بهینه سازی محتوا
 • انتشار سایت شما
 • تجزیه و تحلیل و بهبود در طول مسیر

 

هدف و استراتژی طراحی سایت خود را مشخص کنید

 

به نظر می رسد این نکته ساده ای باشد، اما قبل از اینکه ابتدا وارد طراحی سایت خود شوید، ابتدا باید هدف آن را روشن کنید.

فراتر از شناخت ساده صنعت خود و تعریف استراتژی محتوا، باید به این فکر کنید که USP (نقطه فروش منحصر به فرد) شما چیست و چگونه می خواهید با آن روبرو شوید.

اگر خود را صرفاً برای کسب سود یا بالا بردن نمایه خود در آنجا قرار دهید، مردم از طریق آن متوجه خواهند شد. طراحی سایت شما مستقیماً با برند شما مرتبط است و باید معتبر و جذاب باشد.

 

 

در مورد آخرین روند طراحی سایت تحقیق کنید

 

طراحی سایت به سرعت تکامل می یابد، اما روندهای رایج تری وجود دارد که می توانید از آنها بیاموزید. در این مرحله، توجه به این نکته مهم است که فقط به دلیل اینکه یک روند وب جاری است، به این معنی نیست که لزوماً برای شما مناسب است.

48 درصد از مردم طراحی را به عنوان مهمترین عامل یک وب سایت ذکر می کنند، بنابراین مهم است که وقت خود را صرف کنید و به آنچه رقبا انجام می دهند نگاه کنید. هر بخش سبک های متفاوتی خواهد داشت، بنابراین بسیار مهم است که بدانید آیا می خواهید در صنعت خود جا بیفتید یا آن را مختل کنید.

 

پلتفرم در طراحی سایت خود را انتخاب کنید

 

وقتی به طراحی سایت با کیفیت فکر می کنید اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند یک آژانس حرفه ای است، درست است؟ و در حالی که شرکت‌های برتر تا حد زیادی کار بزرگی انجام می‌دهند، اما می‌توانند بسیار گران باشند.

خوشبختانه راه دیگری هم وجود دارد: سازندگان وب سایت و پلتفرم های تجارت الکترونیک. اینها ابزارهای آنلاین DIY هستند که به شما امکان می دهند وب سایت خود را ایجاد و طراحی کنید، بدون نیاز به دانستن یک خط کد!

به طور طبیعی، گزینه‌های زیادی وجود دارد – با کیفیت‌های متفاوت – اما ما کار را انجام داده‌ایم و بهترین‌های موجود در بازار را بررسی کرده‌ایم. از طریق ترکیبی از تحقیقات تخصصی و آزمایش کامل، اکنون می‌توانیم بهترین گزینه‌ها را برای طراحی سایت شخصی شما آشکار کنیم.

 

 

یک الگو(تم) برای سایت انتخاب کنید

 

اکنون شما هدف سایت خود را مشخص کرده اید، از آخرین روند طراحی سایت اطلاع دارید، و پلتفرمی را در ذهن دارید، باید ایده بسیار بهتری از آنچه از یک قالب نیاز دارید داشته باشید.

یک قالب که گاهی اوقات به عنوان یک موضوع از آن یاد می شود، طرح بندی سایت شما است. به قالبی مانند ساختار خانه خود فکر کنید، قبل از اینکه آن را با تمام وسایل خود پر کنید، ظاهر اصلی خود را تشکیل می دهد.

اکثر پلتفرم‌ها طیف وسیعی از قالب‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهند که از بین آنها انتخاب کنید، که از قبل با محتوای نمونه پر شده است.

قالب‌ها معمولاً به دسته‌های صنعتی تقسیم می‌شوند، که غربال کردن آن‌ها و پیدا کردن آن‌هایی که به شما مرتبط هستند را بسیار ساده می‌کند. هر دسته دارای قالب‌هایی با ویژگی‌های داخلی مرتبط با آن صنعت خواهد بود که در زمان و تلاش شما برای افزودن آنها به بعد صرفه‌جویی می‌کند.

 

 

در مورد برند سایت خود تصمیم بگیرید

 

هنگام طراحی سایت خود، باید به این فکر کنید که هر کاری که انجام می دهید چگونه با برند کلی شما مرتبط است. همه چیز از طرح رنگ گرفته تا سبک فونت و تصاویر در بیان داستان برند شما نقش دارد. مهم است که همه آنها پیام یکسانی را ارسال می کنند.

 

محتوای سایت خود را اضافه کرده و بهینه کنید

اکنون می دانید که می خواهید چه چیزی را به وب سایت خود اضافه کنید، دو چیز وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید: موقعیت یابی و بهینه سازی.

موقعیت یابی به این اشاره دارد که محتوای شما در هر صفحه کجا قرار دارد و چگونه قرار می گیرد. در عین حال، بهینه‌سازی، فرآیندی است که محتوا را بهینه‌سازی می‌کند تا به آن در رتبه‌بندی بالاتر در موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ کمک کند.

 

 

وب سایت خود را منتشر کنید

 

برخی از موارد رایجی که می خواهید بررسی کنید عبارتند از:

همه پیوندهای شما به درستی کار می کنند و کاربران را به صفحه مناسب هدایت می کنند

تمام مطالب شما قابل خواندن و یافتن آسان است

شما هرگز بیش از سه کلیک با صفحه اصلی فاصله ندارید

سایت شما در دسکتاپ، موبایل و تبلت عالی به نظر می رسد

سرعت بارگذاری در هیچ صفحه ای بیش از 5 ثانیه نیست (برای بررسی این موضوع از یک تستر سرعت سایت رایگان استفاده کنید)

 

همیشه قبل از شروع به کار وب‌سایت خود را به درستی بررسی کنید، اولین برداشت‌ها مهم است. پس از آن، شما آماده هستید: سایت خود را منتشر کنید و آن را به دنیای آنلاین ارسال کنید!

 

 

تجزیه و تحلیل و بهبود در طراحی سایت

تبریک می گویم! شما اکنون صاحب افتخار یک وب سایت زنده هستید. شما می توانید به عقب برگردید و اکنون استراحت کنید، درست است؟ خوب، نه کاملا.

پیگیری نحوه عملکرد وب سایت شما بسیار مهم است. بدون معنی به نظر رسیدن یک مربی شخصی سختگیر، باید به کار و پیشرفت ادامه دهید!

اکثر پلتفرم ها تجزیه و تحلیل داخلی خود را دارند، یا حداقل برنامه ای دارند که می توانید نصب کنید. از طرف دیگر، می‌توانید سایت خود را به Google Analytics متصل کنید، بنابراین می‌توانید مواردی در اختیار داشته باشید؛ از جمله:

 • چند بازدید از صفحه دریافت می کنید
 • میزان زمانی که کاربران در هر صفحه صرف می کنند
 • نرخ پرش شما چقدر است
 • نرخ تبدیل (برای تجارت الکترونیک)

 

این آمارها که به عنوان معیارهای رفتاری شناخته می‌شوند، به شما کمک می‌کنند تا ایده‌ای در مورد اینکه کدام صفحات وب نیاز به توجه دارند. آنها همچنین به شما کمک می کنند مکان هایی را که باید سئوی خود را بهبود ببخشید شناسایی کنید.

 

 

تاریخچه طراحی سایت

اگرچه طراحی سایت تاریخ نسبتاً جدیدی دارد. می‌توان آن را به حوزه‌های دیگری مانند طراحی گرافیک، تجربه کاربری و هنرهای چندرسانه‌ای مرتبط کرد، اما از دیدگاه تکنولوژیکی به‌درستی دیده می‌شود. به بخش بزرگی از زندگی روزمره مردم تبدیل شده است. تصور اینترنت بدون گرافیک متحرک، سبک‌های مختلف تایپوگرافی، پس‌زمینه، ویدیوها و موسیقی سخت است.

اولین سایتی که دارای طرح‌بندی متناسب با عرض درگاه دید مرورگر بود، Audi.com بود که در اواخر سال 2001 راه‌اندازی شد و توسط تیمی در razorfish متشکل از یورگن اسپانگل و جیم کالباخ ​​(معماری اطلاعات)، کن اولینگ (طراحی) و یان هافمن (Jan Hoffmann) ایجاد شد. توسعه رابط). قابلیت‌های محدود مرورگر به این معنی است که برای اینترنت اکسپلورر، طرح‌بندی می‌تواند به صورت پویا در مرورگر تطبیق یابد، در حالی که برای Netscape، صفحه باید در صورت تغییر اندازه از سرور بارگذاری مجدد شود.

کامرون آدامز نمایشی را در سال 2004 ایجاد کرد. در سال 2008، تعدادی از اصطلاحات مرتبط مانند “انعطاف پذیر”، “مایع”، “سیال” و “الاستیک” برای توصیف طرح‌بندی استفاده می‌شدند. پرسش‌های رسانه‌ای CSS3 در اواخر سال 2008/اوایل سال 2009 تقریباً برای اولین بار آماده بودند. اتان مارکوت در مقاله‌ای در می 2010 در A List Apart، اصطلاح طراحی وب واکنش‌گرا را ابداع کرد – و آن را به معنای شبکه سیال / تصاویر انعطاف‌پذیر / پرسش‌های رسانه‌ای تعریف کرد. تئوری و عمل طراحی وب واکنش گرا را در کتاب مختصر خود در سال 2011 با عنوان طراحی وب واکنش گرا تشریح کرد. طراحی ریسپانسیو پس از ارتقای تدریجی در رتبه 1، به عنوان شماره 2 در روندهای برتر طراحی وب برای سال 2012 توسط مجله .net قرار گرفت.

Mashable سال 2013 را سال طراحی وب واکنشگرا نامید.

 

ساختار در طراحی سایت

ما هر روز از زندگی خود با انواع اسناد روبرو می شویم. روزنامه‌ها، فرم‌های بیمه، کاتالوگ‌های فروشگاهی… فهرست ادامه دارد.

بسیاری از صفحات در طراحی سایت مانند نسخه های الکترونیکی این اسناد عمل می کنند. برای مثال، روزنامه‌ها همان داستان‌هایی را که در وب‌سایت‌ها انجام می‌دهند به صورت چاپی نشان می‌دهند. شما می توانید برای بیمه از طریق وب سایت اقدام کنید. و فروشگاه ها دارای کاتالوگ های آنلاین و امکانات تجارت الکترونیکی هستند.

در انواع اسناد، ساختار برای کمک به خوانندگان برای درک پیام هایی که می خواهید منتقل کنید و در اطراف سند حرکت می کند بسیار مهم است. بنابراین، برای یادگیری نحوه نوشتن صفحات وب، درک نحوه ساختار اسناد بسیار مهم است. در این فصل شما:

 • ببینید HTML چگونه ساختار یک صفحه وب را توصیف می کند
 • نحوه افزودن برچسب ها یا عناصر به سندتان را بیاموزید
 • اولین صفحه وب خود را بنویسید

 

Body, Head & Title

<بدن> (<Body>)

همه چیز در داخل این عنصر در داخل پنجره اصلی مرورگر نشان داده شده است.

<سر> (<head>)

قبل از عنصر <body> اغلب یک عنصر <head> را می بینید. این شامل اطلاعاتی در مورد صفحه است. معمولاً یک عنصر <title> را در داخل عنصر <head> خواهید یافت.

 

<عنوان> (<title>)

محتویات عنصر <title> یا در بالای مرورگر، بالای جایی که معمولاً URL صفحه‌ای را که می‌خواهید بازدید کنید تایپ می‌کنید، یا در برگه آن صفحه نشان داده می‌شود.

 

وب سایت چگونه کار می کند

هنگامی که از یک وب سایت بازدید می کنید، سرور وب میزبان آن سایت می تواند در هر نقطه از جهان باشد. برای اینکه بتوانید مکان وب سرور را پیدا کنید، ابتدا مرورگر شما به یک سرور سیستم نام دامنه (DNS) متصل می شود.

 

 

نحوه استفاده صفحات از ساختار در طراحی سایت

به داستان هایی که در روزنامه می خوانید فکر کنید: برای هر داستان، یک عنوان، متن و احتمالاً تعدادی تصویر وجود دارد. اگر مقاله طولانی باشد، ممکن است عناوین فرعی وجود داشته باشد که داستان را به بخش های جداگانه یا نقل قول هایی از دست اندرکاران تقسیم کند. ساختار به خوانندگان کمک می کند تا داستان های روزنامه را بفهمند.

اکنون به نوع بسیار متفاوتی از سند فکر کنید – فرم بیمه. فرم‌های بیمه اغلب دارای سرفصل‌هایی برای بخش‌های مختلف هستند و هر بخش شامل فهرستی از سؤالات با مناطقی است که می‌توانید جزئیات را پر کنید یا کادرهایی را انتخاب کنید تا علامت بزنید. باز هم، ساختار بسیار شبیه آنلاین است.

 

طراحی سایت مطلوب و نامطلوب

در طراحی سایت دو دیدگاه اصلی وجود دارد که اکثر مردم از آن‌ها تشخیص می‌دهند که طراحی سایت «خوب» یا «بد» است. یک دیدگاه  دقیق وجود دارد که بر عملکرد، ارائه مؤثر اطلاعات و کارایی تمرکز دارد. سپس دیدگاه صرفاً زیبایی‌شناختی وجود دارد که همه چیز در مورد ارائه، انیمیشن‌های داغ و گرافیک جذاب است. برخی از طراحان درگیر زیبایی‌شناسی و گرافیک می‌شوند و کاربر را فراموش می‌کنند و برخی از متخصصان کاربردپذیری در تست کاربر گم می‌شوند و جذابیت بصری را فراموش می‌کنند. برای دستیابی به افراد و حفظ علاقه آنها، به حداکثر رساندن هر دو ضروری است.

 

طراحی سایت مطلوب

طراحی سایت مطلوب ذهنی نیست. با انواع دیگر طراحی، مانند تصویرسازی یا طراحی استیکر، بسیاری از آنچه که «مطلوب» را تشکیل می‌دهد به سلیقه بیننده بستگی دارد. با طراحی سایت، مرز بین “مطلوب” و “نامطلوب” بسیار مشخص تر است. یک وب سایت خوب طراحی شده، وب سایتی است که به طور کامل تجربه ای را ایجاد می کند که بازدید کننده شما به دنبال آن است.

 

طراحی سایت موثر چند عنصر مختلف را برای ارتقاء تبدیل به هم می آورد. این شامل:

 • استفاده قانع کننده از فضای منفی
 • انتخاب‌هایی که به وضوح برای کاربر ارائه شده است (هرچه کاربر انتخاب‌های کمتری داشته باشد، احتمال سردرگمی و سردرگمی او کمتر می‌شود)
 • فراخوان های آشکار و واضح برای اقدام
 • حواس پرتی محدود و سفر کاربر به خوبی فکر شده (یعنی فقط استفاده از تصاویر و متنی که 100٪ با موضوع صفحه مرتبط است، فقط دکمه هایی را نشان می دهد که به اقدامات دلخواه منتهی می شوند و استفاده از تغییرات فونت برای تأکید و فراخوانی برای اقدام، نه فقط به خاطر داشتن فونت های مختلف)
 • طراحی ریسپانسیو (طراحی که اندازه را تغییر می دهد و به صفحه کاربر تغییر جهت می دهد، وب سایت را برای استفاده در هر دستگاهی آسان می کند: تلفن، تبلت، لپ تاپ یا مرورگر دسکتاپ.
 • فونت هایی با اندازه مناسب که از یک سلسله مراتب پیروی می کنند (به «حواس پرتی محدود» مراجعه کنید)
 • محتوا و تصاویر مرتبط و با کیفیت بالا که توجه خوانندگان شما را جلب می کند
 • تعادل بین مقدار متن و تصاویر در هر صفحه (متن بیش از حد می‌تواند بازدیدکننده را تحت تأثیر قرار دهد، متن بسیار کم می‌تواند به همان اندازه بی‌تفاوت باشد)

 

طراحی سایت نامطلوب

ما به این موضوع پرداختیم که طراحی خوب چیست. حالا بیایید کمی در مورد آنچه که نیست صحبت کنیم.

به عنوان یک قاعده کلی، بازدیدکنندگان برای استفاده از وب سایت شما نباید کاری انجام دهند. کل تجربه استفاده از وب سایت شما باید ساده و شهودی باشد.

در اینجا چند عنصر دیگر برای اجتناب وجود دارد:

 

 • تصاویر و پس زمینه های حواس پرت کننده به عنوان یک قاعده کلی، از پس زمینه های کاشی کاری شده دوری کنید. اگرچه چند نمونه منتخب وجود دارد که پس‌زمینه کاشی‌کاری‌شده می‌تواند انتخاب خوبی باشد، اما در بیشتر موارد حواس‌تان را پرت می‌کنند.
 • طراحی غیر پاسخگو امروزه وب سایت شما به سادگی نیاز به پاسخگو بودن برای موبایل دارد.
 • لینک ها و دکمه های نامشخص بازدیدکنندگان نباید به دنبال پیوندها و دکمه ها باشند، آنها باید بتوانند به سرعت ببینند که کدام تصاویر و تکه های متن آنها را به صفحات جدید می برد یا انتخاب های خود را تأیید می کند. به طور مشابه، کاربران باید بتوانند فیلدهای قابل پر شدن را به وضوح تشخیص دهند.
 • عکس‌های استوک عمومی یا نامربوط و متن پرکننده بدون اطلاعات ارزشمند.

 

مهمترین چیزی که باید در طراحی سایت در نظر داشت این است که طراحی در مورد ارتباطات است. اگر وب‌سایتی ایجاد کنید که کار می‌کند و اطلاعات را به خوبی ارائه می‌کند، اما زشت به نظر می‌رسد یا با برند مشتری مطابقت ندارد، هیچ‌کس تمایلی به استفاده از آن نخواهد داشت. به طور مشابه، اگر یک وب سایت زیبا بسازید که قابل استفاده نباشد و مردم نتوانند از آن استفاده کنند. در واقع، عناصر و عملکرد یک طراحی سایت تمام شده باید به عنوان یک واحد منسجم عمل کنند، به طوری که:

 

 

کاربران از طراحی سایت راضی هستند اما به محتوا جذب نمی شوند

یکی از بزرگترین نگرانی‌ها در میان متخصصان مدت زمان قابلیت استفاده است که کاربران طول می‌کشند تا صفحه را برای اطلاعاتی که می‌خواهند اسکن کنند، خواه یک قطعه محتوا، پیوند به صفحه دیگر یا یک فیلد فرم. طراحی نباید مانع باشد. باید به عنوان مجرای بین کاربر و اطلاعات عمل کند.

 

 

کاربران می توانند به راحتی از طریق جهت‌یابی بصری حرکت کنند

بعداً در مورد مکان یابی بیشتر صحبت خواهیم کرد، اما خود بلوک جهت‌یابی اصلی باید به وضوح در صفحه قابل مشاهده باشد و هر پیوند باید یک عنوان توصیفی داشته باشد. یک ساختار جهت‌یابی که نه تنها ظاهر ماوس را تغییر می دهد، بلکه صفحه یا بخش فعال را نیز نشان می دهد.

پیمایش ثانویه، فیلدهای جستجو، و لینک های خروجی نباید ویژگی های غالب صفحه باشند. اگر یافتن این موارد را آسان کنیم، و آنها را به صورت بصری از محتوا جدا کنیم، به کاربران اجازه می‌دهیم بر روی اطلاعات تمرکز کنند، اگرچه وقتی آماده رفتن به محتوای دیگر هستند، می‌دانند کجا را ببینند.

 

کاربران، هر صفحه را به عنوان متعلق به سایت تشخیص می دهند

حتی اگر تفاوت قابل توجهی بین طرح‌بندی صفحه اصلی و سایر قسمت‌های در طراحی سایت وجود داشته باشد، یک موضوع یا سبک منسجم باید در تمام صفحات یک سایت وجود داشته باشد تا به حفظ طراحی کمک کند.

اگرچه بلوک های محتوا در این صفحات به طور متفاوتی تقسیم می شوند، اما چندین شاخص بصری وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد بدانند که این صفحات از یک سایت هستند. بیشتر این وحدت به دلیل تکرار بلوک های هویت و مسیریابی است. استفاده مداوم از یک پالت رنگی بسیار محدود (سیاه، سفید، سبز و فیروزه ای) نیز به یکسان شدن صفحات کمک می کند.

 

 

آناتومی صفحه وب در طراحی سایت

در آناتومی طراحی سایت برای مثال، ساختن عبارتی روی یخچال را با کلمات شعر مغناطیسی ادر نظر بگیرید. اگرچه میلیون‌ها روش برای چیدمان کلمات وجود دارد، اما فقط چند ترتیب معنادار است. کلمات شعر مغناطیسی مانند اجزا یا بلوک های صفحه وب هستند. اگرچه تعداد این بلوک های ضروری به اندازه و موضوع سایت بستگی دارد، اما اکثر وب سایت ها موارد زیر را دارند.

 

حاوی بلوک در طراحی سایت

هر صفحه وب دارای یک ظرف است. این می تواند به شکل تگ بدنه صفحه، یک تگ div همه جانبه یا یک جدول باشد. بدون نوعی ظرف، ما جایی برای قرار دادن محتویات صفحه خود نخواهیم داشت. عناصر از مرزهای پنجره مرورگر ما فراتر می روند و به فضای خالی می روند. عرض ظرف می تواند مایع باشد، به این معنی که پهن می شود تا عرض پنجره مرورگر را پر کند. یا ثابت است، به طوری که محتوا بدون توجه به اندازه پنجره یکسان باشد.

 

 

طراحی سایت و اهمیت لوگو در آن

وقتی طراحان به یک هویت اشاره می‌کنند، منظورشان لوگو و رنگ‌هایی است که در اشکال مختلف بازاریابی یک شرکت وجود دارد، مانند کارت ویزیت، سربرگ، بروشور و غیره.

بلوک هویتی که در وب سایت ظاهر می شود باید حاوی آرم یا نام شرکت باشد و در بالای هر صفحه وب سایت قرار گیرد. بلوک هویت، شناخت برند را افزایش می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد تا بدانند صفحاتی که مشاهده می‌کنند بخشی از یک سایت واحد است.

 

 

جهت یابی  در طراحی سایت

یافتن و استفاده از سیستم جهت‌یابی سایت ضروری است. کاربران انتظار دارند جهت‌یابی را درست در بالای صفحه ببینند. چه قصد دارید از منوهای عمودی در کنار صفحه استفاده کنید، چه از یک منوی افقی در بالای صفحه، ناوبری باید تا حد امکان به بالای طرح‌بندی نزدیک باشد. حداقل، همه موارد اصلی ناوبری باید “در بالای صفحه” ظاهر شوند.

 

 

محتوای طراحی سایت

در طراحی سایت محتوا پادشاه است. یک بازدیدکننده معمولی وب سایت در عرض چند ثانیه وارد وب سایت می شود و از آن خارج می شود. اگر بازدیدکنندگان نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، بدون شک مرورگر را می بندند یا به سایت دیگری می روند. مهم است که بلوک محتوای اصلی را به عنوان نقطه کانونی یک طراحی نگه دارید تا ثانیه های ارزشمندی هدر نرود زیرا بازدیدکنندگان صفحه را برای اطلاعات مورد نیاز اسکن می کنند.

 

 

پاورقی در طراحی سایت

پاورقی در طراحی سایت که در پایین صفحه قرار دارد معمولا حاوی اطلاعات حق چاپ، تماس و حقوقی و همچنین چند لینک به بخش های اصلی سایت است.

با جدا کردن محتوای نهایی در بخش پاورقی باید به کاربران نشان دهید که در پایین صفحه هستند.

 

فضای سفید در طراحی سایت

اصطلاح فضای سفید (یا فضای منفی) طراحی گرافیکی به معنای واقعی کلمه به هر قسمت از صفحه اشاره دارد که توسط نوع یا تصاویر پوشش داده نشده است. در حالی که بسیاری از طراحان وب مبتدی (و اکثر مشتریان) احساس می کنند باید هر اینچ از صفحه وب را با عکس، متن، جداول و داده پر کنند، وجود فضای خالی در یک صفحه به اندازه داشتن محتوا مهم است. بدون فضای سفید با دقت برنامه ریزی شده، یک طرح مانند یک اتاق شلوغ، بسته به نظر می رسد. فضای سفید با هدایت چشم کاربر در اطراف صفحه به یک طراحی کمک می کند تا “نفس بکشد”، اما همچنین به ایجاد تعادل و وحدت کمک می کند.

 

می‌توانید از بلوک‌های استاندارد آناتومی صفحه وب برای شروع توسعه یک طرح‌بندی استفاده کنید.

 

 

نظریه شبکه در طراحی سایت

وقتی اکثر مردم به شبکه‌ها در طراحی سایت فکر می‌کنند، به مهندسی و معماری فکر می‌کنند. با این حال، شبکه یک ابزار ضروری برای طراحی گرافیکی نیز هست.

استفاده از شبکه فقط به معنای مربع و ردیف کردن چیزها نیست: بلکه به تناسب نیز مربوط می شود. اینجاست که «نظریه» وارد نظریه شبکه می شود. بسیاری از مورخان هنر، نقاش هلندی پیت موندریان را به دلیل استفاده پیچیده از شبکه‌ها، پدر طراحی گرافیک می‌دانند. با این حال، نظریه شبکه کلاسیک بر تلاش‌های هنری موفق برای هزاران سال تأثیر گذاشته است. مفهوم تقسیم عناصر یک ترکیب به ایده‌های ریاضیاتی که فیثاغورث و پیروانش ایجاد کرده بودند، بازمی‌گردد، که اعداد را به‌عنوان نسبت‌ها و نه واحدهای واحد تعریف کردند.

 

 

قانون یک سوم در طراحی سایت

یک نسخه ساده شده از نسبت طلایی قانون یک سوم یا به لهجه بومی یکی از اساتید طراحی گرافیک، “قاعده turds” است. خطی که با نسبت طلایی به دو قسمت تقسیم می شود، به دو بخش تقسیم می شود که اندازه یکی از آنها تقریباً دو برابر دیگری است. تقسیم یک ترکیب به یک سوم یک راه آسان برای اعمال نسبت الهی بدون خارج شدن از ماشین حساب است.

برای شروع نسخه با مداد و کاغذ چیدمان خود، یک مستطیل بکشید. ابعاد عمودی و افقی واقعاً مهم نیستند، اما سعی کنید خطوط مستقیم و زوایای 90 درجه را حفظ کنید.

بعد، یک سوم بالای طرح خود را دوباره به یک سوم تقسیم کنید.

در نهایت، هر یک از ستون های خود را به نصف تقسیم کنید تا یک شبکه بیشتر ایجاد شود.

شما باید مربعی روی کاغذ خود داشته باشید که شبیه قانون شبکه یک سوم باشد. ادامه دهید و مراحل بالا را تکرار کنید تا چند شبکه قانون یک سوم داشته باشید که در آن گزینه های طرح بندی مختلف را امتحان کنید.

با این شبکه‌بندی ساده، می‌توانیم شروع به چیدمان عناصر خود کنیم. مستطیل بزرگ و اصلی نشان دهنده ظرفی است که در قسمتی به نام “آناتومی صفحه وب” در مورد آن صحبت کردیم. هنگام استفاده از این روش طراحی چیدمان، بهترین را این است که ابتدا بزرگترین بلوک را قرار دهید. معمولاً آن بلوک نشان دهنده محتوا است. در اولین شبکه قانون سوم، بلوک محتوا را در دو سوم طرح‌بندی در قسمت پایینی «اصول طراحی سایت» قرار دهید سپس بلوک پیمایش خود را در یک سوم وسط ستون سمت چپ گذارید.

 قسمت متنی بلوک هویت را در سمت چپ محتوا و قسمت تصویر هویت را روی منو قرار دهید. در نهایت، بلوک کپی رایت را در زیر محتوا، در ستون سمت راست شبکه، جای دهید.

همانطور که با ترتیبات مختلف آزمایش می کنید، از خطوطی که سه ستون اصلی را ایجاد می کنند به عنوان راهنمای تراز برای بلوک های هویت، پیمایش، محتوا و پاورقی استفاده کنید. این بسیار وسوسه انگیز است که همه عناصر خود را در یک خط خاص مرتب کنید، اما سعی کنید اجازه ندهید این اتفاق بیفتد – از نظر بصری خیلی جالب نیست.

گرایش دیگر برای غیر طراحانی که روی طرح‌بندی کار می‌کنند، تراز کردن همه چیز در یک صفحه است. سیستم گرید ما را از انجام این کار باز می دارد، اما دلیلی وجود دارد که ما تمایل داریم همه چیز را در مرکز قرار دهیم. این دلیل میل به تعادل است.

 

 

تعادل در طراحی سایت

تعادل در طراحی سایت، مفهوم تعادل بصری شبیه به تعادل فیزیکی است که توسط الاکلنگ نشان داده است. همانطور که اشیاء فیزیکی وزن دارند، عناصر یک چیدمان نیز وزن دارند. اگر عناصر در دو طرف یک طرح دارای وزن برابر باشند، یکدیگر را متعادل می کنند. دو شکل اصلی تعادل بینایی وجود دارد: متقارن و نامتقارن.

 

 

تعادل متقارن در طراحی سایت

تعادل متقارن یا تعادل رسمی در طراحی سایت زمانی اتفاق می افتد که عناصر یک ترکیب در دو طرف یک خط محور یکسان باشند.

اگرچه ممکن است برای همه طرح‌ها و مشتریان کاربردی نباشد، این نوع تقارن، که تقارن افقی نامیده می‌شود؛ می‌تواند با متمرکز کردن محتوا یا متعادل کردن آن بین ستون‌ها در طرح‌بندی وب‌سایت اعمال شود. با این حال طرح هنوز تعادل متقارن خود را حفظ می کند. بیشتر بقیه مطالب سایت به ستون های متقارن نیز تقسیم می شوند.

دو شکل دیگر تعادل متقارن در طراحی سایت به دلیل ماهیت رسانه کمتر رایج هستند. با این حال، آنها معمولا در طراحی لوگو و چاپ به نمایش گذاشته می شوند. از جمله:

 

تقارن دو طرفه در طراحی سایت، زمانی وجود دارد که یک ترکیب روی بیش از یک محور متعادل باشد.

تقارن شعاعی در طراحی سایت، زمانی رخ می دهد که عناصر به طور مساوی در اطراف یک نقطه مرکزی قرار گیرند.

 

 

تعادل نامتقارن در طراحی سایت

تعادل نامتقارن یا تعادل غیررسمی در طراحی سایت کمی انتزاعی تر و به طور کلی از نظر بصری جالب تر از تعادل متقارن است. به جای داشتن تصاویر آینه ای در دو طرف چیدمان، تعادل نامتقارن شامل اشیایی با اندازه، شکل، لحن یا قرارگیری متفاوت است. این اشیا طوری چیده شده اند که با وجود تفاوت هایشان وزن صفحه را برابر می کنند. اگر یک شی بزرگ در یک طرف صفحه دارید، و آن را با چندین مورد کوچکتر در طرف دیگر شریک می کنید، ترکیب همچنان می تواند متعادل باشد.

 

بر خلاف تعادل متقارن، تعادل نامتقارن بسیار متنوع است، و به همین دلیل، اغلب در در طراحی سایت استفاده می شود. اگر به اکثر طرح‌بندی‌های وب‌ سایت دو ستونی نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که ستون بزرگ‌تر اغلب رنگ‌های بسیار روشنی دارد، تاکتیکی که کنتراست خوبی برای متن و محتوای اصلی ایجاد می‌کند.

 ستون جهت‌یابی کوچک اغلب تیره تر است، دارای نوعی حاشیه است، یا به گونه ای دیگر برجسته می شود تا تعادل در طرح ایجاد شود. نوار کناری قهوه‌ای رنگ که حاوی لوگو و پیمایش اصلی سایت است، در سمت راست طرح‌بندی ثابت می‌ماند حتی زمانی که محتوا پیمایش می‌کند. این عنصر همیشه حاضر، علاقه و تعادل را برای بقیه محتوای صفحه فراهم می کند.

اصول زیادی در طراحی سایت در کار است. سایت دارای هارمونی بسیار خوبی است که از گلوله‌های رنگارنگ مکرر، سرصفحه‌های رنگی مشابه و حروف چاپی ثابت ناشی می‌شود. بخشی از این هماهنگی از این واقعیت ناشی می شود که ضرورریست سایت اصول وحدت را رعایت کند.

 

 

یگانگی در طراحی سایت

نظریه طراحی، یگانگی را به روشی اشاره می‌کند که در آن عناصر مختلف یک ترکیب با یکدیگر تعامل دارند. یک چیدمان یکپارچه طرحی است که بجای اینکه به‌عنوان قطعات جداگانه شناسایی شود، به‌عنوان کل کار می‌کند.

اگرچه این روزها چنین موضوعی مطرح نیست، یگانگی در طراحی سایت یکی از دلایل بسیاری است که طراحان سایت همیشه فریم‌های HTML را تحقیر کرده‌اند.

این مهم است که یگانگی نه تنها در هر عنصر یک صفحه سایت، بلکه در کل صفحه سایت وجود داشته باشد؛ خود صحفه باید به‌عنوان یمک واحد کار کند.

می‌توانید از چند رویکرد برای دستیابی به یگانگی در یک چیدمان (به غیر از اجتناب از فریم‌ها) استفاده کنید: مجاورت و تکرار.

 

 

نزدیکی (مجاورت) در طراحی سایت

مجائرت راهی واضح است، اما اغلب نادیده گرفته می‌شود تا گروهی از اشیاء را مانند یک واحد احساس می‌کنند. قرار دادن اجسام نزدیک به‌هم در یک طرح، یک نقطه کانونی ایجاد می‌کند که چشم را به سمت آن جذب می‌شود.

 

تکرار در طراحی سایت

غلغله غازها، مدرسه ماهی‌ها، غرور شیرها؛ هر زمان که مجموعه ای از موارد مشابه را با هم بیاورید، آنها یک گروه را تشکیل می‌دهند. به همین ترتیب، تکرار رنگ‌ها، شکل‌ها، بافت‌ها یا اشیاء مشابه به گره زدن صفحات در طراحی سایت به یکدیگر کمک می‌کند تا مانند یک واحد منسجم به نظر برسد.

تکرار در طراحی سایت برای یکسان کردن عناصر طرح‌بندی استفاده می‌شود.

 

 

تأکید در طراحی سایت

مفهوم تأکید در طراحی سایت یا تسلط، ارتباط نزدیکی با ایده یگانگی دارد. بجای تمرکز بر روی تناسب عناصر مختلف یک طرح، تأکید بر این است که یک عنصر خاص توجه بیننده را به خود جلب کند. هنگامی که در طراحی سایت، طرح‌بندی یک صحفه وب را انجام می‌دهید، اغلب یک مورد را در محتوا یا خود طرح‌بندی، شناسایی می‌کنید که می‌خواهید متمایز شود. شاید این دکمه‌ای است که می‌خواهید کاربران آن را فشار دهند یا پیام خطایی است که می‌خواهید آن‌ها را بخوانند.

یکی از روش‌های دستیابی به چنین تأکیدی، تبدیل آن عنصر به یم نقطه کانونی است. نقطه کانونی به هرچیزی در صحفه گقته می‌شود که چشم بیننده را به خود جلب می‌کند، نه اینکه صرفا بخشی از صفحه را به‌عنوان یک کل احساس کند یا با محیط اطرافش ترکیب شود.

 

تداوم در طراحی سایت

ایده پشت سر تداوم این است که وقتی چشمان ما شروع به حرکت در یک جهت می‌کنند، تمایل دارند در امتداد آن مسیر ادامه دهند تا زمانی که یک ویژگی غالب تر ظاهر شود.

Continuance یکی از متداول ترین روش‌هایی است که طراحان سایت برای یکسان‌سازی یک طرح‌بندی استفاده می‌کنند. بطور پیش‌فرض، لبه سمت چپ سرفصل‌ها، کپی‌ها و تصاویری که در یک صفحه سایت قرار می‌گیرند، یک خط عمودی را در سمت چپ صفحه قبل از اعمال سبک، تشکیل می‌دهند.

یک راه ساده برای گسترش این مفهوم استفاده از قانون یک سوم برای ردیف کردن سایر عناصر صفحه در امتداد خطوط سبکه است.

 

 

انزوا در طراحی سایت

همانطور که مجاورت به ما کمک می‌کند تا در یک طرح یگانگی ایجاد کنیم، انزوا در طراحی سایت باعث تقویت تأکید می‌شود. موردی که از محیط اطراف خود متمایز باشد، تمایل به توجه دارد.

 

 

تضاد در طراحی سایت

تضاد در طراحی سایت به‌عنوان کنار هم قرار دادن عناصر گرافیکی غیرمشابه تعریف می‌شود و رایج‌ترین روشی است که برای ایجاد تأکید در یک چیدمان استفاده می‌شود. مفهوم ساده است؛ هرچه تفاوت بین یک عنصر گرافیکی و محیط اطراف آن بیشتر باشد، آن عنصر بیشتر برجسته خواهد شد. تضاد در طراحی سایت را می‌توان با استفاده از تفاوت در رنگ، اندازه و شکل ایجاد کرد.

 

تناسب در طراحی سایت

تناسب در طراحی سایت یکی از راه‌های جالب برای ایجاد تأکید در یک ترکیب است. تناسب یک اصل در طراحی است که به تفاوت در مقیاس اشیاء مربوط می‌شود. اگر یک شئ را در محیطی قرار دهیم که مقیاس بزرگ‌تر یا کوچک‌تر ار خود جسم است، آن شئ بزرگ‌تر با کوچک‌تر از آنچه در زندگی واقعی است بنظر می‌رسد. این تفاوت در تناسب توجه بینندگان را به شئ جلب می‌کند، زیرا در آن زمینه نابجا بنظر می‌رسد.

همچنین اصل تناسب در طراحی سایت برای کوچک سازی نیز کار می‌کند.

 

چند تگ استاندارد HTML و ویژگی های CSS طراحی شده اند تا از تئوری های قبلی برای ایجاد تاکید در یک صفحه وب حتی بدون سفارشی سازی استفاده کنند.  برای جداسازی محتوا عنصر blockquote را در نظر بگیرید.  این عنصر سمت چپ و راست هر متنی را که درون آن قرار می گیرد فرورفتگی می کند و عمداً خطوط ادامه محتوای صفحه را می شکند و توجه را به سمت خود جلب می کند.  برای موقعیت یابی، ویژگی position را در CSS در نظر بگیرید.  با قرار دادن مطلق یک شی با CSS، آن را از جریان بلوک حاوی آن خارج می کنید، بنابراین می توانید آن را به صورت استراتژیک برای جلب توجه قرار دهید.  و وقتی به کنتراست فکر می کنید، به تگ چشمک زدن فکر کنید.  شوخی کردم!  هرگز به تگ چشمک زدن فکر نکنید.  بله، بارها و بارها و بارها تضاد ایجاد می کند.  لطفا از آن استفاده نکنید.  در مورد استفاده از تگ خیمه شب بازی نیز هیچ ایده ای دریافت نکنید.  طراحی به همان اندازه که در مورد چیزهایی است که از قلم می اندازیم، به همان اندازه که در مورد چیزهایی که قرار می دهیم.

 

 

چیدمان در طراحی سایت

بیشتر مواردی که تا کنون در مورد چیدمان در طراحی سایت صحبت کرده ایم تئوری طراحی بوده است. تئوری خوب است، اما فقط می‌تواند ما را تا این حد به سمت درک اینکه چرا برخی ایده‌ها در طراحی یک وب‌سایت کار می‌کنند و برخی دیگر کار نمی‌کنند، ببرد. مثال و تمرین بسیار ارزشمندتر است. اکثر برنامه های طراحی گرافیک دانشگاهی شامل برنامه درسی غنی از تاریخ هنر و هنرهای زیبا هستند. این کلاس‌ها پایه‌ای عالی برای درک طراحی گرافیک از منظر هنری فراهم می‌کنند، اما برای آماده‌سازی شما برای چالش‌های خاصی که هنگام ارائه طرح‌های خود به وب با آن مواجه می‌شوید، کار چندانی انجام نمی‌دهند.

پابلو پیکاسو زمانی گفت: “من همیشه کاری را انجام می دهم که نمی توانم انجام دهم، تا یاد بگیرم چگونه آن را انجام دهم.” این رویکرد را هنگام طراحی یک وب سایت جدید اتخاذ کنید، ابتدا مهم است که بدانید چه کاری می توانید انجام دهید. وقتی به اینترنت نگاه می‌کنید، می‌بینید که امکانات طرح‌بندی واقعاً بی‌پایان است. اما، تنها تعداد کمی از این احتمالات حس طراحی خوبی دارند. به همین دلیل است که ما بارها و بارها تنظیمات خاصی از هویت، پیمایش و محتوا را می بینیم.

مورد چند مورد از رایج ترین چیدمان ها و بررسی برخی از مزایا و معایب آنها را:

 

جهت‌یابی ستون چپ در طراحی سایت

صرف نظر از اینکه ما در مورد طراحی چیدمان مایع صحبت می کنیم یا با عرض ثابت، فرمت جهت‌یابی ستون سمت چپ در طراحی سایت استاندارد واقعی است.  بسیاری از سایت‌هایی که در این قالب قرار می‌گیرند لزوماً از ستون سمت چپ به‌عنوان بلوک جهت‌یابی اصلی استفاده نمی‌کنند،گاهی اوقات پیمایش را در بالای صفحه می‌بینید، اما همچنان طرح‌بندی زیر هدر را به یک باریک تقسیم می‌کنند (  یک سوم یا کمتر) ستون چپ و ستون راست عریض.

نقطه ضعف سایت هایی که از جهت‌یابی ستون چپ استفاده می کنند این است که خلاقیت ندارند.  آنها به قدری بارها و به طرق مختلف انجام شده اند که تمایل دارند یکسان به نظر برسند.  این بدان معنا نیست که شما نباید از طرح جهت‌یابی ستون چپ استفاده کنید.

 

 

جهت‌یابی ستون سمت راست در طراحی سایت

اگرچه یافتن سایت هایی مانند آئودی که جهت‌یابی اصلی سایت را در سمت راست طرح قرار می دهند دشوار است، یافتن سایت هایی که از ستون سمت راست برای جهت‌یابی فرعی، تبلیغات استفاده می کنند، بسیار آسان است.  یا محتوای فرعی  از آنجایی که در فرهنگ‌های غربی، چشمان ما از چپ به راست اسکن می‌کنند، این اجازه می‌دهد محتوای اصلی صفحه اولین چیزی باشد که بینندگان می‌بینند.

جهت‌یابی ستون سمت چپ آشنا و استانداردتر است، اما این همیشه اولویت شماره یک در طراحی سایت جدید نیست.  با این حال، یک چیز مطمئن است: اگر می خواهید طراحی شما با وب سایت معمولی متفاوت باشد، اما همچنان می خواهید کاربران بتوانند مسیریابی شما را پیدا کنند، باید طرح بندی ستون سمت راست را امتحان کنید.

 

 

جهت‌یابی سه ستونی در طراحی سایت

طرح معمولی سه ستونی در طراحی سایت دارای یک ستون مرکزی گسترده است که توسط دو ستون جهت‌یابی کوچک در کنار آن قرار دارد.  وب‌سایت فروشگاه اپل نمونه‌ای از این اصلی‌ترین صفحه‌آرایی صفحه وب است.  اگرچه ممکن است سه ستون در صفحاتی که دارای تعداد زیادی پیمایش، محتوای کوتاه یا تبلیغات برای نمایش هستند ضروری باشد، مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهیم یک طرح‌بندی به هم ریخته به نظر نرسد، فضای خالی ضروری است.  خوشبختانه در فروشگاه اپل، این سه ستون فقط در صفحه اصلی وجود دارد و ستون وسط دارای مقداری فضای خالی است که به تقویت حرکت چشم کمک می کند.

 

 

الهام گرفتن در طراحی سایت

الهام گرفتن در طراحی سایت فقط به این دلیل که پیکربندی های چیدمان چپ، راست و سه ستونی در اکثر طراحی های صفحات وب هستند، به این معنی نیست که شما باید به این طرح بندی ها محدود شوید. بله، تعداد زیادی از سایت‌های ویترین و گالری طراحی برای ارائه ایده‌های جدید و مبتکرانه ایجاد شده است که ممکن است به شما کمک کند خارج از چارچوب فکر کنید.

 

 

با استفاده از فایل Morgue در طراحی سایت

Morgue در طراحی سایت مفهوم بسیار ساده‌ای دارد: اگر در حال انجام یک تصویرسازی یا پروژه بازاریابی هستید که شامل قطار می‌شود، هر چیزی را که می‌توانید پیدا کنید که ممکن است به شما الهام دهد، بریده و چاپ کنید و همه آن را در یک پوشه نگه دارید.  این به پروژه فعلی شما کمک می کند، و اگر نیاز به انجام پروژه دیگری با قطار داشته باشید، الهامات زیادی در دست خواهید داشت.

 

 

روندهای تازه در طراحی سایت

 

اگر آنقدر تحت تأثیر منابع بالا هستید که حتی نمی توانید برای الهام گرفتن یک پرونده سردخانه فکر کنید، فقط چند دقیقه وقت بگذارید و آن سایت ها را مرور کنید.  از رنگ ها و بافت های جعبه هایی که چیدمان را تشکیل می دهند نگاه کنید و سعی کنید ایده های رایج و گرایش های طراحی سایت را شناسایی کنید.  با انجام این کار، متوجه چند روندی شدم که به نظر می رسد در طرح بندی وب سایت ها در حال ظهور هستند.

 

 

جهت‌یابی گسترده پاورقی در طراحی سایت

اگر در بسیاری از سایت‌هایی که اخیراً دوباره طراحی شده‌اند به انتهای صفحات بروید، احتمالاً روند جدید جالبی را مشاهده خواهید کرد.  به جای استفاده از پاورقی برای پیوندهای اصلی و اعلامیه حق چاپ، بسیاری از سایت‌ها این بخش نادیده گرفته شده از املاک و مستغلات صفحه را گسترش می‌دهند تا شامل اطلاعات تماس، پیمایش گسترده سایت، و محتوای اضافی مانند بلاگ‌رول‌ها، لینک‌کرول‌ها، نشان‌های فلیکر و غیره شود.

 

 

سه ستون با محتوا اول در طراحی سایت

اکثر طراحی های جدید سایت سه ستونی که اخیراً تولید شده اند، محتوا را در اولویت قرار داده اند. در ابتدا منظورم این است که آنها محتوا را در سمت چپ صفحه نمایش قرار می دهند. این رویکرد ظاهری بسیار مدرن و حرفه ای برای Vivabit ایجاد می کند.

اکثر طرح‌بندی‌های سه ستونی معمولاً به ساختار دو ستونی خارج از صفحه اصلی تغییر می‌کنند.  با قرار دادن محتوا در سمت چپ، انتقال از سه ستون به دو ستون طبیعی‌تر است، زیرا ستون محتوا می‌تواند به سادگی گسترش یابد، نه اینکه به طور کامل جابجا شود.  به عنوان مثال، اگر از هر یک از صفحات اصلی دیگر سایت Vivabit بازدید می کنید، به نظر می رسد که عرض ناحیه محتوا به سادگی در هنگام حرکت از صفحه اصلی به سمت راست، گسترش می یابد.

 

 

وضوح صفحه در طراحی سایت

بحث در مورد طراحی برای وضوح صفحه نمایش خاص بسیار راحت‌تر است. وقتی طراحان می گویند که یک سایت برای وضوح صفحه نمایش خاصی طراحی یا بهینه شده است، در واقع در مورد وضوح مانیتور بیننده صحبت می کنند. بحث بر سر این بود که آیا باید سایت‌ها را به گونه‌ای طراحی کنیم که افرادی که از رزولوشن مانیتور 800×600 پیکسل استفاده می‌کنند، بتوانند با مرورگرهای خود در حالت تمام صفحه، کل عرض منطقه محتوا را ببینند. با توجه به اینکه باید نوارهای کناری و مرزهای مرورگر را در نظر بگیریم، این رویکرد باعث می‌شود که ما یک ناحیه محتوایی را طراحی کنیم که تقریباً (یا می‌توان اندازه آن را تقریباً به 750 پیکسل تغییر اندازه داد).

اگرچه آمارهایی مانند آنچه که توسط W3Schools ارائه شده است به ما کمک می کند تا برای وضوح بالاتر طراحی کنیم، مهمترین عامل در طراحی وب، کاربر نهایی است. اگر وب‌ سایتی که می‌سازید برای متخصصان وب و افرادی است که احتمالاً از جدیدترین تجهیزات رایانه‌ای و وضوح بالا استفاده می‌کنند، ممکن است بی‌خطر باشد که پاکت طراحی را فشار دهید و طرح‌هایی با پهنای بیشتر از 800 پیکسل ایجاد کنید. با این حال، هدف جلوگیری از نیاز کاربران به حرکت از چپ به راست برای خواندن محتوا است. بنابراین، حتی اگر تصمیم دارید فراتر از استاندارد 800 پیکسل طراحی کنید، کاربران معدود 800×600 را که دائماً مجبور به اسکرول کردن از چپ به راست و بازگشت دوباره برای خواندن محتوای سایت خود هستید، بیگانه نکنید.

اگر نوار اسکرول افقی در سایت با وضوح 800×600 نمایش داده می شود، می توانید تمام محتوای واقعی را بدون اسکرول ببینید. در 1024×768 پیکسل، نوار اسکرول افقی ناپدید می‌شود و ستون دیگری در سمت راست نمایان می‌شود که قابلیت جستجو، پیوندهای موضوع و تبلیغات را نمایش می‌دهد. این ستون اضافی عملکرد و ساختار را به طراحی سایت اضافه می کند، اما همیشه نیازی به قابل مشاهده بودن ندارد.

 

 

طراحی سایت و توسعه سایت

مفهوم طراحی سایت و توسعه سایت تقریباً از زمانی که وب سایت ها وجود داشته اند وجود داشته است. قبلاً تعریف بسیار ساده تری داشت زیرا ایجاد وب سایت فرآیند بسیار ساده تری بود.

وقتی اولین وب سایت را که در سال 1370 منتشر شد با وب سایت های مدرن مقایسه می کنید، واقعاً می توانید متوجه شوید که وب سایت ها چقدر تکامل یافته اند. امروزه طراحی سایت و نگهداری آن پیچیده تر است و شامل یک اکوسیستم کامل از نقش ها و مجموعه مهارت ها می شود.

طراحی سایت و توسعه سایت یک اصطلاح کلی است که فرآیند ایجاد یک وب سایت را توصیف می کند. همانطور که از نام آن پیداست، شامل دو مجموعه مهارت اصلی است: طراحی سایت و توسعه سایت.

 طراحی سایت ظاهر و احساس یک وب سایت را تعیین می کند، در حالی که توسعه وب نحوه عملکرد آن را تعیین می کند.

از آنجایی که همیشه خط سختی وجود ندارد که این دو نقش را از هم جدا کند، عناوین اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. همانطور که وب به تکامل خود ادامه می دهد، نقش ها نیز تغییر می کنند.

در طی تقریباً 30 سال پس از ایجاد اولین وب سایت، عناوین شغلی متعددی برای توصیف مجموعه مهارت های مختلف مورد استفاده برای ایجاد یک وب سایت ظاهر شده اند که هر ساله تعداد بیشتری از آنها منتشر می شود. این عناوین اغلب با هم همپوشانی دارند و معانی آنها از شرکتی به شرکت دیگر تغییر می کند.

هنگامی که مردم می گویند توسعه وب (یا به اختصار “وب توسعه دهنده”)، اغلب به طراحی و توسعه وب اشاره می کنند. اینها با هم فرآیند طراحی، پیاده سازی و نگهداری وب سایت ها را تشکیل می دهند. در حالی که دیگران در این فرآیند دخیل هستند (مانند طراحی گرافیک)، این تیم طراحی سایت و توسعه سایت هستند که به طور عملی کدنویسی را انجام می دهند.

اولین قدم در راه طراحی سایت ما این است که تفاوت بین طراحی سایت و توسعه وب سایت را روشن کنیم، زیرا این دو ارتباط نزدیک دارند و اغلب (به اشتباه) به جای یکدیگر استفاده می شوند:

طراحی سایت به طراحی بصری و جنبه های تجربی یک وب سایت خاص اشاره دارد.

توسعه وب سایت به ساخت و نگهداری ساختار یک وب سایت اشاره دارد و شامل سیستم های کدگذاری پیچیده ای است که عملکرد صحیح وب سایت را تضمین می کند.

توسعه دهندگان طراحی سایت گاهی اوقات مهندسان یا کدنویس ها نیز نامیده می شوند؛ ماکتی را که طراح وب شما ساخته است، می گیرند و آن را به یک زبان برنامه نویسی ترجمه می کنند تا در وب نمایش داده شود. آنها وب سایت ها را کاربردی می کنند، که اغلب به معنای ویجت های کدگذاری سفارشی و ابزارهای دیگر است.

یک توسعه دهنده تجربه کاربری که به عنوان توسعه دهنده UX نیز شناخته می شود، کسی است که وب سایت شما را کاربرپسند می کند. آنها مهارت های فنی و همچنین مهارت های طراحی دارند و آنها را به کار می اندازند تا وب سایت هایی ایجاد کنند که بازدیدکنندگان را جذب و نگه می دارد.

 

زبان‌های نرم‌افزاری که معمولاً توسط توسعه‌دهندگان وب برای ساختن وب‌سایت استفاده می‌شوند، عبارت اند از:

 HTML یا HyperText Markup Language یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد قسمت جلویی وب سایت ها استفاده می شود. برای گنجاندن ساختار یک صفحه وب نوشته شده است و توسط مرورگرهای وب در وب سایت هایی که به صورت آنلاین می بینیم اجرا می شود.

 

CSS یا Cascading Style Sheets یک زبان طراحی برنامه نویسی است که شامل تمام اطلاعات مربوط به نمایش صفحه سایت است. CSS با HTML کار می کند تا سبک و قالب بندی یک وب سایت یا صفحه را طراحی کند، از جمله طرح بندی، فونت ها، padding و موارد دیگر.

 

CMS یا یک سیستم مدیریت محتوا، یک برنامه نرم افزاری کامپیوتری است که محتوای دیجیتال یک وب سایت را مدیریت می کند.

 

 

9 مهارت طراحی سایت که طراح جوان باید به آن مسلط باشد

 • بر قوانین اساسی طراحی بصری مسلط شوید
 • یادگیری طراحی چیدمان
 • یادگیری اصول رنگ
 • تسلط بر دانش اولیه طراحی تعامل
 • باید بر PS و سایر ابزارهای مدل سازی رابط کاربری وب مسلط باشید
 • آشنایی با زبان اصلی کدنویسی (HTML، CSS)
 • آشنا با محصول شرکت و گروه کاربری
 • حداقل، به یکی از نرم افزارهای ویرایش برنامه نویسی جلویی مسلط شوید، من می خواهم Dreamweaver را توصیه کنم
 • در مورد سئو بدانید

 

عناصر طراحی سایت


هنگام طراحی سایت، مهم است که ظاهر و عملکرد سایت را در نظر بگیرید. ادغام این عناصر قابلیت استفاده و عملکرد کلی سایت را به حداکثر می رساند. قابلیت استفاده سایت شما شامل عناصری مانند رابط کاربری آسان برای پیمایش، استفاده مناسب از گرافیک و تصاویر، متن خوب نوشته شده و به خوبی قرار داده شده، و طرح رنگ است. عملکرد سایت شما به سرعت، رتبه بندی، قابلیت جستجو و توانایی جذب مخاطبان شما اشاره دارد.

هفت مورد از عناصر طراحی وب سایت شرایط آستانه ما را برای بررسی برآورده کردند. ناوبری بیشترین عنصر مورد بحث بود که در 22 مقاله (62.86٪) ذکر شد. بیست و یک مطالعه (60٪) اهمیت گرافیک را برجسته کردند. در پانزده مطالعه (86/42%) بر سازماندهی خوب تاکید داشتند. چهار عنصر دیگر نیز از سطح آستانه فراتر رفتند که عبارتند از سودمندی محتوا (n=13، 37.14%)، هدف (n=11، 31.43%)، سادگی (n=11، 31.43%) و خوانایی (n=11، 31.43 درصد).

عناصر کمتر از حداقل نیاز ما برای بررسی شامل ویژگی های به یاد ماندنی (n=5، 14.29%)، پیوندها (n=10، 28.57%)، بی طرفی (n=1، 2.86%)، اعتبار (n=7، 20%)، سازگاری است. /قابلیت اطمینان (n=8. 22.86%)، دقت (n=5، 14.29%)، سرعت بارگذاری (n=10، 28.57%)، امنیت/حریم خصوصی (n=2، 5.71%)، ویژگی های تعاملی (n=9) ، 25.71٪(، قابلیت های کنترل کاربر قوی (n=8، 22.86٪)، کارایی (n=6، 17.14٪)، قابلیت اسکن (n=1، 2.86٪)، و یادگیری (n=2، 5.71٪).

 

 

ویژگی ها درباره عناصر

 

ویژگی ها اطلاعات بیشتری در مورد محتوای یک عنصر ارائه می دهند. آنها در تگ آغازین عنصر ظاهر می شوند و از دو قسمت تشکیل شده اند: نام و مقدار که با علامت تساوی از هم جدا شده اند.

نام ویژگی نشان می دهد که چه نوع اطلاعات اضافی در مورد محتوای عنصر ارائه می کنید. باید با حروف کوچک نوشته شود. مقدار اطلاعات یا تنظیمات برای ویژگی است. باید در دو گیومه قرار گیرد. ویژگی های مختلف می توانند مقادیر متفاوتی داشته باشند. در اینجا یک ویژگی به نام lang برای نشان دادن زبان استفاده شده در این عنصر استفاده می شود. مقدار این ویژگی در این صفحه مشخص می کند که به انگلیسی ایالات متحده است.

اکثر ویژگی‌ها را فقط می‌توان روی عناصر خاصی استفاده کرد، اگرچه برخی از ویژگی‌ها (مانند lang) می‌توانند روی هر عنصری ظاهر شوند. اکثر مقادیر مشخصه یا از قبل تعریف شده اند یا از یک قالب مشخص پیروی می کنند. هنگام معرفی هر ویژگی جدید، به مقادیر مجاز نگاه خواهیم کرد. مقدار مشخصه lang روشی مختصر برای تعیین زبان مورد استفاده در عنصری است که همه مرورگرها آن را درک می کنند.

 

عناصر بصری طراحی سایت

عناصر بصری یک وب سایت به اندازه ویژگی های عملکردی آن مهم هستند و با هم کار می کنند تا ظاهر و احساس کلی آن را شکل دهند. از طرح‌های رنگی گرفته تا فونت‌ها و ویدئو، این جزئیات در تجربه کاربری و شکل‌دهی برند شما نقش دارند. در این بخش به عناصر بصری طراحی سایت، همراه با چند نکته برای تصمیم گیری زیبایی شناختی خودتان می پردازیم:

 • سربرگ وب سایت
 • فوتر وب سایت
 • طرح رنگی
 • تایپوگرافی
 • پس زمینه وب سایت
 • تصویرسازی
 • انیمیشن

 

در اینجا یک مرور سریع از عناصری است که باید در هنگام طراحی سایت خود در نظر بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی با هم کار می کند. هر بخش نکات و ترفندهایی را برای کمک به شما در شروع ارائه می کند.

 

 

کپی مکتوب در طراحی سایت

اساساً ظاهر و متن وب سایت شما دست به دست هم می دهند. این مهم است که نویسندگان و طراحان محتوا با یکدیگر همکاری کنند تا یک طراحی منسجم با عناصر متعادل ایجاد کنند. روی ایجاد تکه‌های متن (با استفاده از بلوک‌های متنی) تمرکز کنید تا گرافیک و تصاویر خود را تحسین کنید.

 

فونت ها در طراحی سایت

فونتی را انتخاب کنید که طراحی کلی شما را تحسین کند. فونت باید با طرح رنگ، گرافیک، تصاویر شما جفت شود و لحن کلی وب سایت شما را تقویت کند. ابزارهایی مانند Canva’s Font Combinator می توانند به شما کمک کنند تا یک تطابق کامل با فونت خود پیدا کنید. ابزارهای طراحی وب مانند PageCloud حتی شامل جفت فونت های متعدد در برنامه خود می شوند.

مشابه رنگ، فونتی در طراحی سایت خود انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی روی نظر مردم در مورد وب‌سایت شما دارد. کاربر متوسط وب سایت حدود 20 درصد از متن را در هر صفحه مشخص می خواند، بنابراین بسیار مهم است که آنها را با یک فضای مناسب جذب کنید.

 

به طور طبیعی، مشاغل یقه سفید می خواهند از سبک های کلاسیک فونت استفاده کنند. فونت هایی مانند Arial و Helvetica مترادف با حرفه ای بودن هستند و بنابراین هنگام بحث در مورد موضوعات جدی منطقی هستند.

با این حال، یک برند سرگرم کننده تر یا بازیگوش تر، ممکن است بخواهد فونت های انتزاعی بیشتری را کشف کند. مهم است که بین جالب و خواندنی تعادل ایجاد کنید – آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که خوانندگان خود را بیگانه کنید.

 

 

رنگ ها در طراحی سایت

رنگ در طراحی سایت یکی از بزرگترین ابزارهای ارتباطی یک برند است. در واقع، با توجه به Color Matters، یک رنگ امضا می تواند شناخت برند را تا 80 درصد افزایش دهد.

روانشناسی زیادی پشت درک مردم از رنگ وجود دارد، بنابراین مهم است که بدانیم چگونه در ارتباط با صنعت شما استفاده می شود. برای کمک به شما، در اینجا یک اینفوگرافیک گردآوری کرده ایم که به توضیح معنای رنگ های مختلف و نحوه استفاده از آنها کمک می کند.

 

اینفوگرافیک شخصیت رنگ توسط کارشناس سازنده وب سایت

اکثر برندها دارای یک رنگ غالب و سپس دو یا سه رنگ فرعی هستند. آبی محبوب ترین رنگ است که یک سوم از 100 برند برتر از آن در لوگوی خود استفاده می کنند.

 

رنگ ها یکی از مهم ترین عناصری هستند که در طراحی سایت باید در نظر گرفته شوند. به خاطر داشته باشید که تصورات نادرست زیادی در مورد روانشناسی رنگ وجود دارد، و تمرکز بر رنگ هایی که طراحی کلی و لحن وب سایت شما را تحسین می کنند بسیار مهم است. طرح رنگ خود را با برند خود و پیام هایی که می خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید هماهنگ کنید.

قرمز: انرژی، استحکام، قدرت، شجاعت

آبی: وفاداری، اعتماد، ثبات، اعتماد به نفس

نارنجی: هیجان، سرگرمی، عجله، عمل

بنفش: لوکس، خلاقیت، رمز و راز، هدف – آرزو

زرد: نشاط، شادی، خوشی، خوش بینی

صورتی: مراقبت، امید، حساسیت، دوستی

سبز: هماهنگی، ایمنی، تعادل، رشد

مشکی: استحکام، ثروت، سبک، ظرافت

 

 

تصویرسازی در طراحی سایت

تصاویرسازی در طراحی سایت نحوه تبدیل یک وب سایت ساده به یک جشن بصری هستند.

محتوای بصری برای افزایش کلیک ها و تعامل مفید است، اما در سطح ابتدایی تر، تصاویر به سادگی در ذهن باقی می مانند. طبق یک مطالعه، اگر اطلاعاتی را بشنویم، تنها 10 درصد آن را به خاطر می‌آوریم – اما اگر تصویری را اضافه کنید، 65 درصد آن را به یاد خواهید آورد.

با این حال، مراقب باشید کهدر طراحی سایت خود تصاویر بیش از حد بارگیری نکنید. بسیاری از تصاویر با کیفیت بالا ممکن است عالی به نظر برسند، اما می توانند سرعت سایت شما را کاهش دهند. کاربران وب بی حوصله هستند و اگر سایت شما به سرعت بارگذاری نشود، با صفحه کلید خود رای خواهند داد.

استفاده از عناصر گرافیکی در طراحی وب می تواند به یکپارچه سازی متن و تصاویر کمک کند و به ظاهر کلی سایت کمک کند. ترکیب رنگ ها و اشکال زیبا می تواند به جلب توجه بازدیدکنندگان سایت شما کمک کند و به جریان کلی سایت شما کمک کند.

 

 

فاصله گذاری  در طراحی سایت

فاصله یک عنصر کلیدی برای ایجاد وب سایت های بصری دلپذیر و آسان برای پیمایش است. هر عنصری در طراحی شما به یک شکل از فاصله استفاده می کند. استفاده مناسب از فضای خالی در ایجاد طرحی که به طور کامل متن، عکس و گرافیک را متعادل می کند، بسیار مهم است. ثابت نگه داشتن فاصله می تواند به کاربران شما کمک کند تا وب سایت شما را به راحتی مرور کنند. مفهوم فضای سفید قطعا اولویت طراحان وب مدرن است.

 

تصاویر و نمادها در طراحی سایت

طرح‌های شگفت‌انگیز می‌توانند اطلاعات زیادی را تنها در چند ثانیه منتقل کنند. این امر با استفاده از تصاویر و آیکون های قدرتمند امکان پذیر شده است. تصاویر و نمادهایی را انتخاب کنید که پیام شما را پشتیبانی و تقویت کنند. یک جستجوی سریع در گوگل برای

 

فیلم‌ها (Videos) در طراحی سایت

ادغام ویدیوها در طراحی سایت به طور فزاینده ای در بین طراحان محبوب می شود. وقتی ویدیوها به درستی استفاده شوند، می‌توانند به کاربران شما کمک کنند پیامی را که نمی‌تواند به درستی از طریق متن یا تصویر منتقل شود، تجربه یا درک کنند. به خاطر داشته باشید که مانند روشن بودن صفحه تلویزیون در رستوران، چشم بازدیدکنندگان به سمت تصاویر متحرک جلب می شود. مطمئن شوید که ویدیوهای شما با سایر عناصر مهم رقابت نمی کنند یا از آنها کم نمی کنند.

 

ارائه گرافیکی جذاب مستلزم آن است:

1) گنجاندن تصاویر،

2) اندازه و وضوح مناسب تصاویر،

3) محتوای چند رسانه ای،

4) رنگ، فونت و اندازه مناسب متن،

5) استفاده از لوگوها و نمادها،

6) طرح بصری جذاب،

 7) طرح های رنگی و

8) استفاده موثر از فضای سفید.

 

سازماندهی بهینه شامل

 1) معماری شناختی،

2) ساختار منطقی، قابل فهم و سلسله مراتبی،

 3) ترتیب و طبقه بندی اطلاعات،

 4) برچسب‌ها/عنوان/عناوین معنادار و

 5) استفاده از کلمات کلیدی

 

 ابزار محتوا توسط

1) اطلاعات کافی برای جذب بازدیدکنندگان مکرر،

 2) برانگیختگی/انگیزه (بازدیدکنندگان را علاقه مند نگه می دارد و کاربران را برای ادامه کاوش در سایت ترغیب می کند)،

3) کیفیت محتوا،

4) اطلاعات مربوط به هدف سایت، و

5) سودمندی درک شده بر اساس نیازها/نیازهای کاربر.

 

هدف یک وب سایت زمانی مشخص می شود که

1) یک برند/هویت منحصر به فرد و قابل مشاهده ایجاد می کند،

2) به هدف و انتظارات بازدیدکنندگان از بازدید از سایت می پردازد و

3) اطلاعاتی در مورد سازمان و/یا خدمات ارائه می دهد.

 

سادگی زمانی به دست می آید که؛

 1) عناوین موضوعی ساده،

 2) شفافیت اطلاعات (کاهش زمان جستجو)

 3) طراحی سایت بهینه شده برای صفحه نمایش کامپیوتر،

4) چیدمان نامرتب،

5) ثبات در طراحی در سراسر وب سایت،

6) سهولت استفاده (از جمله کاربرانی که برای اولین بار استفاده می کنند)،

 7) به حداقل رساندن ویژگی های اضافی، و

8) توابع به راحتی قابل درک.

 

 خوانایی توسط محتوا بهینه می شود

1) خواندن آسان،

2) خوش نوشته،

3) از نظر گرامری صحیح است،

 4) قابل درک،

5) ارائه شده در بلوک های قابل خواندن، و

6) سطح خواندن مناسب.

 

 

تثبیت موقعیت در طراحی سایت

تثبیت موقعیت در طراحی سایت به منظور تحقیق در مورد الگوهای خواندن به ما می آموزد که مردم معمولاً محتوا را در قالب “F” مصرف می کنند. به عبارت ساده، این بدان معنی است که کاربران وب سایت یک صفحه را به شکلی شبیه F اسکن می کنند.

 

بهینه سازی در طراحی سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو (به اختصار سئو) در طراحی سایت زمانی است که تغییراتی را در وب سایت خود ایجاد می کنید تا کیفیت یا کمیت افرادی که در صفحات شما فرود می آیند را افزایش دهید. سئو را اینگونه در نظر بگیرید:

اگر یک ماشین مسابقه دارید، هدف برنده شدن در یک مسابقه است. شما می‌توانید شیک‌ترین خودرو را داشته باشید، اما این چیزی است که زیر کاپوت آن است که تفاوت ایجاد می‌کند.

وقتی موتور را اصلاح می کنید، لاستیک ها را تعویض می کنید یا شاسی را سبک می کنید، کاری که انجام می دهید بهینه سازی خودروی خود است. ممکن است یکسان به نظر برسد، اما اکنون شانس بیشتری برای برنده شدن در مسابقه دارید!

سئو نیز تقریباً مشابه است. سایت شما ممکن است متفاوت به نظر نرسد، اما ایجاد تغییراتی در محتوا، تصاویر و واکنش‌پذیری می‌تواند تاثیر زیادی بر رتبه بالای آن در نتایج موتور جستجو داشته باشد.

 

عناصر عملکردی

هنگام طراحی سایت خود باید این عناصر کاربردی را در نظر بگیرید. وب سایتی که به درستی کار می کند برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو و ارائه بهترین تجربه ممکن به کاربران شما بسیار مهم است.

 

جهت‌یابی در طراحی سایت

جهت‌یابی وب سایت شما یکی از عناصر اصلی است که تعیین می کند آیا وب سایت شما به درستی کار می کند یا خیر. بسته به مخاطبان شما، پیمایش شما می‌تواند چندین هدف را انجام دهد: کمک به بازدیدکنندگانی که برای اولین بار می‌خواهند کشف کنند که سایت شما چه چیزی برای ارائه دارد، دسترسی آسان به صفحات شما برای بازدیدکنندگان بازگشتی، و بهبود تجربه کلی هر بازدیدکننده. برای راهنمایی های بیشتر در مورد ناوبری، این بهترین شیوه ها را بررسی کنید.

 

تعاملات کاربر در طراحی سایت

بازدیدکنندگان سایت شما بسته به دستگاه خود راه های مختلفی برای تعامل با سایت شما دارند (پیمایش، کلیک، تایپ و غیره). بهترین طراحی‌های وب‌سایت این تعاملات را ساده می‌کنند تا به کاربر این حس را بدهند که کنترل دارند.

 

تصاوير متحرك در طراحی سایت

هزاران تکنیک انیمیشن سازی وب وجود دارد که می تواند به طراحی شما کمک کند تا توجه بازدیدکنندگان را جلب کند و به بازدیدکنندگان شما اجازه دهد تا با ارائه بازخورد با سایت شما تعامل داشته باشند. به عنوان مثال، افزودن دکمه‌ها یا فرم‌های «لایک» می‌تواند بازدیدکنندگان سایت شما را درگیر کند. اگر در طراحی وب تازه کار هستید، توصیه می کنیم انیمیشن های خود را ساده نگه دارید تا از مداخله توسعه دهندگان جلوگیری کنید.

تعاملات خرد در طراحی سایت انیمیشن های کوچکی هستند که زمانی اتفاق می افتد که کاربر با یک وب سایت درگیر می شود. به عنوان مثال، اگر به یک پست در فیس بوک “واکنش” نشان دهید، ایموجی متحرک مرتبط با آن ظاهر می شود.

 

 

سرعت در طراحی سایت

سرعت بارگیری کامل در طراحی سایت شما پس از ورود بازدیدکننده به آن را اندازه می گیرد. هیچ کس، به خصوص در نسل پر سرعت ما، یک وب سایت کند را دوست ندارد. باید با سرعت بالا اجرا شود. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که زمانی که زمان بارگذاری یک صفحه وب از ۳ ثانیه بیشتر شود، نرخ پرش ۳۸ درصد افزایش می‌یابد. مهم نیست که طراحی سایت چقدر زیبا باشد، نمی‌توانید رقابت کنید مگر اینکه نرم‌ترین تجربه مرور را برای بازدیدکنندگان فراهم کنید.

هیچ کس یک وب سایت کند را دوست ندارد. انتظار بیش از چند ثانیه برای بارگیری یک صفحه می تواند به سرعت بازدیدکننده را از ماندن یا بازگشت به سایت شما باز دارد. صرف نظر از زیبایی، اگر سایت شما به سرعت بارگذاری نشود، در جستجو عملکرد خوبی نخواهد داشت (یعنی رتبه بالایی در گوگل کسب نخواهد کرد).

سازندگان برتر سایت معمولاً محتوای شما را برای بارگذاری سریع‌تر فشرده می‌کنند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که کدام سازنده سایت برای محتوایی که در سایت خود خواهید داشت بهترین کار را انجام می دهد. به عنوان مثال، PageCloud تصاویر شما را برای اطمینان از زمان بارگذاری سریع برای سایت هایی با عکس های بزرگ و/یا چندتایی بهینه می کند.

عوامل زیادی می توانند بر زمان بارگذاری یک صفحه تأثیر بگذارند. برخی از آنها مربوط به دستگاه یا اتصال اینترنتی خود بازدیدکننده است، در حالی که برخی دیگر ممکن است مختص وب سایتی باشد که آنها می‌خواهند مرور کنند. امروزه روش ها و ابزارهای اثبات شده ای برای بررسی عملکرد سایت شما و بهبود سرعت بارگذاری صفحات آن وجود دارد.

 

ساختار طراحی سایت

ساختار یک وب سایت نقش مهمی در تجربه کاربری (UX) و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) دارد. کاربران شما باید بتوانند به راحتی در وب سایت شما بدون مواجهه با مشکلات ساختاری حرکت کنند. اگر کاربران هنگام تلاش برای پیمایش در سایت شما گم می شوند، به احتمال زیاد “خزنده ها” نیز هستند. خزنده (یا ربات) یک برنامه خودکار است که در وب سایت شما جستجو می کند و می تواند عملکرد آن را تعیین کند. ناوبری ضعیف می تواند منجر به تجربه کاربری ضعیف و رتبه سایت ضعیف شود.

 

سازگاری بین مرورگرها و بین دستگاه ها

یک طراحی عالی باید در همه دستگاه ها و مرورگرها (بله، حتی اینترنت اکسپلورر) زیبا به نظر برسد. اگر سایت خود را از ابتدا می‌سازید، توصیه می‌کنیم از یک ابزار تست مرورگر متقابل استفاده کنید تا این فرآیند خسته‌کننده سریع‌تر و کارآمدتر شود. از طرف دیگر، اگر از یک پلت فرم ساخت وب سایت استفاده می کنید، آزمایش مرورگر متقابل معمولاً توسط تیم توسعه شرکت انجام می شود و به شما امکان می دهد روی طراحی تمرکز کنید.

هفت عنصر طراحی سایت که اغلب در رابطه با تعامل کاربر در مطالعات بررسی شده مورد بحث قرار گرفته اند عبارتند از ناوبری (62.86٪)، نمایش گرافیکی (60٪)، سازمان (42.86٪)، ابزار محتوا (37.14٪)، هدف (31.43٪)، سادگی (31.43%) و خوانایی (31.43%). این هفت عنصر از سطح آستانه 30 درصدی ما در ادبیات فراتر رفتند و در فهرست کوتاهی از عناصر طراحی سایت برای عملیاتی کردن طراحی سایت مؤثر قرار گرفتند. برای تحلیل بیشتر، چگونگی تعریف و ارزیابی این هفت عنصر را بررسی کردیم. این ممکن است به طراحان و محققان اجازه دهد تا بهترین شیوه‌ها را برای تسهیل یا پیش‌بینی تعامل کاربر تعیین و دنبال کنند.

یک چالش باقی مانده این است که تعاریف عناصر طراحی سایت اغلب با هم همپوشانی دارند. به عنوان مثال، چندین مطالعه سازمان را بر اساس چگونگی ترکیب یک وب سایت از معماری شناختی، ساختار منطقی و سلسله مراتبی، ترتیب و طبقه بندی سیستماتیک اطلاعات، سرفصل ها و برچسب های معنادار و کلمات کلیدی ارزیابی کردند. با این حال، این ویژگی ها در طراحی ناوبری نیز بسیار مهم هستند. همچنین، مفاهیم استفاده از لوگوها و نمادهای متمایز فراتر از نمایش گرافیکی است. لوگوها و نمادها همچنین برند/هویت منحصربه‌فردی را برای سازمان (هدف) ایجاد می‌کنند و می‌توانند به عنوان کمک بصری برای جهت‌یابی استفاده کنند.

با توجه به افزایش سریع فناوری تلفن همراه و استفاده از رسانه های اجتماعی، جای تعجب است که هیچ مطالعه ای به سازگاری بین پلتفرم ها و ادغام رسانه های اجتماعی اشاره نکرده باشد. در سال 2013، 34 درصد از دارندگان تلفن همراه عمدتاً از تلفن های همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند و این تعداد همچنان در حال افزایش است (“فکت برگه فناوری موبایل”، 2013). با ظهور دستگاه های مختلف تلفن همراه، کاربران همچنین استفاده از مرورگر وب خود را متنوع می کنند. اینترنت اکسپلورر (IE) زمانی پیشروترین مرورگر وب بود. با این حال، در سال‌های اخیر، فایرفاکس، سافاری و کروم جذابیت قابل توجهی به دست آورده‌اند (W3schools.com، 2015). طراحان و محققان وب سایت باید مراقب پلتفرم ها و مرورگرهای مختلف باشند تا خطر از دست دادن کاربران به دلیل مشکلات سازگاری را به حداقل برسانند. علاوه بر این، تقریباً 74 درصد از کاربران آمریکایی اینترنت از نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند (Duggan, Ellison, Lampe, Lenhart, & Smith, 2015) و رسانه های اجتماعی به عنوان یک بستر مؤثر برای سازمان ها برای هدف قرار دادن و تعامل با کاربران ظاهر شده اند. ادغام رسانه های اجتماعی در طراحی وب سایت ممکن است با تسهیل مشارکت و تعامل، تعامل کاربر را افزایش دهد.

محدودیت های متعددی برای بررسی فعلی وجود دارد. ابتدا، با توجه به تعداد زیاد مطالعات منتشر شده در این زمینه و به دلیل اکتشافی بودن این مطالعه، ما از 100 مقاله اول تحقیقاتی در نتایج جستجوی Google Scholar انتخاب شدیم. مطالعات آینده ممکن است از تعریف طراحی برای یک موضوع خاص، مجموعه ای از سال ها یا حوزه های دیگر برای محدود کردن تعداد نتایج جستجو سود ببرند. دوم، ما اثربخشی این عناصر طراحی سایت را به صورت کمی ارزیابی نکردیم. تحقیقات بیشتر می تواند به کمیت بهتر این عناصر کمک کند.

 

روش ها در طراحی سایت

معیارهای انتخاب و استخراج داده ها

 

ما مقالات مربوط به طراحی ‌سایت را در Google Scholar (scholar.google.com) جستجو کردیم، زیرا Google Scholar مقالات را در پایگاه‌های داده تحقیقاتی (مانند Pubmed) ادغام می‌کند و تحقیقات در مورد طراحی در پایگاه‌های اطلاعاتی متعدد فهرست شده است. ما از ترکیب زیر از کلمات کلیدی استفاده کردیم: طراحی، قابلیت استفاده و وب سایت. Google Scholar در کل 115000 بازدید داشته است. با این حال، به دلیل فهرست بزرگی از مطالعات ایجاد شده، ما تصمیم گرفتیم فقط 100 مطالعه تحقیقاتی فهرست شده برتر را برای این مطالعه اکتشافی مرور کنیم. معیارهای ورود ما برای مطالعات این بود: (1) انتشار در یک مجله دانشگاهی با داوری همتا، (2) انتشار به زبان انگلیسی و (3) انتشار در سال 2000 یا بعد از آن. سال انتشار به عنوان یک عامل محدود کننده انتخاب شد تا بتوانیم دارای سال‌های کافی تحقیق برای شناسایی مطالعات مرتبط هستند، اما نتایجی نیز دارند که مربوط به سبک‌های مشابه وب‌سایت‌ها پس از سال 2000 است. مطالعات به دست آمده طیف متنوعی از رشته ها، از جمله تعامل انسان و کامپیوتر، بازاریابی، تجارت الکترونیک، طراحی رابط، علوم شناختی و علم کتابخانه را نشان می دهد. بر اساس این معیارهای انتخاب، سی و پنج مطالعه منحصر به فرد باقی مانده و در این مرور گنجانده شدند.

 

 

عبارت جستجوی نهایی

(طراحی) و (قابلیت استفاده) و (وب سایت ها)

عبارات جستجو ساده نگه داشته شدند تا مقالات طراحی/قابلیت استفاده سطح بالاتر را به تصویر بکشند و به روش رتبه‌بندی Google Scholar اجازه دهند تا محبوب‌ترین مطالعات را فیلتر کند. این روش همچنین امکان جستجوی مطالعات از طیف وسیعی از زمینه ها را فراهم می کند.

 

 

سئو در طراحی سایت

 

سئو در طراحی سایت یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، فرآیند بهینه سازی یک وب سایت است تا رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کند. از آنجایی که بخش بزرگی از موفقیت وب سایت شما را ایفا می کند، ما فکر می کنیم شایسته است که در اینجا با عناصر عملکردی گنجانده شود. هرچه افراد بیشتری بتوانند شما را در گوگل پیدا کنند به این معنی است که بازدیدکنندگان بیشتری از وب سایت شما استفاده می کنند.

اگرچه سئو در طراحی سایت یک کار مداوم است، اما مراحلی وجود دارد که می توانید برای کمک به عملکرد سایت خود از همان ابتدا انجام دهید.

تعدادی از روش‌های متداول سئو نیز وجود دارد که می‌توانید قبل از انتشار نیز انجام دهید:

 • عنوان‌ها را در محتوای خود قرار دهید
 • متن جایگزین را به تصاویر اضافه کنید
 • از توضیحات متا در صفحات مربوطه استفاده کنید
 • نام دامنه‌ای را انتخاب کنید که نشان‌دهنده برند یا کسب‌وکار شما باشد.

 

 

نکات و ترفندهای سئو، منابع و طراحی سایت های مفید

 

اگر در طراحی سایت تازه وارد هستید یا قصد دارید یک وب سایت راه اندازی کنید، باید برخی از نکات و ترفندهای اولیه سئو را برای شروع بدانید. این تأثیر عمده ای بر دسترسی و اعتبار پست ها/مقالات شما دارد.

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است و ترکیبی از بهترین روش هاست که نقش مهمی در افزایش کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت شما دارد.

به زبان عامیانه، این می تواند شیوه هایی باشد که باید دنبال کنید تا وب سایت یا پست های شما در بالای نتایج جستجوی گوگل قرار گیرد.

سئوی بهینه سازی مناسب در طراحی سایت به سادگی منجر به رتبه بالاتر صفحه در نتایج جستجو می شود.

برای توضیح کمی بیشتر، باید اصول اولیه نحوه کار گوگل و نحوه رتبه بندی و نمایش نتایج جستجو را الگوریتم آن بدانیم.

به عنوان مثال، ممکن است کتابی در مورد یک موضوع خاص در کتابخانه مدرسه یا دانشگاه شما وجود داشته باشد که بسیار معروف است و اکثر مردم آن کتاب را می خوانند.

اکنون اگر نیاز به دانستن چیزی مشابه دارید، قطعاً به سراغ آن کتاب خواهید رفت، زیرا می دانید که توسط همه افراد در مدرسه یا دانشگاه شما ترجیح داده می شود. گوگل به نوعی کار می کند، امتیازاتی را که یک وب سایت یا پست خاص دریافت می کند، یاد می گیرد و ثبت می کند و از آنها برای رتبه بندی آنها استفاده می کند. بنابراین تعداد افرادی که بیشتر از آن استفاده می کنند رتبه صفحه خواهد بود.

اما نکته اصلی که در طراحی سایت باید بدانید این است که چگونه این رتبه ها را ایجاد کنید تا گوگل بداند وب سایت شما پاسخ سوال جستجوی کاربر را دارد و پیوند شما را در بالای صفحه نمایش دهد. همه این مراحل سئو را تشکیل می دهند.

بنابراین سئو را می توان به دو نوع اساسی طبقه بندی کرد، یکی در سطح وب سایت و دیگری در سطح صفحه/مقاله/پست. ابتدا به برخی از تنظیمات اساسی که در سطح وب سایت باید انجام شود نگاه می کنیم.

 

 

مبانی موثر سئو در سطح طراحی سایت

 

طراحی سایت و معماری سایت

 

طراحی سایت سایت نقش مهمی در حفظ کاربران دارد و یک وب سایت خوب و منظم همیشه خوب است. باید ریسپانسیو، تعاملی، هاستل روی سرورهای مناسب باشد تا زمان بارگذاری کمتر و عملکرد بالا باشد. استفاده از ابزارهایی مانند Google Analytics، Google Search Console و Bing Webmaster می تواند به شما در نظارت بر این نکات کمک کند و برای هر وب سایتی باید داشته باشید.

برخی از نکات دیگری که باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

اساساً در طراحی سایت سه منوی ناوبری وجود دارد، یکی در بالا، یکی در پایین یعنی پاورقی و سومی در کنار یعنی نوار کناری.

باید مراقب باشید تا منوی بالادر طراحی سایت به درستی دسته بندی شود و با تعداد زیاد آیتم ها شلوغ نشود.

همچنین باید مراقب باشید که در طراحی سایت خود از صفحات رایج در منو مانند صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما و غیره استفاده کنید.

در طراحی سایت پاورقی‌ها اساساً برای حفظ پیوندهای رسانه های اجتماعی و برخی از آیتم ها یا پیوندهای منوی برتر استفاده می شود. اما همیشه عالی است که پیوندهای محبوب ترین پست های خود را در فوتر نگه دارید.

اکنون نوار کناری تعاملی ترین گزینه است که در آن می توانید از ویجت های زیادی مانند پست های اخیر یا پرطرفدار، تقویم، فرم جستجو و غیره استفاده کنید، فقط به خاطر داشته باشید که در طراحی سایت خود محتوایی مشابه با یک کاربر که در حال حاضر می خواند داشته باشید تا با آن تعامل داشته باشد و در وب سایت بماند.

 

لیستی از نمونه های خلاق در طراحی سایت

FlippingBook

Amazon

MarvelApp

Omelet

Mantralabsglobal

Carwow

Ueno

Gymbox

Slack

Pixar

Waaark

Css-Tricks

 

 

در طراحی سایت و توسعه آن توجه داشته باشید که نام دامنه باید کوتاه و جذاب باشد تا بتوان به راحتی آن را به خاطر آورد. همچنین دامنه باید به طور مرتب تمدید شود و برای تمدید آن نباید منتظر ماند تا تاریخ انقضا فرا برسد زیرا این تصور را به گوگل منتقل می کند که دامنه آنقدرها فعال یا مهم نیست.

 

بک لینک ها در طراحی سایت

 

بک لینک ها در طراحی سایت لینک هایی در سایر وب سایت ها یا صفحات وب هستند که از طریق آنها می توان به وب سایت شما دسترسی پیدا کرد. از نظر فنی، هرچه تعداد پیوندهای (انجام یا عدم دنبال کردن) به وب سایت شما بیشتر باشد، رتبه صفحه شما بیشتر می شود. اما این به اعتبار وب سایت نیز بستگی دارد، بنابراین هر چه اعتبار وب سایت بالاتر باشد، تأثیر بیشتری بر رتبه صفحه شما خواهد داشت.

بهترین راه برای ایجاد بک لینک از طریق نوشتن پست های مهمان یا پست های حمایت شده در وبلاگ های دیگر و دادن لینک به کارهای دیگر خود در وبلاگ شما، با نوشتن پاسخ در Quora یا Answerthepublic، گذاشتن نظرات سالم در مقالات دیگر و غیره است.

 

تعدادی از وب سایت های برتر برای ایجاد یا تولید بک لینک رایگان:

Sitechecker

Duplichecker

Search engine reports

Small seo tools

Prepostseo

Index Kings

Seo1seotools

Free-Backlinks

Ping My Url

Free Backlinks

 

شما باید در طراحی سایت خود پیوند را در بیوگرافی تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود مانند توییتر، فیس بوک، about.me، لینکدین، یوتیوب، اینستاگرام، تامبلر و غیره وارد کنید زیرا اینها معتبرترین منابع هستند.

فراموش نکنید که باید به دنبال ارسال هرزنامه در همه جا پیوندها باشید، زیرا این پیوندها مفید نخواهد بود و ترجیح می دهید برای مسدود کردن شما و وب سایت هایتان استفاده شود.

 

 

کلمه کلیدی در طراحی سایت

 

کلمات کلیدی در طراحی سایت کلمات اصلی هستند که مشخص می کنند پست یا وب سایت شما در مورد چیست. اینها کلماتی هستند که کاربران مطمئناً در عبارات جستجوی خود استفاده می کنند و بر اساس آنها فقط گوگل نتیجه را نمایش می دهد.

هدف اصلی در اینجا آوردن ترافیک به وب سایت شما است، بنابراین همه پست ها و وب سایت های شما باید دارای کلمات کلیدی باشند که محتوا را پیشنهاد می کنند.

مثلاً بگویید که شما در موضوع فناوری طراحی سایت انجام می‌دهید، بنابراین توضیحات وب سایت و متا تگ های شما باید دارای کلمات کلیدی مانند فناوری و ابزارک ها مانند تصویر باشد.

 

کلمات کلیدی عالی را با وب سایت های تحقیق کلمات کلیدی زیر پیدا کنید:

 

Keyword Tool

KwFinder

WordStream

Ahrefs Keyword Generator

Moz Keyword Explorer

Keywords Everywhere

Google Keyword Planner

Keyword Snatcher

SEMrush

Soovle

Google Trends

Keyword Surfer Chrome Addon

QuestionDB

Rank Tracker

 

 

برچسب های متا در طراحی سایت

 

متا تگ ها در طراحی سایت جزئیات بیشتری در مورد وب سایت شما به موتورهای جستجو ارائه می دهند. محتوای این تگ ها در بخش صفحه HTML شما قرار می گیرد.

این به افرادی که در نتیجه جستجو رشد می کنند کمک می کند تا نگاهی بیندازند که این سایت در مورد چیست. مانند بسیاری از مبتدیان، شما نیز از وردپرس یا بلاگر استفاده می کنید، بنابراین این برچسب ها می توانند به راحتی از طریق تنظیمات این پلت فرم به روز شوند.

 

 • برچسب عنوانی که برای وب سایت استفاده می شود اولین و مهم ترین تگ است که باید حاوی توضیحات مختصری در مورد وب سایت شما باشد.
 • توضیحات متا یکی دیگر از مواردی است که باید در عنوان متا پر و نمایش داده شود و حاوی توضیحات کمی بیشتر در مورد وب سایت است.
 • فراکلیدواژه ها
 • نویسنده متا
 • تگ متا Canonical
 • متا تگ روبات ها

 

 

نقشه های سایت در طراحی سایت

 

در نقشه های سایت طراحی سایت این یک فایل XML است که تمام صفحات وب سایت را فهرست می کند. بنابراین مانند یک دایرکتوری به هر URL متصل به دامنه شما است.

این فایل باید در دسترس باشد تا خزنده موتور جستجو بداند که همه مکان‌ها را در وب‌سایت شما جستجو کند. چندین وب سایت و افزونه وجود دارد که به شما در ایجاد نقشه سایت کمک می کند.

اگر نقشه سایت خود را دارید، باید آن را به Google Webmaster Tools و Bing Webmaster Tools ارسال کنید. می توانید به نقشه سایت خود در آدرسی مانند “https://example.com/sitemap.xml” دسترسی داشته باشید.

هزاران افزونه در وردپرس مانند Yoast SEO وجود دارد که به شما امکان می دهد نقشه سایت را بدون دردسر فعال و ایجاد کنید.

فهرست برترین سازندگان نقشه سایت XML:

XML Sitemaps

My Sitemap Generator

XML Sitemap Generator

Website SEO Checker XML Generator

SureOak Sitemap Generator

Sitemap Generator Chrome Addon

Small SEO Tools XML Generator

Inspyder Google Sitemap

A1 Sitemap Generator

Sitemap Automator

Screaming Frog XML Sitemap Generator

 

 

تصاویر و URL در طراحی سایت

 

همانطور که متوجه شده اید هر زمان که هر چیزی را در گوگل به همراه لینک های وب سایت جستجو می کنید، گوگل نیز تصاویر و ویدئوها را نشان می دهد.

از این رو، داشتن تصاویر بهینه سازی مناسب در طراحی سایت برای سئو امری ضروری است.

 

لیست وب سایت های برتر بهینه سازی تصویر آنلاین رایگان:

Image Optimizer

Image Compressor

TinyPNG

TinyJPG

Kraken Free Online Image Optimizer

JPEG Optimizer

Compressor.io

Imagify

EZGif Optimize JPEG Image

 

چند نکته در طراحی سایت، داشتن توضیحات کوچک در مورد تصویر ترجیحاً با کلمه کلیدی، اضافه کردن جزئیات جایگزین که در صورت بارگذاری نشدن تصویر نشان داده می شود و دادن یک نام توصیفی مناسب همراه با تگ alt مناسب به تصویر است.

برای URL باید در نظر داشته باشید که هرچه URL کوتاهتر باشد بهتر است، همچنین فقط از “-” برای جدا کردن کلمات در URL استفاده کنید و آن را توصیفی نگه دارید تا URL محتوا را نشان دهد.

 

 

مبانی سئو سطح صفحه در طراحی سایت

 

اگر تمام مراحل بالا را دنبال کردید، در طراحی سایت خود تمام معیارهای اساسی یک وب‌سایت بهینه‌شده سئو را برآورده می‌کند، بنابراین اکنون می‌توانیم به سئوی سطح صفحه یا مقاله برویم که باید برای هر ورودی جدیدی که در وب‌سایت خود ایجاد می‌کنید، آن را دنبال کنید.

اولاً، استفاده از کلمه کلیدی است. بنابراین باید کلمه کلیدی را در آدرس پست، عنوان، تگ h1 و در توضیحات متا داشته باشید. سپس سعی کنید از مترادف های آن در هر جایی که می توانید در پست استفاده کنید.

سپس مطمئن شوید که محتوا حدود 600-700 کلمه داشته باشد و از جایی کپی نشده باشد زیرا به راحتی توسط گوگل قابل ردیابی است.

فقط از یک تگ در پست خود استفاده کنید و سعی کنید از چند هدر پایین استفاده کنید تا محتوای خود را به درستی سازماندهی شده نشان دهید. و در نهایت مهمترین چیزی که بر ترافیک وب سایت شما تأثیر می گذارد، محتوای واقعی است که می نویسید.

اگر محتوای اصلی را ننویسید که بتواند به یک روش به خوانندگان کمک کند، آنها دیگر به وب سایت شما باز نمی گردند و تمام تلاش هایی که در سئو و سایر فعالیت های پس زمینه صرف می شود هدر می رود.

 

 

UX در طراحی سایت

از زمان انفجار استفاده از رایانه، صنعت فناوری به طور مداوم در حال بررسی چگونگی ارتباط انسان‌ها با فناوری بوده است. این تمرین UX یا تجربه کاربری است و وقتی به درستی در طراحی وب اعمال شود، می تواند تأثیر زیادی بر سفر کاربر داشته باشد.

اصطلاح UX اغلب به جای طراحی «واسط کاربری» یا «قابلیت استفاده» استفاده می‌شود، که در واقع بخشی از چشم انداز بزرگتر   UXدر طراحی سایت هستند. در حالی که طراحان UX به این جنبه های یک محصول توجه دارند، آنها همچنین درگیر نگاه کردن به تصویر بزرگ، یافتن راه هایی برای تکمیل و توسعه محصولات، نام تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد هستند.

فرایند طراحی  UXدر طراحی به این معنی است که با بهبود این هفت عامل، یک وب سایت دارای تعاملات، محتوا، محصولات و خدمات با کیفیت بالا است:

 • مفید
 • قابل استفاده
 • قابل یافتن
 • معتبر
 • مطلوب
 • در دسترس
 • با ارزش

 

 

 

انواع طراحی وب سایت: تطبیقی در مقابل واکنش گرا

 

طراحی سایت واکنش گرا

 

طراحی سایت ریسپانسیو (RWD) یا طراحی ریسپانسیو رویکردی در طراحی سایت است که هدف آن این است که صفحات وب در انواع دستگاه ها و اندازه های پنجره یا صفحه نمایش به خوبی نمایش داده شوند از حداقل تا حداکثر اندازه نمایش برای اطمینان از قابلیت استفاده و رضایت.

 • مفهوم شبکه سیال ایجاب می کند که اندازه عنصر صفحه در واحدهای نسبی مانند درصد باشد، نه واحدهای مطلق مانند پیکسل یا نقاط.
 • تصاویر انعطاف پذیر نیز در واحدهای نسبی اندازه می شوند تا از نمایش آنها در خارج از عنصر حاوی خود جلوگیری شود.
 • پرس و جوهای رسانه ای به صفحه اجازه می دهد تا از قوانین مختلف سبک CSS بر اساس ویژگی های دستگاهی که سایت در آن نمایش داده می شود استفاده کند، به عنوان مثال. عرض سطح رندر (عرض پنجره مرورگر یا اندازه نمایش فیزیکی).

طرح‌بندی‌های واکنش‌گرا به‌طور خودکار با هر اندازه صفحه نمایش دستگاه، اعم از دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه، تنظیم و تطبیق می‌یابند.

درک مزایا و معایب وب سایت های تطبیقی و واکنش گرا به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام سازنده وب سایت برای نیازهای طراحی وب سایت شما بهترین کار را دارد.

ممکن است به مقالات آنلاینی برخورد کنید که در مورد یک سری سبک های مختلف طراحی وب سایت (ثابت، ایستا، روان و غیره) صحبت می کنند. با این حال، در دنیای موبایل محور امروزی، تنها دو سبک وب سایت برای طراحی صحیح وب سایت وجود دارد: تطبیقی و واکنش گرا.

 

 

وب سایت های تطبیقی

 

امروزه، دستگاه های تلفن همراه بیش از نیمی از ترافیک آنلاین را تشکیل می دهند، و این امر باعث می شود تا وب سایت های را با صفحه نمایش کوچک تطبیق دهیم. دو نوع سبک وجود دارد که امکان تغییر طراحی سایت را از نسخه دسکتاپ به موبایل از طریق طراحی تطبیقی و طراحی واکنش گرا در طراحی سایت امکان پذیر می کند.

طراحی سایت تطبیقی از دو یا چند نسخه از یک وب سایت استفاده می کند که برای اندازه های صفحه نمایش خاص سفارشی شده است. وب‌سایت‌های تطبیقی را می‌توان بر اساس اینکه چگونه سایت تشخیص می‌دهد چه اندازه باید نمایش داده شود به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

 

 1. بر اساس نوع دستگاه سازگار می شود

هنگامی که مرورگر شما به یک وب‌سایت متصل می‌شود، درخواست HTTP شامل فیلدی به نام «عامل کاربر» می‌شود که به سرور در مورد نوع دستگاهی که سعی در مشاهده صفحه را دارد اطلاع می‌دهد. وب‌سایت تطبیقی می‌داند چه نسخه‌ای از سایت را بر اساس دستگاهی که سعی در دسترسی به آن دارد (مانند دسکتاپ، موبایل، تبلت) نمایش دهد. اگر پنجره مرورگر را روی دسکتاپ کوچک کنید، مشکلاتی پیش خواهد آمد زیرا صفحه به جای کوچک شدن به اندازه جدید، به نمایش “نسخه دسکتاپ” ادامه می دهد.

 

 1. بر اساس عرض مرورگر سازگار می شود

به‌جای استفاده از «عامل کاربر»، وب‌سایت از پرس‌وجوهای رسانه‌ای (یک ویژگی CSS که صفحه وب را قادر می‌سازد تا با اندازه‌های مختلف صفحه نمایش سازگار شود) و نقاط شکست (اندازه‌های عرض معین) برای جابه‌جایی بین نسخه‌ها استفاده می‌کند. بنابراین به جای داشتن نسخه دسکتاپ، تبلت و موبایل، نسخه های 1080 پیکسلی، 768 پیکسلی و 480 پیکسلی را خواهید داشت. این انعطاف پذیری بیشتری را هنگام طراحی ارائه می دهد و تجربه بهتری از مشاهده را ارائه می دهد زیرا وب سایت شما بر اساس عرض صفحه تطبیق می یابد.

 

نکات مثبت

 • ویرایش WYSIWYG (آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید)
 • طراحی های سفارشی بدون کد سریعتر و راحت تر ساخته می شوند
 • سازگاری بین مرورگرها و بین دستگاه ها
 • صفحات با بارگذاری سریع

 

نکات منفی

 • وب‌سایت‌هایی که از «نوع دستگاه» استفاده می‌کنند، وقتی در یک پنجره مرورگر کوچک‌تر روی دسک‌تاپ مشاهده می‌شوند، ممکن است شکسته به نظر برسند.
 • محدودیت‌هایی در برخی از اثرات که فقط سایت‌های واکنش‌گرا می‌توانند انجام دهند.

 

 

وب سایت های واکنش گرا

وب‌سایت‌های واکنش‌گرا می‌توانند از طرح‌بندی‌های شبکه‌ای انعطاف‌پذیر استفاده کنند که بر اساس درصدی است که هر عنصر در کانتینر خود می‌گیرد: اگر یک عنصر (به عنوان مثال یک هدر) 25 درصد ظرف آن باشد، آن عنصر بدون توجه به تغییر اندازه صفحه در 25 درصد باقی می‌ماند. . وب‌سایت‌های واکنش‌گرا همچنین می‌توانند از نقاط شکست برای ایجاد نمای سفارشی در هر اندازه صفحه استفاده کنند، اما برخلاف سایت‌های تطبیقی که تنها زمانی که به نقطه شکست می‌رسند، سازگار می‌شوند، وب‌سایت‌های واکنش‌گرا به طور مداوم بر اساس اندازه صفحه تغییر می‌کنند.

 

 

نکات مثبت

 • تجربه عالی در هر اندازه صفحه نمایش، صرف نظر از نوع دستگاه
 • سازندگان وب سایت ریسپانسیو معمولاً سفت و سخت هستند که باعث می شود طراحی به سختی «شکست» شود.
 • هزاران الگوی موجود برای شروع

 

نکات منفی

 • نیاز به طراحی و آزمایش گسترده برای اطمینان از کیفیت (هنگام شروع از ابتدا)
 • بدون دسترسی به کد، طرح های سفارشی می توانند چالش برانگیز باشند.

 

 

چالش ها و رویکردهای دیگر

Luke Wroblewski برخی از چالش‌های طراحی RWD و موبایل را خلاصه کرده و کاتالوگی از الگوهای چیدمان چند دستگاه ایجاد کرده است. او پیشنهاد کرد که در مقایسه با یک رویکرد ساده RWD، تجربه دستگاه یا رویکردهای RESS (طراحی وب پاسخگو با اجزای سمت سرور) می‌تواند تجربه کاربری بهتری را برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه‌سازی کند. اجرای مولد CSS سمت سرور از زبان های شیوه نامه مانند Sass می تواند بخشی از چنین رویکردی باشد. گوگل طراحی ریسپانسیو را برای وب سایت های گوشی های هوشمند نسبت به روش های دیگر توصیه کرده است.

اگرچه بسیاری از ناشران طرح‌های واکنش‌گرا را پیاده‌سازی کرده‌اند، اما یک چالش برای پذیرش RWD این بود که برخی از تبلیغات بنری و ویدیوها روان نبودند. با این حال، تبلیغات جستجو و تبلیغات نمایش (بنر) از هدف گذاری پلت فرم دستگاه خاص و فرمت های اندازه تبلیغات مختلف برای دسکتاپ، تلفن هوشمند و دستگاه های تلفن همراه اولیه پشتیبانی می کند. URL های صفحه فرود مختلف برای پلتفرم های مختلف استفاده شده است یا از Ajax برای نمایش انواع مختلف تبلیغات در یک صفحه استفاده شده است. جداول CSS طرح‌بندی‌های هیبریدی ثابت و سیال را مجاز می‌دانند.

راه‌های زیادی برای اعتبارسنجی و آزمایش طرح‌های RWD وجود داشته است، از اعتبارسنجی‌های سایت تلفن همراه و شبیه‌سازهای تلفن همراه تا ابزارهای آزمایش همزمان مانند Adobe Edge Inspect. مرورگرهای کروم، فایرفاکس و سافاری و ابزارهای توسعه‌دهنده، ابزارهای طراحی واکنش‌گرای تغییر اندازه نمای پورت را نیز مانند اشخاص ثالث ارائه کرده‌اند.

توجه به این نکته مهم است که سازندگان وب سایت می توانند ویژگی های تطبیقی و واکنش گرا را شامل شوند. به عنوان مثال، PageCloud اخیراً مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را معرفی کرده است که به محتوای شما اجازه می‌دهد حتی اگر خود وب‌سایت هنوز سازگار است، واکنش‌گرا عمل کند.

 

 

طراحی سایت در مقابل توسعه front-end در مقابل توسعه back-end

 

برای ساده نگه داشتن آن، بیایید ایجاد وب سایت را به دو دسته تقسیم کنیم:

 • آنچه کاربران در طراحی سایت می بینند
 • آنچه کاربر در طراحی سایت نمی بیند.

 

 

آنچه کاربر در طراحی سایت می بیند

 در یک مرورگر اتفاق می افتد و شامل طراحی و توسعه فرانت اند است. طراحی، رنگ‌ها، طرح‌بندی، فونت و تصاویر یک وب‌سایت را تعریف می‌کند – همه چیزهایی که در برندسازی و قابلیت استفاده یک وب‌سایت وجود دارد – و به ابزارهایی مانند Photoshop، Illustrator، Fireworks و Sketch نیاز دارد.

استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت برای پیاده سازی آن طراحی، توسعه front-end نامیده می شود. این زبان ها امکان تعامل با دکمه ها، تصاویر، متن، فرم های تماس و منوهای ناوبری را برای کاربران فراهم می کند. و آنها برای طراحی واکنشگرا و تطبیقی یکپارچه هستند.

 

فرانت اند طراحی سایت چیست؟

در حالی که این اصطلاح ممکن است کمی فنی به نظر برسد، بخش‌های جلویی وب‌سایت تقریباً برای همه ما یک برخورد روزمره است. اگر برنامه‌ای را برای بررسی آب و هوا باز کرده‌اید، یا در سرفصل‌های امروزی یک وب‌سایت پیمایش کرده‌اید، با یک صفحه اصلی تعامل داشته‌اید.

به زبان ساده، قسمت جلویی ترکیبی از دو عنصر مختلف است: طراحی گرافیکی (ظاهر) و رابط کاربری (احساس).

انتزاع/اولویت بندی ایموجی چکیده/اولویت بندی ایموجی ها

 

قسمت جلویی چگونه توسعه می یابد؟

ایجاد یک تجربه ظاهری یک کار تک نفره نیست. در واقع، گروهی از افراد نیاز دارند تا وب‌سایتی بسازند که به همان اندازه که استفاده از آن احساس می‌کند خوب به نظر برسد.

اغلب، این گروه متشکل از یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند – که وظیفه‌اش نوشتن کد برای عملکردهای وب‌سایت است – و یک توسعه‌دهنده UX یا UI است که روی تصاویر وب‌سایت کار می‌کند.

تجربه ظاهری معمولاً از چند مرحله مختلف توسعه می‌گذرد، از جمله ایجاد وایرفریم (طرح کلی جریان کاربر)، نمونه‌های اولیه (نمونه‌های کاری سایت)، و در نهایت آزمایش کاربر.

 

 

چیزی که کاربر  در طراحی سایت نمی بیند

روی یک سرور اتفاق می افتد و شامل توسعه back-end است.

در یک طراحی ‌سایت برای ذخیره و سازماندهی تمام داده‌هایی که از قسمت جلویی می‌آیند به یک بک‌اند نیاز دارد. بنابراین اگر کاربر چیزی را خریداری کند یا فرمی را پر کند، اطلاعاتی را در یک برنامه کاربردی در قسمت جلوی وب سایت وارد می کند. و این اطلاعات در پایگاه داده ای که روی سرور زندگی می کند ذخیره می شود.

یک وب سایت همانطور که شما می خواهید کار می کند زیرا قسمت جلویی و پشتی یک وب سایت همیشه در حال ارتباط هستند. یک توسعه دهنده Back-end مانند هادی است. آن‌ها مطمئن می‌شوند که برنامه‌ها، پایگاه‌های داده و سرورها با استفاده از زبان‌هایی مانند Ruby، PHP، .Net، و Python همراه با فریم‌ورک‌هایی مانند Ruby on Rails و Code Igniter با هم هماهنگی دارند.

وقتی عناصر یکسان در UI در بخش‌های مختلف برنامه یک طراحی سایت متفاوت به نظر می‌رسند، ممکن است کاربران شما را سردرگم کند. حفظ یک رویکرد طراحی سازگار به کاربران این امکان را می دهد که از دانش قبلی خود در هنگام تعامل با یک محصول استفاده کنند.

 

یک تجربه طراحی سایت جادویی ایجاد کنید

زندگی روز به روز بیشتر و بیشتر بر روی صفحه نمایش اتفاق می افتد – چگونه تیم شما می تواند اطمینان حاصل کند که محصول شما یک تجربه وب را ارائه می دهد که باعث می شود مردم دوباره برگردند؟

پلتفرم طراحی محصول دیجیتال InVision کل گردش کار تیم شما را به هم متصل می کند و هر آنچه را که از ابتدا تا انتها برای طراحی تجربیات آنلاین شگفت انگیز نیاز دارند در اختیار آنها قرار می دهد. از تابلوها برای جمع آوری و به اشتراک گذاری الهام استفاده کنید. قاب های سیمی را روی بوم Freehand بکشید. با استودیو ایده ها را به صفحه نمایش های قدرتمند تبدیل کنید و با Inspect شکاف بین طراحی و توسعه را پر کنید. با مدیر سیستم طراحی سایت به عنوان تنها منبع حقیقت برای تیم خود، خلاق و سازگار در مقیاس باشید. InVision روند طراحی محصول شما را در هر مرحله از راه بهبود می بخشد.

 

 

نرم افزار طراحی سایت

 

نرم افزار طراحی سایت چه ویژگی های حیاتی را باید ارائه دهد؟ وقتی ابزارها را در نظر می گیرید، به دنبال قابلیت ها و ویژگی های زیر باشید.

 

 

ویرایشگر بصری در طراحی سایت

طراحی سایت در درجه اول بر جنبه بصری وب سایت ها در مقابل جنبه مدیریت محتوا متمرکز است. به این ترتیب، نرم افزار طراحی وب خوب باید شامل یک ویرایشگر بصری باشد که به شما امکان طراحی بصری را می دهد – بدون نیاز به لمس کد واقعی مگر اینکه بخواهید.

 

 

سازگاری با سیستم های فعلی در طراحی سایت

چه از CMS Hub یا WordPress استفاده می کنید، نرم افزار طراحی سایت انتخابی شما باید با سازنده وب سایت فعلی یا سیستم مدیریت محتوای شما (CMS) سازگار باشد. به عنوان مثال، پس از استفاده از Sketch، باید بتوانید کد CSS نمونه اولیه را صادر کرده و آن را به CMS انتخابی خود وارد کنید.

 

 

قالب ها در طراحی سایت

چه در حال ساختن یک نمونه کار مجازی، یا راه اندازی یک وبلاگ یا راه اندازی یک فروشگاه آنلاین باشید، استفاده از یک قالب وب سایت می تواند به شما کمک کند تا سایت رویایی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

 

قالب‌ها در طراحی ‌سایت، طرح‌بندی‌های از پیش طراحی‌شده‌ای هستند که به شما این امکان را می‌دهند که محتوا را در یک صفحه وب ترتیب دهید تا یک وب‌سایت ساده و در عین حال با طراحی خوب ایجاد کنید. می‌توانید عناصری مانند بلوک‌های تصویر، گالری‌های عکس، آرم‌ها و موارد دیگر را در قالب بکشید و رها کنید تا آن را متعلق به خودتان کنید. بهترین قسمت در مورد آن؟ با یک قالب وب سایت، برای ایجاد یک وب سایت خیره کننده که مطابق با نیازهای برند شما سفارشی شده است، هیچ تجربه کدنویسی لازم نیست.

یک نرم‌افزار عالی طراحی سایت به شما نکته‌ای را ارائه می‌کند که می‌توانید از آن استفاده کنید. از آنجایی که این نوع نرم افزار برای مبتدیان طراحی شده است، شما نباید از ابتدا شروع کنید. اینجاست که قالب‌ها وارد می‌شوند. نرم‌افزار باید قالب‌های مختلفی را به شما ارائه دهد تا سایتی بسازید که ظاهر و احساسی را که شما تصور می‌کنید داشته باشد.

 

قالب های وب سایت چگونه کار می کنند؟

در حالی که ایجاد یک وب سایت از ابتدا ممکن است بسیار دلهره آور به نظر برسد، استفاده از یک الگو می تواند به عنوان یک چارچوب مفید برای شروع عمل کند.

هنگام انتخاب یک قالب وب سایت، ماهیت و هدف وب سایت خود را به عنوان یک کل در نظر داشته باشید. می توانید قالبی را انتخاب کنید که به طور خاص برای فروش آنلاین یا نمایش آثار هنری یا نمایش پست های وبلاگ طراحی شده است. هنگامی که یک قالب وب سایت متناسب با نیازهای شما انتخاب کردید، می توانید تصمیم بگیرید که چگونه و تا چه حد می خواهید وب سایت خود را سفارشی کنید.

می‌توانید تا حدی که می‌خواهید به طراحی قالب اصلی نزدیک شوید، به سادگی محتوای آزمایشی موجود در قالب را با تصاویر و متن خود عوض کنید. همچنین می‌توانید با افزودن محتوای صفحه، پالت‌های رنگی و فونت‌های خود، از طرح اصلی الگو خارج شوید.

 

مزایای استفاده از قالب چیست؟

 

قالب ها به عنوان یک سیستم طراحی

به عنوان یک صاحب کسب و کار، بسیار مهم است که قالب وب سایت خود را به گونه ای سفارشی کنید که حضور آنلاین شما را با برند تجاری کلی کسب و کار شما هماهنگ کند. حتی اگر یک وب‌سایت شخصی یا نمونه کار آنلاین ایجاد می‌کنید، قالبی که انتخاب می‌کنید می‌تواند به عنوان یک سیستم طراحی عمل کند تا به محتوای شما برجسته شود.

می‌توانید با استفاده از پالت‌های رنگی و فونت‌های سفارشی خود در صفحات وب خود، الگو را برای خود بسازید. گنجاندن رنگ‌ها و فونت‌های برند در قالب وب‌سایت‌تان، به وب‌سایت شما ظاهری زیبا و مطابق با برند شما می‌دهد.

 

گزینه های سفارشی سازی

از آنجایی که اکثر قالب های وب سایت با در نظر گرفتن سادگی و سهولت استفاده طراحی شده اند، برای ایجاد وب سایتی که هم حرفه ای و هم از نظر بصری خیره کننده به نظر می رسد، به هیچ تجربه کدنویسی نیاز نیست.

با این حال، برای کسانی که تجربه‌ای در زمینه کدنویسی دارند، قالب‌های وب‌سایت همچنان می‌توانند گزینه مناسبی برای کار باشند. حتی زمانی که از یک الگو استفاده می‌کنید، می‌توانید به کد زیربنایی صفحه وب خود دسترسی داشته باشید تا الگوی موجود را تغییر دهید یا حتی الگوی خود را ایجاد کنید.

اگر آماده راه اندازی حضور آنلاین خود هستید و فکر می کنید که یک الگو راه درستی است، Squarespace گزینه های زیادی دارد.

 

فونت و گرافیک در طراحی سایت

هنگام تلاش برای استفاده از یک ابزار طراحی سایت، نباید احساس کوتاهی کنید. در عوض، باید به فونت ها و گرافیک های مورد نیاز برای ایجاد یک نمونه اولیه یا وایرفریم خیره کننده دسترسی داشته باشید. مهم است که یک ابزار طراحی سایت گزینه های زیادی برای فونت و گرافیک به شما ارائه دهد.

برخی از ابزارهای طراحی سایت نیز شامل خدمات میزبانی، گواهینامه های SSL، ابزارهای مدیریت محتوا و نام دامنه خواهند بود. دیگران فقط ابزارهایی را برای قاب سیمی و طراحی بصری ارائه می دهند. بقیه هنوز فقط برای نوشتن کد طراحی شده اند. چه به دنبال یک راه حل همه کاره یا یک ابزار طراحی مستقل باشید، ما شما را با این لیست از بهترین نرم افزارهای طراحی سایت تحت پوشش قرار داده ایم.

 

 

چرا استفاده از نرم افزار طراحی سایت مهم است؟

 

طراحی مجدد وب سایت نیاز به سرمایه گذاری جدی در زمان و منابع دارد، بنابراین منطقی است که به این فکر کنید که چرا باید طراحی سایت خود دربار انجام دهید.

با این حال، بدون نرم افزار طراحی سایت، می توانید به راحتی وب سایتی بسازید که آنطور که انتظار می رود عمل نکند. به همین دلیل است که Wireframing، نمونه سازی اولیه و کدنویسی مهم است – و می توانید از ابزارهای بالا برای انجام این کار استفاده کنید.

 

 

به دلایل زیر استفاده از نرم افزار طراحی سایت مهم است:

 

 1. طراحی سایت شما اولین برداشت را ایجاد می کند.

وب سایت شما اغلب اولین برداشتی است که مصرف کنندگان از تجارت دارند. شما می خواهید آن را خوب و سریع بسازید. زمانی که یک طراحی سایت ضعیف یا منسوخ شده باشد، اولین برداشت بازدیدکننده از برند شما را مختل کند و آنها را از ماندن در سایت شما یا بازگشت باز دارد.

 

 1. طراحی سایت خوب بر سئوی شما تأثیر می گذارد.

شیوه‌ها و عناصر طراحی سایت نه تنها بر تجربه بازدیدکنندگان تأثیر می‌گذارند، بلکه بر نحوه خزیدن ربات‌های موتور جستجو و سپس فهرست‌بندی وب‌سایت شما نیز تأثیر می‌گذارند.

شما می توانید بهترین شیوه های طراحی سایت را از طریق تحقیق و تمرین سخت کوش بیاموزید. برای ساده‌سازی فرآیند و صرفه‌جویی در زمان، می‌توانید با یک شرکت توسعه وب‌سایت که می‌داند در حال انجام چه کاری هستند، کار کنید.

 

 1. یک طراحی سایت خوب برای خدمات مشتریان شما مناسب است.

با نگاهی ساده به وب سایت شما، بازدیدکنندگان می توانند بینش هایی در مورد اینکه چگونه با آنها به عنوان مشتری رفتار می کنید به دست آورند. اگر به طور متفکرانه عناصر طراحی وب را بگنجانید که حرکت در وب سایت شما، اطلاعات در مورد محصولات شما و موارد دیگر را برای آنها آسان تر می کند، این نشان می دهد که آنها می توانند همان فکر و مراقبت را از خدمات مشتری شما انتظار داشته باشند.

از سوی دیگر، اگر هیچ تلاشی برای طراحی سایت شما انجام نشده باشد، این به بازدیدکنندگان نشان می دهد که کسب و کار شما نیز برای کمک به آنها به عنوان مشتری تلاش نمی کند.

 

 1. یک طراحی سایت خوب اعتماد مخاطبان را تقویت می کند.

اگر طراحی سایت شما قدیمی یا ضعیف شده باشد، مشتریان کمتر به برند شما اعتماد خواهند کرد و احتمال اینکه شما را کمتر از رقبایتان معتبر و حرفه‌ای بدانند، کمتر خواهد بود.

با به روز رسانی طراحی خود، می توانید اعتماد مخاطب را ایجاد کنید. این مهم است. اگر اعتماد آنها را جلب کنید، بازدیدکنندگان بیشتر در وب سایت شما باقی می مانند و اطلاعات شخصی خود را ارائه می دهند، به این معنی که فرصت بیشتری برای تبدیل آنها به سرنخ خواهید داشت.

 

 1. طراحی سایت خوب باعث ایجاد ثبات می شود.

هنگامی که در تلاش برای به دست آوردن سرنخ های تجاری جدید هستید، می خواهید آگاهی از برند ایجاد کنید. اگر مخاطبان شما با کسب و کار شما آشنا باشند، پس از اینکه آماده خرید هستند، احتمال بیشتری وجود دارد که شما را انتخاب کنند.

طراحی سایت نقش مهمی در ثبات برند دارد. با توجه به اهمیت آن، ممکن است بخواهید با یک شرکت طراحی وب کار کنید تا به شما در ایجاد یک طراحی زیبا در سراسر سایت خود کمک کند.

 

 

بهترین نرم افزار طراحی سایت رایگان

 

CMS Hub: بهترین نرم افزار طراحی سایت همه در یک برای مبتدیان

WordPress: بهترین نرم افزار رایگان طراحی وبلاگ برای مبتدیان

Figma: بهترین ابزار وایرفریم مشارکتی رایگان برای مبتدیان

Sketch: بهترین ابزار طراحی رابط کاربری برای کاربران مک

Lunacy: بهترین ابزار طراحی رابط کاربری رایگان برای کاربران ویندوز

Adobe XD: بهترین نرم افزار نمونه سازی برای کاربران Adobe CC

Origami: بهترین ابزار طراحی سایت رایگان برای انیمیشن

InVision Studio: بهترین نرم افزار نمونه سازی پاسخگوی تلفن همراه رایگان

FluidUI: بهترین ابزار ساده طراحی سایت برای نمونه سازی

Vectr: بهترین ابزار ساده طراحی سایت برای طراحی وکتور

GIMP: بهترین ابزار ساده طراحی سایت برای ویرایش عکس

Marvel: بهترین ابزار ساده طراحی سایت برای تست کاربر

Wix: بهترین وب سایت ساز ساده

Framer: بهترین ابزار طراحی ساده برای برنامه ها و محصولات وب

Bootstrap: بهترین چارچوب طراحی سایت از پیش ساخته شده

Sublime Text: بهترین ویرایشگر کد رایگان برای مک

Visual Studio Code: بهترین ویرایشگر کد رایگان برای ویندوز

 

با وجود صدها ابزار موجود، تصمیم گیری در مورد استفاده از آن می تواند گیج کننده و طاقت فرسا باشد. به همین دلیل است که ما لیستی از بهترین ابزارهای طراحی سایت را که می توانید به صورت رایگان استفاده کنید، تهیه کرده ایم.

 

 

بهترین نرم افزار رایگان طراحی سایت برای مبتدیان

 

CMS Hub برای طراحی سایت

 

CMS Hub یک ابزار طراحی سایت که سازنده وب سایت و سیستم مدیریت محتوا است و شامل ویرایشگر بصری کشیدن و رها کردن، مجموعه ای از قالب ها و گواهی SSL است. از آنجایی که نیاز به کدنویسی صفر دارد و شامل همه چیزهایی است که برای راه اندازی یک وب سایت نیاز دارید، به عنوان بهترین نرم افزار طراحی همه کاره برای مبتدیان در صدر قرار می گیرد.

CMS Hub همچنین با تمام محصولات دیگر در پلت فرم HubSpot، از جمله CRM، نرم افزار بازاریابی، نرم افزار فروش و نرم افزار خدمات، یکپارچه شده است.

توابع اصلی CMS Hub

 • طراحی وب سایت
 • همکاری
 • وایرفریم
 • مدیریت محتوا
 • ساختار وب سایت
 • نقشه برداری URL
 • گزارش تحلیلی
 • امنیت

 

 نکات مثبتCMS Hub

 • سیستم جامع مدیریت محتوا
 • بدون نیاز به کدنویسی با یک صفحه ساز آسان کشیدن و رها کردن
 • انتخاب سالم از الگوها
 • ادغام یکپارچه با بقیه پلتفرم HubSpot CRM

 

معایب CMS Hub

 • فقط آزمایشی رایگان
 • قیمت طرح ها بالاتر از سایر گزینه های ذکر شده است که برنامه های پولی را ارائه می دهند (اگرچه این شامل هزینه های میزبانی نیز می شود).
 • عملکرد غنی ممکن است توسط صاحبان وب سایت مبتدی کمتر مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

 

وردپرس (WordPress)

 

وردپرس یک ابزار طراحی سایت که سیستم مدیریت محتوای متن باز است که راه اندازی وب سایت را در چند دقیقه آسان می کند. هزاران افزونه رایگان برای دانلود و نصب وجود دارد تا بتوانید عملکرد سایت خود را افزایش دهید. این کل فرآیند سفارشی سازی را ساده می کند و به این معنی است که برای طراحی سایت خود به مهارت های کدنویسی نیاز ندارید.

org یک CMS (سیستم مدیریت محتوا) منبع باز و میزبان خود است – اما تنها چیزی که واقعاً باید بدانید این است که محبوب ترین پلت فرم برای طراحی یک وب سایت است.

وردپرس به شما کنترل کامل بر ظاهر و احساس وب سایت شما می دهد و از نظر فنی استفاده از آن رایگان است. ما این را به این دلیل می گوییم که برای اینکه وب سایت خود را زنده کنید، در واقع باید هزینه میزبانی وب، امنیت، نام دامنه و هر افزونه یا تم اضافی مورد نیاز خود را بپردازید.

با این حال، بزرگترین مشکل وردپرس این است که واقعاً برای جو معمولی مناسب نیست. استفاده از وردپرس تقریباً غیرممکن خواهد بود، مگر اینکه با کد راحت باشید – یا بودجه لازم برای استخدام یک توسعه دهنده حرفه ای را داشته باشید.

به همین دلیل، توصیه می کنیم افرادی که در حال طراحی سایت خود هستند به سازندگان وب سایت و پلتفرم های تجارت الکترونیک پایبند باشند.

طراحی سایت وردپرسی خود می‌تواند کار دلهره‌آوری به نظر برسد اگر قبلاً چنین کاری را انجام نداده باشید. خوشبختانه، یکی از بهترین چیزها در مورد وردپرس این است که بسیار کاربر پسند و شهودی است. تقریباً هر کسی می تواند آن را انجام دهد!

در حالی که بخش فنی طراحی سایت وردپرس پیچیده نیست، دانستن اینکه چه چیزی در وب‌سایت خود قرار دهید و چگونه آن را برای شما کار کند می‌تواند مفید باشد.

قبل از اینکه به مراحل برویم، بیایید روشن کنیم که یک وب سایت وردپرس چیست، چرا آن را انتخاب کنیم، و قبل از شروع طراحی سایت با استفاده از وردپرس، چه مواردی را باید در نظر بگیریم.

 

وب سایت وردپرس چیست؟

چرا وردپرس را برای طراحی سایت انتخاب می کنیم؟

WordPress.com در مقابل WordPress.org

چگونه یک وب سایت وردپرس بسازیم؟

 

توضیحی درمورد طراحی سایت با ووردپرس

 

وردپرس یک CMS (سیستم مدیریت محتوا) رایگان و منبع باز است که به زبان PHP نوشته شده و با پایگاه داده MySQL/MariaDB جفت شده است. به زبان ساده، وردپرس یک پلت فرم رایگان و باز، سازنده وب سایت است که در آن می توانید وب سایت های ساده و آسانی را برای کسب و کار و وبلاگ خود ایجاد کنید.

ویژگی‌های زیادی در وردپرس وجود دارد، از جمله قالب‌هایی که می‌توانید اطلاعات خود را وارد کنید و طراحی سایت خود را انجام دهید، افزونه‌ها، تم‌های مختلف و موارد دیگر.

 

چرا وردپرس را برای طراحی سایت انتخاب می کنیم؟

اگرچه وردپرس ابتدا به عنوان یک پلتفرم برای وبلاگ نویسی و طراحی سایت شد، اما اکنون پلتفرمی است که یک سوم کل سایت های اینترنتی بر روی آن بنا شده اند. این به لطف مزایای بسیاری است که وردپرس برای صاحبان وب سایت دارد، مانند:

 

انعطاف پذیری و سازگاری در طراحی سایت وردپرسی

تقریباً می توانید هر کاری را در وردپرس انجام دهید، ازطراحی سایت در مشاغل کوچک گرفته تا فروشگاه های تجارت الکترونیک. هر کاری که انتخاب کنید، وردپرس با آن سازگار خواهد بود.

 

کاربر پسند در طراحی سایت وردپرسی

طراحی سایت وردپرسی می‌تواند در عرض چند دقیقه راه‌اندازی شود، حتی اگر تخصص فنی نداشته باشید. تنها چیزی که نیاز دارید یک نام دامنه و یک حساب میزبانی وب است.

 

تم ها و پلاگین ها در طراحی سایت ووردپرسی

در حالی که مضامین وردپرس طیف گسترده ای از انتخاب ها را در ظاهر و عملکرد در طراحی سایت به شما ارائه می دهند، افزونه ها عملکردهای تخصصی هستند که نیازهای خاص وب سایت شما را برآورده می کنند، مانند سبد خرید، فرم های تماس، گالری ها و موارد دیگر.

 

رتبه بالا در طراحی سایت ووردپرسی

از آنجایی که سایت های وردپرس از نظر تعداد بسیار عالی هستند و به طور منظم محتوا را به روز می کنند، شامل افزونه ها و ابزارهای مختلفی هستند که به آنها کمک می کند محتوای برنامه ریزی شده و بهینه سازی شده ایجاد کنند – آنها اغلب از وب سایت هایی که در وردپرس ساخته نشده اند رتبه بالاتری دارند.

جدا از این مزایا، مردم دلایل بیشتری برای انتخاب وردپرس دارند، از جمله این واقعیت که طراحی سایت با  وردپرس پاسخگوی تلفن همراه هستند، یک وبلاگ داخلی دارند و خدمات عالی به مشتریان ارائه می‌دهند.

باید بدانید که  WordPress.com  و  WordPress.or، هر دو متفاوت هستند.

 

WordPress.org در مقابل WordPress.com – کدام یک را انتخاب کنیم؟

مردم اغلب به اشتباه معتقدند که .org و .com یک وردپرس هستند.

WordPress.org زمانی است که طراحی سایت خود را روی وردپرس میزبانی می‌کنید، به این معنی که آزادی کاملی در تغییر و سفارشی‌سازی طراحی وب دارید – اگر با نحوه کار وردپرس آشنا هستید، توصیه می‌شود. هنگام میزبانی سایت خود می توانید سفارشی ترین سازنده وب سایت را دریافت کنید.

از طرف دیگر WordPress.com زمانی است که WordPress.com از وب سایت شما، از جمله میزبانی، مراقبت می کند. به این ترتیب آزادی کمتری در طراحی سایت خود خواهید داشت. با این حال، آسان تر و ساده تر است.

 

چگونه طراحی سایت را با وردپرس انجام دهیم؟

ده مرحله آسان برای شروع کار در وردپرس وجود دارد. به سادگی این موارد را دنبال کنید، و در کمترین زمان به راه خواهید افتاد.

 

1: سایت خود را تعریف کنید.

قبل از انجام هر کاری در مورد وردپرس، باید جایگاه خود را انتخاب کنید. تلاش برای طراحی سایت وردپرس در مورد کاری که 10000 بار انجام شده است مفید نخواهد بود. اگر سایت وردپرس شما برای یک کسب و کار موجود نیست، مطمئن شوید که موضوعی را انتخاب کرده اید که واقعاً به شما علاقه مند است، بنابراین برای به روز رسانی سایت خود در حال حاضر یا چند ماه بعد، کار سختی به نظر نمی رسد.

 

2: نام دامنه را انتخاب کنید.

نام دامنه شما باید مستقیماً به جایگاهی که در مرحله 1 انتخاب کرده اید مربوط باشد، و باید نامی باشد که به خاطر بسپارند برای کاربران آنقدر راحت که هرگز آن را فراموش نکنند. انجام برخی تحقیقات کلمات کلیدی نیز می تواند مفید باشد.

 

3: میزبانی وب دریافت کنید.

قدم بعدی شما این است که یک میزبان وب قابل اعتماد برای مدیریت سایت خود پیدا کنید. در اینجا در HostPapa، ما سرورها و زیرساخت های پیشرو در صنعت را ارائه می دهیم.

میزبانی وب اشتراکی در اکثر موارد خوب خواهد بود و در بین کاربران وردپرس بسیار محبوب است.

 

 

هاست اشتراکی در طراحی سایت وردپرس

هاست اشتراکی در طراحی سایت ووردپرس ابتدایی ترین نوع میزبانی وب است. این مانند اجاره خانه با یک یا چند هم اتاقی است – در مورد میزبانی وب، تعداد اشتراک‌گذاران تا چند هزار نفر است. وقتی هاست اشتراکی خریداری می کنید، دامنه کسب و کار شما روی سرور و تمام وب سایت هایی که میزبانی مشابه شما را به اشتراک گذاشته اند قرار می گیرد.

مهمترین مزیت هاست اشتراکی هزینه است. از آنجایی که همان سرویس میزبانی وب به هزاران طرف ارائه می شود، هزینه سرور تقسیم می شود و ارائه دهندگان خدمات می توانند نرخ های بسیار مقرون به صرفه ای ارائه دهند. ثانیا، میزبانی مشترک بسیار آسان و ساده است، بهترین برای مبتدیان.

در حالی که میزبانی مشترک خوب است، گاهی اوقات می تواند یک اثر همسایه بد داشته باشد و باعث کندی سرعت یا خرابی شود. حتی خط خدمات مشتری هم گیر می کند. یکی دیگر از اشکالات این است که شما نمی توانید محیط وب خود را سفارشی کنید، که بر سایر وب سایت ها تأثیر می گذارد. به طور کلی هاست اشتراکی خوب است.

 

 

میزبانی VPS در طراحی سایت وردپرس

در حالی که هاست اشتراکی مانند اجاره یک آپارتمان با هم اتاقی ها است، میزبانی VPS در طراحی سایت ووردپرس بیشتر شبیه اجاره یک واحد در یک ساختمان آپارتمانی است.

میزبانی VPS به دلیل مزایای متعددی که دارد، از جمله قابلیت اطمینان، تخصیص بهتر و یکنواخت منابع، انعطاف پذیری و توانایی افزایش تعداد منابع در دسترس شما، بسیار مطلوب تر از هاست اشتراکی است.

همانطور که گفته شد، میزبانی VPS بسته به ارائه دهنده میزبانی وب، می تواند بسیار گرانتر از میزبانی مشترک باشد.

 

 

هاست اختصاصی

هاست اختصاصی معمولا توسط شرکت های بزرگ با چندین وب سایت انتخاب می شود. در هاست اختصاصی شما سرور مجزا دارید و از تمام مزایای آن بهره مند می شوید. هیچ همسایه بد، هیچ خطر امنیتی، و آزادی کامل سفارشی سازی وجود ندارد.

اگر در این کار تازه کار هستید، میزبانی اختصاصی برای شما مناسب نیست – یک جهش عظیم در قیمت و فنی وجود دارد که ارزش آن را ندارد مگر اینکه دانش قابل توجهی داشته باشید. ثانیا، از آنجایی که شما تمام تخم‌های خود را در یک سبد قرار می‌دهید، یک خرابی امنیتی جزئی در سرور شما می‌تواند به کل سرور، از جمله تمام وب‌سایت و اطلاعات شما آسیب برساند.

جدا از این سه نوع میزبانی اصلی، موارد دیگری نیز وجود دارد، از جمله میزبانی ابری، میزبانی نمایندگی فروش و میزبانی سلف سرویس. یک نکته: اگر یک وب سایت از ابتدا برای کسب و کار جدید خود ایجاد می کنید، باید از هاست اشتراکی استفاده کنید و از آنجا بروید.

 

4: وردپرس را نصب کنید.

با خطر بیان واضح، هنگامی که میزبان وب و نام دامنه خود را پیدا کردید، زمان نصب وردپرس و راه اندازی و راه اندازی فرا رسیده است. در HostPapa، نصب وردپرس فوق العاده آسان است و با نصب کننده اسکریپت Softaculous ما فقط چند دقیقه طول می کشد.

 

5: قالب وردپرس خود را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، باید در مورد موضوع طراحی سایت وردپرس خود تصمیم بگیرید. هزاران هزار تم در دسترس هستند، از کاملا رایگان تا صدها دلار. هنگام انتخاب موضوع، سعی کنید اطمینان حاصل کنید که هم برای موضوع سایت و هم برای چیدمان و محتوایی که قصد انتشار آن را دارید منطقی باشد.

در میان انتخاب‌های تم وردپرس ممتاز، مجموعه‌ای از گزینه‌های آماده برای موضوعات مختلف را خواهید یافت. اینها شامل تجارت، خدمات، زیبایی، مد، عکاسی، آموزش، غذا و بسیاری موارد دیگر است. هر یک از آنها می توانند به پایگاهی عالی برای سایتی تبدیل شوند که همیشه آرزویش را داشته اید.

یکی از محبوب‌ترین تم‌های ممتاز وردپرس Monstroid2 است – یک تم چند منظوره بسیار سبک با سازنده کشیدن و رها کردن.

 

 

6: افزونه های وردپرس را نصب کنید.

افزونه وردپرس برنامه ای است که به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است که ویژگی ها یا خدمات خاصی را به وب سایت وردپرس اضافه می کند. افزونه‌های وردپرس سفارشی‌سازی و انعطاف‌پذیری زیادی را برای سایت وردپرس شما و همچنین ویژگی‌ها و ابزارهای ارزشمندی را برای بازدیدکنندگان شما فراهم می‌کنند.

ممکن است با بسیاری از افزونه ها شروع نکنید، اما هر چه مدت بیشتری از وردپرس استفاده کنید، مزایای بیشتری برای سایت خود خواهید یافت. برخی از موارد مورد علاقه ما عبارتند از JetPack و Yoast SEO. می توانید گزینه افزونه ها را از داشبورد مدیریت وردپرس خود بیابید.

 

7: صفحات مدیریتی خود را تکمیل کنید.

صفحات مهم شامل صفحه تماس شما، صفحه درباره، حریم خصوصی و صفحه سلب مسئولیت است. قبل از اینکه روی افزودن محتوا به سایت خود تمرکز کنید، این موارد را کنار بگذارید – در نهایت، اضافه کردن آنها در حال حاضر آسان تر از بعداً، زمانی که انتشار همه چیزهای هیجان انگیز دیگر به پایان رسید، آسان تر است! این صفحات همچنین از شما و بازدیدکنندگان سایت شما محافظت می کنند.

 

8: سایت وردپرسی خود را منتشر کنید.

بعد از اینکه صفحات اداری مهم را منتشر کردید، وقت آن است که شروع به اضافه کردن محتوای جالب کنید. هر جایگاهی که دارید، می‌خواهید مطمئن شوید که محتوای باکیفیت زیادی برای خوانندگان خود قرار می‌دهید. صفحات خود را از نظر بصری غنی کنید و علاوه بر آن، اضافه کردن منظم محتوای جدید را در اولویت قرار دهید. اگر وبلاگ نویسی می کنید، حداقل یک تصویر به هر پست اضافه کنید. این نه تنها به خوانندگان شما چیزی برای اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی می دهد، بلکه محتوای شما را جذاب تر می کند. چه تصمیم به اضافه کردن محتوا به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه داشته باشید، ایجاد یک تقویم محتوا به شما کمک می کند در مسیر درست قرار بگیرید.

 

9: بازاریابی را فراموش نکنید!

بازاریابی سایت جدید شما یک تلاش دوجانبه است. اول، سئو (بهینه سازی موتور جستجو): مطمئن شوید که صفحات شما دارای کلمات کلیدی مرتبط در عنوان، توضیحات و متن بدنه هستند. دوم، زمانی را برای تبلیغ سایت خود به هر طریق ممکن اختصاص دهید. گزینه های رایگان شامل استفاده از تالارهای گفتگوی سایت های رسانه های اجتماعی و ارسال ایمیل به یک خبرنامه معمولی است. همچنین می‌توانید برای ایجاد ارتباطات اجتماعی و محبوبیت پیوند، پست‌های مهمان و اظهار نظر در وبلاگ‌ها، انجمن‌ها و جوامع را در نظر بگیرید.

 

10: از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

محتوای شما با ارزش ترین دارایی شماست، پس حتما از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید! برای وبلاگ شما، این به این معنی است که در صورت خرابی از محتوای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، بنابراین نیازی به شروع مجدد ندارید. اگر از پست‌ها، پلاگین‌ها و پیوندهای وابسته نسخه پشتیبان تهیه نکنید، ممکن است مدتی طول بکشد تا دوباره روی پای خود بنشینید. اگر زمان لازم برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود را ندارید، میزبان وب شما باید یک جایگزین ارائه دهد. به عنوان مثال، HostPapa یک سرویس پشتیبان‌گیری خودکار وب‌سایت فوق‌العاده ارائه می‌کند که راه‌اندازی آن فقط چند دقیقه طول می‌کشد – دیگر نیازی به نگرانی در مورد پشتیبان‌گیری از سایت خود نیست!

جدای از آن، هزینه یکی از عواملی است که بسیاری از مردم را در طراحی سایت در حصار نگه می دارد. اگرچه ما در ابتدا به طراحی سایت در وردپرس اشاره کردیم – این درست است زیرا وردپرس رایگان است اگر خدمات ممتاز اضافی را انتخاب نکنید.

 

 

عملکردهای اصلی وردپرس

 • مدیریت محتوا
 • طراحی وبلاگ
 • ساختار وب سایت

 

نکات مثبت وردپرس

 • محبوب ترین CMS در وب
 • به لطف ساخت منبع باز آن، بسیار قابل تنظیم و تنظیم است
 • هزاران تم و افزونه برای سفارشی سازی و بهینه سازی سایت شما

 

معایب وردپرس

 • CMS وردپرس رایگان است، اما همچنان باید برای میزبانی خوب هزینه کنید.
 • برای کسانی که می‌خواهند تجربه ساخت سایت ساده‌تری داشته باشند، می‌تواند خیلی راحت باشد.
 • وردپرس دارای آسیب‌پذیری‌های امنیتی است که در صورت عدم رسیدگی، سایت شما را در معرض خطر قرار می‌دهد.

 

 

Figma

Figma که به بهترین شکل به عنوان یک ابزار طراحی سایت رابط تعریف می‌شود، چندین طراح را قادر می‌سازد تا در زمان واقعی با یکدیگر همکاری کنند. به این ترتیب، اگر ذینفعان مختلفی در پروژه داشته باشید، ایده آل است. Figma یک برنامه تحت وب است، بنابراین نیازی به دانلود ابزاری در دسکتاپ خود نخواهید داشت.

نسخه رایگان شامل پیش نویس های نامحدود، نظردهندگان نامحدود و ویرایشگرهای نامحدود است. شما می توانید حداکثر 1 پروژه تیمی داشته باشید، بنابراین اگر همه شما فقط در یک وب سایت با هم کار می کنید، این یک انتخاب عالی برای تیم شما است. یک محدودیت این است که فقط تا 30 روز تغییرات تاریخی را شامل می شود.

اگر به سطح حرفه ای ارتقا دهید، پروژه های نامحدود و تاریخچه نامحدودی دریافت خواهید کرد، در حالی که لایه سازمانی به شما امکان دسترسی به امنیت و تجزیه و تحلیل پیشرفته را می دهد.

 

عملکردهای اصلی Figma

 • طراحی رابط کاربری
 • همکاری
 • وایرفریم
 • نمونه سازی

 

 نکات مثبتFigma

 • یک قطعه عالی از نرم افزار رایگان طراحی سایت برای وایرفریم، ماکاپ و نمونه سازی
 • پیش‌نویس‌ها، نظر دهندگان و ویراستاران نامحدود در نسخه رایگان مجاز هستند (با این حال، پروژه‌ها محدود هستند)
 • همکاری در زمان واقعی با اعضای تیم

 

نکات منفی Figma

 • نسخه رایگان در ویژگی های همکاری محدود است.
 • فقط 30 روز تغییرات را ردیابی می کند.
 • می تواند مشکلات عملکرد را تجربه کند، به خصوص در مورد اتصالات ضعیف تر.

 

 

Sktceh

 

Sketch یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین ابزارها برای طراحی سایت است. این ابزار با یک ابزار برداری پیشرفته ارائه می شود که به توسعه مشترک رابط ها و نمونه های اولیه کمک می کند. این ابزار به ویژه برای ساخت وب سایت ها و برنامه های وب ساخته شده است.

برجستگی آن در میان جامعه طراحان حداقل تا حدی به دلیل رابط تمیز و عملکرد بالا آن است. با این حال، فقط در مک کار می کند. از آنجایی که بسیاری از طراحان روی ویندوز کار می کنند، ممکن است گزینه های مبتنی بر وب مانند CMS Hub یا گزینه های مبتنی بر ویندوز مانند Lunacy بهتر باشد.

 

عملکردهای اصلی Sktceh

 • طراحی رابط کاربری
 • همکاری
 • وایرفریم
 • نمونه سازی

 

نکات مثبت Sktceh

 • ابزار طراحی بصری، آسان برای استفاده و محبوب
 • نمایشگرهای تمیز و ساده برای کاربرانی که از بهم ریختگی صفحه متنفرند.
 • تمام مراحل فرآیند طراحی از وایرفریم گرفته تا نمونه های اولیه و انتقال توسعه دهنده را مدیریت می کند.

 

نکات منفی Sktceh

 • فقط آزمایشی رایگان
 • فقط macOS
 • ویژگی های همکاری ضعیف تر از سایر گزینه های موجود در این لیست

 

 

Lunacy

 

Lunacy که به عنوان یک جایگزین رایگان برای Sketch برای ویندوز راه اندازی شد، اکنون یک نرم افزار طراحی گرافیکی کاملا کاربردی در طراحی سایت است که دارای ویژگی های غنی است. چند سال پیش، تنها کاری که می توانست انجام دهد باز کردن فایل های Sketch در ویندوز بود. امروزه، تمام ویژگی‌های استاندارد یک رابط کاربری و ابزار طراحی سایت، صفحه نمایش و کتابخانه‌ای از دارایی‌های گرافیکی رایگان و با کیفیت بالا را ارائه می‌کند.

این شامل پشتیبانی کامل از فایل‌های Sketch می‌شود، بنابراین اگر از ویندوز به مک یا برعکس سوئیچ کردید، می‌توانید طرح Sketch خود را بدون مشکل ویرایش کنید.

 

عملکردهای اصلی Lunacy

 • طراحی رابط کاربری
 • همکاری
 • وایرفریم
 • نمونه سازی

 

 

نکات مثبت Lunacy

 • دارایی های گرافیکی داخلی برای افزودن سریع محتوا به صفحه نمایش شما
 • سازگار با فایل های Sketch، به شما امکان می دهد آنها را در یک دستگاه ویندوز ویرایش کنید
 • بر خلاف رقبای مبتنی بر وب، امکان ویرایش آفلاین را فراهم می کند

 

معایب  Lunacy

 • هنوز یک محصول نسبتا جدید با برخی از اشکالات جزئی در حال حل شدن است
 • مشکلات عملکرد گزارش شده است، به ویژه در مورد پرونده های بزرگ
 • فاقد ویژگی های نمونه سازی

 

 

Adobe XD

 

اگرچه Adobe XD یکی از ابزارهای جدیدتر در این لیست است، Adobe XD به سرعت به ابزاری برای بسیاری از افراد در جامعه طراحی سایت تبدیل شد. Adobe Photoshop، Adobe InDesign و Adobe Illustrator سه جایگاه اول را در سهم بازار نرم افزارهای گرافیکی در اختیار دارند. به همین دلیل، Adobe XD به انتخاب طبیعی برای طراحان گرافیک و وب سایت تبدیل شد.

حتی اگر با محصولات Adobe آشنایی ندارید، Adobe XD یک ابزار طراحی سایت برتر است که ارزش امتحان کردن را دارد. این ابزار یک ویژگی شبکه‌های تکراری را ارائه می‌کند، که به شما امکان می‌دهد به راحتی شبکه‌هایی ایجاد کنید و آنها را با تصاویر، متن و سایر محتوای منحصربه‌فرد پر کنید. همچنین برای ایجاد و آزمایش تغییرات در فاصله بین عناصر UI مفید است.

 

عملکردهای اصلی Adobe XD  

 • طراحی رابط کاربری
 • همکاری
 • وایرفریم
 • نمونه سازی

 

نکات مثبتAdobe XD  

 • شهرت زیادی به عنوان ابزار طراحی UX سرتاسر
 • ادغام یکپارچه با سایر محصولات مجموعه Adobe مانند Illustrator، InDesign و Photoshop
 • عملکرد خوب هنگام مدیریت فایل های حجیم
 • کیت‌های رابط کاربری دستی از برندهای برتر فناوری برای ساخت سریع‌تر رابط‌ها

 

نکات منفی Adobe XD

 • فقط آزمایشی رایگان
 • فاقد توانایی همکاری در زمان واقعی است
 • در حالی که یک کتابخانه افزونه وجود دارد، به اندازه برخی از رقبا غنی نیست.

 

 

Origami

 

Origami یک ابزار طراحی سایت رابط است که توسط طراحان فیس بوک ایجاد شده است. این همه آن چیزی است که آرزو می کنید Sketch در ساخت UI ها و نمونه های اولیه با وفاداری بالا داشته باشد. این برای ساخت نمونه های اولیه تلفن همراه طراحی شده است که از تمام تعاملات و حرکات رایج تلفن همراه پشتیبانی می کند.

اوریگامی واقعاً از نظر افزودن تعامل با صفحه نمایش می درخشد. اکثر ابزارهای طراحی رابط کاربری تنظیمات ریز تعاملات محدودی را ارائه می‌دهند، اما این ابزار به شما امکان می‌دهد فاصله، زمان‌بندی، راه‌اندازها، انواع انیمیشن‌ها و موارد دیگر را تنظیم کنید.

بهترین بخش این است که به شما امکان می دهد از آن در ارتباط با Figma و Sketch استفاده کنید، بنابراین اگر از آن ابزارهای طراحی سایت استفاده می کنید، می توانید بدون از دست دادن کار خود به جلو و عقب بروید.

 

عملکردهای اصلی Origami

 • طراحی رابط کاربری
 • انیمیشن
 • وایرفریم
 • نمونه سازی

 

نکات مثبت Origami

 • نمونه سازی آسان، انیمیشن ها، و تعاملات میکرو
 • متخصص در نمونه سازی موبایل
 • سازگاری با Sketch و Figma

 

نکات منفی Origami

 • عدم وجود ویژگی های همکاری
 • یادگیری دشوارتر از گزینه های دیگر است
 • اگر در استفاده از این ابزار با مشکل مواجه شدید، پشتیبانی و انجمن کمتری خواهید داشت

 

 

InVision Studio

 

InVision Studio یک ابزار طراحی سایت با ارائه نسخه‌هایی که روی رایانه‌های رومیزی و مک کار می‌کنند، یک ویژگی پاسخگوی تلفن همراه پیشرفته را ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد برای اندازه‌های مختلف صفحه‌نمایش طراحی کنید. از اولین انتشار خود، این ابزار بر ارائه یک تجربه طراحی مشترک تمرکز کرده است. علاوه بر این، اکنون از نظر عملکرد داخلی با AdobeXD برابری می کند.

می‌توانید با دانلود برنامه‌ها از AppStore، عملکرد آن را بیشتر گسترش دهید. بسیاری از اینها عملکردی مشابه با قابلیت تکرار شبکه های AdobeXD دارند. همچنین کیت‌های رابط کاربری وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دانلود کرده و بلافاصله برای ساختن صفحه‌نمایش استفاده کنید. برنامه‌های افزودنی و کیت‌های UI همگی رایگان هستند.

 

عملکردهای اصلی InVision Studio

طراحی رابط کاربری

 • انیمیشن
 • وایرفریم
 • نمونه سازی پاسخگو

 

نکات مثبت InVision Studio

 • یکی از بهترین ابزارهای مدل سازی و نمونه سازی با کیفیت بالا در دسترس است
 • قابلیت های همکاری پیشرفته
 • کنترل های انیمیشن بصری برای نمونه های اولیه واقعی تر
 • بسیاری از برنامه‌های افزودنی رایگان و کیت‌های UI

 

معایب InVision Studio

 • ابزارهای همکاری وجود دارند اما به اندازه رقبا راحت نیستند
 • کاربران مشکلات پاسخگویی را با پشتیبانی تجربه کرده اند
 • مشکلات گاه به گاه با ردیابی تغییرات و ذخیره فایل ها

 

 

FluidUI

 

FluidUI یک ابزار طراحی سایت آنلاین رایگان است که برای نمونه‌سازی اولیه و ساخت سریع رابط‌های کاربری ایده‌آل است. این ابزار، همراه با کتابخانه دارایی های مادی استاندارد اپل و گوگل، ویرایش مستقیم را در مرورگر شما امکان پذیر می کند. همچنین می‌توانید نمونه‌های اولیه را از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید و پیوندها را به اشتراک بگذارید تا دیگران بتوانند صفحه را بررسی کرده و نظر بگذارند.

 

عملکردهای اصلی FluidUI

 • نمونه سازی سریع
 • طراحی رابط کاربری
 • وایرفریم

 

نکات مثبت FluidUI

 • نرم افزار رایگان طراحی وب سریع و آسان برای نمونه های اولیه و وایرفریم
 • نمونه سازی با وفاداری بالا و کم وفاداری را در خود جای می دهد
 • همکاری در زمان واقعی و به اشتراک گذاری آسان

 

نکات منفی FluidUI

 • نسخه رایگان محدود است – شما مجاز به یک پروژه با 10 صفحه و یک کاربر هستید
 • کمتر ایده آل برای طرح های با وفاداری بالاتر، زیرا برای نمونه های اولیه تکراری سریع در نظر گرفته شده است
 • طرح‌های پولی گران‌تر از گزینه‌های دیگر در اینجا هستند، اما برای پروژه‌های مشترک ضروری هستند

 

 

Vectr

 

یک ابزار طراحی سایت تصویرسازی رایگان مبتنی بر ابر با ویژگی‌های مشابه Adobe Illustrator و Sketch. وکتور هر آنچه را که برای شروع ساختن تصاویر پیچیده یا طراحی سایت یا اپلیکیشن موبایل نیاز دارید را ارائه می دهد.

یادگیری نحوه استفاده از ویرایشگر کشیدن و رها کردن آسان است، و به دلیل اینکه مبتنی بر ابر است، به اشتراک گذاری طرح ها بسیار ساده است. این بدان معناست که تیم شما قادر به همکاری و جمع آوری بازخورد بدون سردرد خواهد بود.

 

عملکردهای اصلی Vectr

 • طراحی وکتور
 • نمونه سازی
 • وایرفریم

 

 نکان مثبتVectr

 • یک جایگزین جامد Adobe Illustrator/Sketch برای گرافیک برداری
 • همکاری آسان مبتنی بر ابر
 • رابط و ویژگی های ساده و بصری

 

نکات منفی Vectr

 • برای استفاده نیاز به اتصال به اینترنت دارد
 • واردات و صادرات گاهی اوقات مشکل گزارش شده است
 • این ابزار تبلیغات را نمایش می دهد

 

 

GIMP

 

برنامه دستکاری تصویر گنو (GIMP) یک ابزار طراحی سایت که ویرایشگر عکس منبع باز و محبوب است که توسط لینوکس، macOS و ویندوز پشتیبانی می شود. اگرچه رابط کاربری کمی قدیمی به نظر می رسد، اما قدرت بسیار کمی دارد و تقریباً هر کاری را که فتوشاپ می تواند انجام دهد، می تواند انجام دهد.

این یک انتخاب فوق العاده برای طراحانی است که بودجه محدودی دارند و نیاز به طراحی UI یا ویرایش عکس دارند.

 

عملکردهای اصلی GIMP

 • ویرایش عکس
 • نمونه سازی
 • وایرفریم

 

نکات مثبت GIMP

 • جایگزینی قدرتمند برای فتوشاپ برای طراحان با بودجه کم
 • دارای ویژگی های غنی و برای ویرایش ابتدایی و پیشرفته عکس کافی است
 • جامعه بزرگی از کاربران برای پشتیبانی

 

نکات منفی GIMP

 • رابط کاربری قدیمی
 • ابزارها و نمادها همیشه برای افراد غیرمتخصص شهودی نیستند، که منجر به منحنی یادگیری شیب دارتر می شود.
 • در اصل برای ویرایش عکس در نظر گرفته شده است و فاقد ویژگی‌های نمونه‌سازی اولیه و قاب سیمی است.

 

 

Marvel

 

Marvel برای تولید و اصلاح یک رابط دقیقاً همانطور که می خواهید ظاهر شود و برای ایجاد نمونه های اولیه ایده آل است. این یک روش واقعاً نوآورانه برای ایجاد صفحات ارائه می دهد و شما را قادر می سازد تا طرح را از طریق یک نمونه اولیه شبیه سازی کنید.

چندین ادغام موجود است که به شما امکان می دهد طرح های خود را در جریان کار پروژه قرار دهید. همچنین یک ویژگی تست کاربر یکپارچه وجود دارد که هنوز در فضای طراحی سایت نادر است.

 

عملکردهای اصلی Marvel

 • نمونه سازی
 • تست کاربر
 • همکاری

 

نکات مثبت Marvel

 • ایجاد سریع و کارآمد و تست کاربر
 • ویژگی های تست کاربر یکپارچه
 • رابط کاربری ساده و کاربر پسند
 • شامل یک گزینه handoff است که نمونه های اولیه را به CSS ترجمه می کند.

 

نکات منفی Marvel

 • نسخه رایگان شما را به یک پروژه محدود می کند و برندسازی Marvel را در پروژه ها الزامی می کند.
 • مشکلات عملکرد با پروژه های بزرگتر تجربه شده است.
 • Handoff شامل HTML نیست، فقط CSS را شامل می شود.

 

 

Wix

 

Wix یک ابزار طراحی سایت که جایگزین وردپرس مقرون به صرفه و با استفاده آسان، که برنامه های رایگان و ممتاز را ارائه می دهد. مانند وردپرس، Wix ساخت انواع سایت ها، از جمله فروشگاه ها و وبلاگ ها را تنها در چند دقیقه ممکن می سازد. اما تجربه مدیریت سایت Wix با وردپرس بسیار متفاوت خواهد بود.

اگر یکی از برنامه های پریمیوم را انتخاب کنید، یک سرویس اشتراک کاملاً مدیریت شده دریافت خواهید کرد. به این معنی که Wix از تمام جزئیات فنی در مورد میزبانی سایت، پشتیبان گیری و امنیت مراقبت می کند. همچنین می‌توانید طرح رایگان حمایت‌شده توسط آگهی را انتخاب کنید که صدها گزینه و الگو برای انتخاب دارد.

 

عملکردهای اصلی Wix

 • طراحی وب سایت
 • همکاری
 • مدیریت محتوا

 

 نکات مثبتWix

 • سازنده وب سایت ساده با هدف کمک به هر کسی برای ایجاد یک حضور آنلاین با کیفیت بالا
 • گزینه همه کاره، شامل ابزارهای ساختمانی بدون کد، میزبانی و امنیت
 • گزینه های حمایت شده آگهی در دسترس است

 

 نکات منفی Wix

 • پیشنهاد رایگان Wix بسیار ساده است و نیاز به نام تجاری Wix در URL سایت شما دارد
 • انعطاف‌پذیری کمتری نسبت به وردپرس – به عنوان مثال، پس از شروع ساخت، نمی‌توانید قالب سایت را تغییر دهید
 • محدودیت‌هایی از نظر طرح‌بندی صفحه، و همچنین رنگ و سبک متن که آن را برای سایت‌های بصری پیچیده مناسب نمی‌کند.

 

 

Framer X

 

در اصل، Framer یک ابزار طراحی سایت که صرفاً یک کتابخانه جاوا اسکریپت و یک مجموعه ابزار نمونه سازی بود. از آن زمان به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای ایجاد طرح‌های واکنش‌گرا تبدیل شده است. این ابزار نمونه‌سازی سریع که اکنون Framer X نامیده می‌شود، به طراحان در هر سطح مهارتی امکان می‌دهد انیمیشن‌های پیچیده بسازند و کد برای اجزای React تولید کنند. این آن را از Sketch متمایز می کند، اگرچه رابط مبتنی بر برداری آنها مشابه به نظر می رسد.

 

کارکردهای اصلی Framer X

 • نمونه سازی وب اپلیکیشن
 • وایرفریم
 • همکاری

 

نکات مثبت Framer X

 • طراحی قدرتمند همه در یک جایگزین برای ابزارهایی مانند Figma و Adobe XD
 • کنترل دقیق بر اجزای تعاملی و انیمیشن ها
 • سازگاری با اجزای React

 

نکات منفی X  Framer

 • نسخه رایگان Framer شما را به دو ویرایشگر و سه پروژه محدود می کند
 • منحنی یادگیری شیب دار به دلیل رابط کاربری ترسناک و گردش کار پیچیده
 • داشتن دانش جاوا اسکریپت کلیدی برای استفاده از این ابزار با پتانسیل کامل آن است.

 

 

Bootstrap

 

Bootstrap یک ابزار طراحی سایت که در ابتدا توسط تیم مهندسی توییتر ساخته شده است، اکنون محبوب ترین فریم ورک در جهان برای ساخت وب سایت های واکنش گرا و پاسخگو در ابتدا برای موبایل است. این اساساً یک کتابخانه رایگان از HTML، CSS و جاوا اسکریپت در طراحی سایت است که به ساده سازی روند ساخت یک سایت از ابتدا کمک می کند. ده ها ویژگی وجود دارد – از جمله یک سیستم شبکه، یک سری نقاط شکست پاسخگو، و یک کتابخانه اجزای غنی – که کدنویسی را آسان تر و سریع تر می کند.

کتابخانه مؤلفه دارای دکمه‌ها، نوارهای پیمایش، فرم‌ها، سرصفحه‌ها، هشدارها و غیره است. شما به سادگی می توانید نسخه فعلی Bootstrap را دانلود کنید، یا آن را به صورت محلی با BootstrapCDN بارگیری کنید، یکی از الگوهای نمونه را کپی کنید و سفارشی سازی را شروع کنید.

 

عملکردهای اصلی Bootstrap

 • طراحی وب فرانت اند
 • طراحی رابط کاربری

 

نکات مثبت Bootstrap

 • دانستنی های لازم برای توسعه وب در ابتدا برای موبایل
 • به شما امکان می دهد بدون ایجاد دو سایت مختلف، وب سایت هایی برای دسکتاپ و موبایل بسازید
 • ده ها گزینه رابط پاسخگو، که هر کدام با چند سفارشی سازی سبک آسان
 • اسناد گسترده ای که برای مبتدیان واضح است

 

نکات منفی Bootstrap

 • دانش کدنویسی مورد نیاز است (زیرا یک چارچوب CSS است)
 • از نظر استایل، Bootstrap گزینه های بومی برای اجزای خود دارد، اما آنها گسترده نیستند، که می تواند وب سایت های بوت استرپ را یکسان به نظر برساند.

 

 

Sublime Text

 

Sublime Text یک ابزار طراحی سایت رایگان است که برای کدنویسی یک وب سایت از ابتدا بهینه است. این به شما امکان می دهد کدهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت را در یک فایل یکپارچه نگه دارید و برچسب ها و ویژگی های مختلف را برای خواندن و ویرایش آسان تر کد رنگ می کند. اگر Bootstrap را با Sublime Text جفت کنید، می توانید به راحتی یک وب سایت با عملکرد بالا بسازید.

 

عملکردهای اصلی Sublime Text

 • کد نویسی
 • ویرایش متن

 

نکات مثبت Sublime Text

 • یکی از محبوب ترین و با بررسی خوب ویرایشگرهای کد رایگان موجود است
 • رابط قابل تنظیم
 • ویژگی های ضروری ویرایش کد مانند کدگذاری رنگ، قابلیت جستجو
 • پلاگین های زیادی برای امتحان کردن با این ابزار
 • سبک وزن

 

نکات منفی Sublime Text

 • Sublime Text برای استفاده رایگان است، اما گاهی اوقات پاپ آپ هایی را نمایش می دهد که درخواست ارتقا به نسخه پولی را دارند
 • دانش کدنویسی مورد نیاز است (چون یک ویرایشگر متن است)
 • برخی از کاربران شکایت کرده‌اند که Sublime در مقایسه با پلاگین‌های خود نسبت به ویژگی‌های بومی سبک است

 

 

Visual Studio Code

 

کد ویژوال استودیو(Visual Studio Code) یک ابزار طراحی سایت برای ویندوز همان چیزی است که Sublime Text برای macOS است. از آن برای نوشتن و ویرایش کدهای HTML و CSS به طور مستقیم استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای ساخت یک وب سایت بوت استرپ استفاده کنید. Visual Studio Code به شما امکان دسترسی به تعداد زیادی افزونه برای گسترش عملکرد ابزار را می دهد. به عنوان مثال، می توانید GitLive را برای همکاری با دیگر توسعه دهندگان و طراحان دانلود کنید.

 

عملکردهای اصلی Visual Studio Code

 • کد نویسی
 • ویرایش متن

 

نکات مثبت Visual Studio Code

 • سبک و کارآمد
 • کتابخانه افزونه بزرگ برای بهبود ویرایشگر، از جمله یکپارچه سازی GitHub
 • اسناد گسترده برای کاربران مبتدی

 

نکات منفی Visual Studio Code

 • دانش کدنویسی مورد نیاز است (چون یک ویرایشگر متن است).
 • منحنی یادگیری شیب دار در مقایسه با عالی، اما هنوز برای مبتدیان قابل کنترل است.

 

 

از نرم افزار طراحی سایت برای ساخت یک وب سایت ستاره ای استفاده کنید

نرم‌افزار طراحی سایت مناسب می‌تواند به شما امکان ایجاد نمونه اولیه، قالب‌بندی و طراحی وب‌سایتی را بدهد که بازدیدکنندگان شما را خوشحال می‌کند. خوشبختانه، بسیاری از ابزارها رایگان هستند. حتماً از ابزارهای ذکر شده در بالا استفاده کنید تا سایت خود را از پایه کدنویسی کنید یا آن را به طور کامل اصلاح کنید.

 

 

زبان های طراحی سایت چیست؟

هنگام طراحی نرم‌افزار یا سایر برنامه‌های دیجیتال، زبان‌های کدنویسی به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند که به‌جای شروع از باینری کامل، این کار را به طور مؤثر انجام دهند. از طریق قوانین و دستورات سفارشی خود، زبان ها سپس به کد ماشین کامپایل می شوند. به این ترتیب، زبان ها رابطی هستند که از طریق آن توسعه دهندگان می توانند همزمان بیشترین کنترل و درک را داشته باشند.

علاوه بر این، چارچوب ها و کتابخانه هایی نیز بر روی این زبان ها ساخته شده اند. فریم‌ورک‌ها پایه‌ای برای برنامه‌های مختلف فراهم می‌کنند (در این مورد، بسیاری از چارچوب‌ها به توسعه وب‌سایت‌ها کمک می‌کنند)، در حالی که کتابخانه‌ها اجزای موجود را برای صرفه‌جویی در زمان ارائه می‌کنند (و بسیاری از چارچوب‌ها شامل کتابخانه‌شان نیز می‌شوند).

از نظر طراحی سایت، هر زبانی وب پسند نیست یا در مقیاس محبوبی استفاده نمی شود. وقتی به زبان های طراحی سایت اشاره می کنیم، اغلب به زبان ها و فریم ورک های مورد استفاده اشاره می کنیم. این به این دلیل است که همه چیز تحت تعریف بالا یک زبان سختگیرانه نیست، اما با این وجود یک جزء حیاتی برای ایجاد یک برنامه مبتنی بر وب است.

 

 

رایج ترین زبان های طراحی سایت

در اینجا زبان های رایج طراحی سایت موجود است. ما آنها را به دو دسته تقسیم کرده ایم، موارد ضروری مطلق و گزینه های محبوب و جدیدتر که به طور فزاینده ای درگیر می شوند.

 

 

الزامات طراحی سایت

امروزه مرورگرهای وب از طیف وسیعی از زبان‌ها پشتیبانی می‌کنند، اما برخی از آنها ضروری هستند. اینها زبانهایی هستند که همه مرورگرها قادر به خواندن آنها هستند و بلوک های اصلی توسعه وب سایت را در نظر می گیرند. به طور معمول، زبان های مدرن تر (مانند آنهایی که بعداً ذکر شد) در نهایت به عنوان یکی از این زبان ها اجرا می شوند.

توجه به این نکته ضروری است که استفاده از وردپرس رایگان است، اما هزینه های دیگری نیز در ارتباط با ساخت و اجرای یک سایت در این پلتفرم وجود دارد. ما هزینه ساخت و راه اندازی یک وب سایت را در اینجا تقسیم می کنیم.

 

 

HTML

 

Hypertext Markup Language – یا به اختصار HTML – زبانی است که برای نشان دادن ساختار و چیدمان صفحات وب سایت استفاده می شود. در حالی که HTML به تنهایی برای ایجاد یک وب سایت با استانداردهای امروزی کافی نیست، اما ابتدایی ترین ساختارها هنوز شروع می شوند.

اگر می‌خواهید پاراگراف‌ها را نشان دهید، فونت یا اندازه متن را تغییر دهید، یا حتی جداول و عناصر طرح‌بندی بیشتری ایجاد کنید، HTML چیزی است که به مرورگرها می‌گوید محتوای شما را از این طریق بارگذاری کنند.

این کار را با “علامت گذاری” محتوا با برچسب ها انجام می دهد. اگر از وردپرس استفاده کرده اید، احتمالاً با آن آشنا هستید. برچسب‌ها دارای یک تگ شروع (مانند <p> برای پاراگراف) و پایان (</p>) هستند، که به مرورگرها می‌گوید هر چیزی را که بین آن‌ها قرار می‌گیرد به روشی خاص، بر اساس برچسب، رفتار کنند.

 

HTML ساختار صفحات را توصیف می کند

در پنجره مرورگر می توانید یک صفحه وب را مشاهده کنید که دقیقاً همان محتوای سند Word را دارد. برای توصیف ساختار یک صفحه وب، به کلماتی که می خواهیم در صفحه نمایش داده شوند کد اضافه می کنیم.

کد HTML (به رنگ آبی) از کاراکترهایی تشکیل شده است که در داخل پرانتزهای زاویه دار زندگی می کنند، اینها عناصر HTML نامیده می شوند. عناصر معمولا از دو تگ تشکیل می شوند: یک تگ باز و یک تگ بسته. (تگ بسته دارای یک اسلش به جلو اضافی است.) هر عنصر HTML چیزی در مورد اطلاعاتی که بین تگ باز و بسته شدن آن قرار دارد به مرورگر می گوید.

برچسب ها در HTML مانند ظروف عمل می کنند. آنها چیزی در مورد اطلاعاتی که بین تگ های باز و بسته شدن آنها وجود دارد به شما می گویند.

 

 

CSS

همانطور که ممکن است حدس بزنید، Cascade Style Sheeting – یا CSS – جایی است که توسعه دهندگان می توانند شروع به پیاده سازی “سبک” یک وب سایت کنند.

این زبان توسعه دهندگان را قادر می سازد تا نحوه نمایش وب سایت خود را در نهایت برای بازدیدکنندگان کنترل و تعریف کنند. به عنوان مثال، CSS می تواند اندازه و سبک فونت، طرح کلی صفحات، رنگ ها و موارد دیگر را تعریف کند. مانند HTML، این یک زبان نشانه گذاری است و این دو اغلب با هم هستند. در واقع، این بسیار شبیه به HTML است و اغلب متوجه می‌شوید که توسعه‌دهندگان مسلط به یکی، به دیگری مسلط هستند – به خصوص اگر پیش‌زمینه‌ای در توسعه وب‌سایت داشته باشند.

با استفاده مجدد از وردپرس، می توانیم نحوه تعامل HTML و CSS را مشاهده کنیم. با ویرایشگر HTML، کاربران می توانند سرصفحه ها (به عنوان مثال <H1>) و حتی عناصر سفارشی را نشان دهند، اما این CSS است که در نهایت نشان می دهد که چگونه همه اینها ظاهر می شوند. از این گذشته، تگ <H1> به تنهایی اندازه قلم، موقعیت، رنگ یا هر چیز دیگری را نشان نمی دهد و در حالی که برخی از این کارها را می توان از طریق HTML انجام داد، این CSS است که یک استایل ثابت را تضمین می کند.

 

 

جاوا (java)

 

یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی وب – و همچنین زبان ها به طور کلی – جاوا از اوایل دهه 90 وجود داشته است و مدت زیادی است که برای ساخت وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما در برنامه های اندروید و سایر زمینه ها نیز استفاده می شود.

برخلاف HTML یا CSS، جاوا یک زبان مبتنی بر کلاس و شی است – این همان چیزی است که مردم هنگام در نظر گرفتن “زبان های کدنویسی” به آن فکر می کنند. جاوا با تعریف اشیاء و کلاس‌ها، ویژگی‌های خاصی را به آیتم‌ها می‌دهد و به نوبه خود به تعریف نحوه عملکرد و ارتباط آنها با اشیاء دیگر کمک می‌کند… همه اینها آن را بسیار متنوع می‌کند. این رویکرد ماژولار همچنین به این معنی است که کد را می توان مجددا استفاده کرد و به صرفه جویی در زمان و پایین نگه داشتن اندازه نهایی کمک می کند.

 

 

جاوا اسکریپت (JavaScript)

 

وقتی صحبت از زبان‌های طراحی وب به میان می‌آید، بسیاری از مردم فکر می‌کنند جاوا اسکریپت یک چارچوب یا گونه‌ای از جاوا است، اما این درست نیست. ما این سردرگمی را درک می‌کنیم، زیرا این صنعت اغلب چارچوب‌هایی دارد (مثلاً Ruby on Rails و React Native)، که نام‌گذاری آن‌ها بر اساس راه‌حلی است که روی آن ساخته شده‌اند (به ترتیب Ruby و React JS).

(در واقع، اگر جاوا و جاوا اسکریپت شبیه هم به نظر می رسند، به این دلیل است که هر دو از زبان برنامه نویسی C الهام می گیرند.)

علاوه بر این، جاوا اسکریپت یک زبان چند پارادایم است که استفاده های زیادی را امکان پذیر می کند، اما تا آنجا که به وب سایت ها مربوط می شود، توانایی آن در پشتیبانی از سبک های شی گرا آن را به همراهی عالی برای جاوا تبدیل می کند. می‌تواند هم توابع تودرتو و هم توابع ناشناس را در کنار کلاس‌ها پشتیبانی کند که همگی با نحوی ساختاریافته هستند.

 

 

SQL

 

زبان پرس و جو ساختاریافته – SQL – یک زبان جستجوی پایگاه داده است که به وب سایت ها کمک می کند تا حجم زیادی از داده ها را مدیریت کنند. مدل رابطه‌ای SQL به این معنی است که می‌تواند داده‌ها را از طریق یک فرمان واحد از پایگاه‌های داده مختلف بیرون بکشد و علاوه بر این، برای انجام این کار به ایندکس یا سایر پیچیدگی‌های اضافی نیاز ندارد. این باعث می شود که برای یافتن اطلاعات خاص در وب سایت ها از درخواست های کاربران بسیار موثر باشد.

با این حال، به عنوان یک راه حل ساخته شده با هدف خاص جستجو در پایگاه های داده، SQL مختص دامنه است و نیاز به کار با زبان ها یا راه حل های دیگر برای یک وب سایت کاملاً کاربردی دارد. با این حال، توانایی های SQL را نمی توان نادیده گرفت، زیرا کاری را انجام می دهد که جاوا، جاوا اسکریپت، HTML و CSS نمی توانند انجام دهند و آن را به یک گنجاندن رایج تبدیل می کند.

 

 

پایتون

 

یک زبان نسبتا جدید، در مقایسه با جاوا، HTML، CSS و غیره، پایتون به دلیل سهولت استفاده و خوانایی بالا مورد تحسین قرار گرفته است.

تا آنجا که به وب سایت ها مربوط می شود، پایتون می تواند چارچوبی برای ساخت بقیه وب سایت ایجاد کند. در کنار این، از پارادایم های متعددی پشتیبانی می کند و حافظه را به صورت خودکار مدیریت می کند.

با این حال، تفاوت بین پایتون و جاوا اسکریپت در این است که اولی فقط در سمت سرور کار می کند، در حالی که دومی می تواند سمت کلاینت را نیز اجرا کند. به این ترتیب، نمی تواند به طور کامل جایگزین جاوا اسکریپت شود، اما با این وجود، محبوبیت و خوانایی روزافزون آن را به یک انتخاب اصلی در بسیاری از پروژه های وب امروزی تبدیل می کند.

 

 

PHP

 

اگر به دنبال زبانی برای مدیریت وب سایت های پر داده هستید، PHP (که در ابتدا به معنای صفحه اصلی شخصی بود اما اکنون به عنوان پردازشگر فرامتن PHP شناخته می شود) گزینه خوبی است. این یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است – روی وظایف فرانت اند یا سمت مشتری تمرکز نمی کند. به این ترتیب، برای مدیریت داده ها و وظایف سمت سرور، با کمک یک مترجم در پس زمینه اجرا می شود.

با این حال، بزرگترین مزیت PHP این است که می توان آن را مستقیماً در HTML جاسازی کرد. به این ترتیب، فوق العاده مرورگر پسند است.

.Net

 

.Net با تلفظ “dot net” چارچوبی از مایکروسافت است که تمرکز زیادی بر قابلیت همکاری زبان دارد. این خود یک زبان نیست، اما زبان ها را قادر می سازد تا از کدهای زبان های دیگر، علی رغم تفاوت ها، استفاده کنند. تعداد زیادی از زبان‌های طراحی سایت  قدیمی‌تر از جمله C++، C# و F# پشتیبانی می‌شوند، که Net را به انتخاب خوبی برای حرکت به سمت راه‌حل‌های مدرن‌تر تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، .Net دارای مجموعه وسیعی از کتابخانه های کلاس از پیش تعریف شده است که به توسعه دهندگان تعداد زیادی کد موجود برای کار با آنها می دهد.

با این حال، به عنوان یک محصول مایکروسافت، Net در درجه اول برای سرویس های مبتنی بر ویندوز طراحی شده است و دارای محدودیت هایی است. با این اوصاف، نقش واقعی آن در توانمندسازی کدهای دیگر نهفته است.

 

 

Angular / TypeScript

 

TypeScript یک نوع superset از جاوا اسکریپت است – از جاوا اسکریپت در هسته خود استفاده می کند، بنابراین همه برنامه های کاربردی در دومی در اولی کار می کنند. با این حال، این نوع اسکریپت به تنهایی محبوب نیست، بلکه بیشتر فریمورک‌های خاص ساخته شده با آن است.

در حالی که این به خودی خود یک زبان نیست، پس ما همچنان می خواهیم Angular را در اینجا در یک زبان طراحی وب قرار دهیم، زیرا معمولاً در برنامه های کاربردی وب استفاده می شود. به عنوان یک چارچوب، Angular اجزای قابل استفاده مجدد و سایر بهترین روش های صرفه جویی در زمان را فعال می کند. از آنجا که بر اساس جاوا اسکریپت است، از همان ابتدا بسیار وب پسند است.

 

 

 زبان های طراحی سایت

 

برای اینکه چیزی در وب کار کند، به فناوری‌های متعددی نیاز است. گفتنی است، در حالی که بسیاری از زبان‌های اصلی طراحی وب مانند HTML، CSS، جاوا و جاوا اسکریپت وجود دارد، گزینه‌های جدیدتر نیز فرصت‌های جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. این نوآوری‌ها هستند که وب‌سایت‌ها را قادر می‌سازند با استانداردهای فناوری مدرن امروزی رقابت کنند، بنابراین آنها به همان اندازه حیاتی هستند!

 

 

انتخاب ابزار طراحی سایت

دو راه اصلی برای طراحی سایت وجود دارد: استفاده از یک برنامه دسکتاپ یا استفاده از سازنده وب سایت. ابزاری که تصمیم به استفاده از آن می‌گیرید بر اساس اندازه تیم، بودجه و نوع سایتی که می‌خواهید بسازید و الزامات فنی آن بسیار متفاوت است.

 

 1. برنامه های دسکتاپ

برنامه های دسکتاپ از طراحان می خواهند که طرح خود را ایجاد کنند و آن را برای یک تیم توسعه ارسال کنند تا بتواند طرح را به کد تبدیل کند. محبوب ترین برنامه های دسکتاپ برای طراحی وب سایت ها Photoshop و Sketch هستند.

به طور معمول، این استاندارد برای وب‌سایت‌های بزرگ و/یا پیچیده است، زیرا به طراح اجازه می‌دهد تا روی ظاهر و احساس کلی تمرکز کند، در حالی که تمام چالش‌های فنی به تیم توسعه منتقل می‌شود. متأسفانه، این فرآیند می تواند گران و زمان بر باشد زیرا به منابع متعدد، مجموعه مهارت ها و اعضای تیم نیاز است. به طور معمول، این استاندارد برای وب‌سایت‌های بزرگ و/یا پیچیده است، زیرا به طراح اجازه می‌دهد تا روی ظاهر و احساس کلی تمرکز کند، در حالی که تمام چالش‌های فنی به تیم توسعه منتقل می‌شود. متأسفانه، این فرآیند می تواند گران و زمان بر باشد زیرا به منابع متعدد، مجموعه مهارت ها و اعضای تیم نیاز است.

برای جلوگیری از دخالت یک توسعه دهنده، استفاده از سازنده وب سایت برای طراحی سایتی با الزامات فنی کمتر مفید است.

 

 1. سازندگان وب سایت

امروزه سایت سازهای زیادی در بازار وجود دارند که طیف وسیعی از امکانات و خدمات را ارائه می دهند. حتماً تحقیقات خود را انجام دهید، آزمایش‌های رایگان را آزمایش کنید و تعیین کنید که کدام پلتفرم به بهترین وجه با نیازهای وب سایت شما مطابقت دارد.

سازندگان وب‌سایت وب‌سایت‌های تطبیقی یا واکنش‌گرا ایجاد می‌کنند که تجربه‌های متفاوتی از ساخت را ارائه می‌دهند. اگر نمی دانید چگونه کدنویسی کنید، آشنایی با آزادی ها و محدودیت های ابزارهای مختلف طراحی وب سایت ضروری است.

قبل از شروع ساخت یک وب سایت، نیازهای وب سایت خود را مشخص کنید: آیا یک گالری عکس ایجاد می کنید؟ هر چند وقت یک بار سایت خود را به روز می کنید؟ آیا به فرم تماس نیاز دارید؟ سازنده وب سایتی را انتخاب کنید که می تواند به شما در دستیابی موثر به آن اهداف کمک کند.

 

 

نحوه دسترسی افراد به وب سایت

قبل از اینکه به کد مورد استفاده برای طراحی سایت نگاه کنیم، مهم است که راه های مختلف دسترسی افراد به وب را در نظر بگیریم و برخی اصطلاحات را روشن کنیم.

 

مرورگرها

افراد با استفاده از نرم افزاری به نام مرورگر وب به وب سایت ها دسترسی پیدا می کنند. نمونه های معروف عبارتند از فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری، کروم و اپرا. برای مشاهده یک صفحه وب، کاربران ممکن است یک آدرس وب را در مرورگر خود تایپ کنند، پیوندی را از سایت دیگری دنبال کنند یا از یک نشانک استفاده کنند. سازندگان نرم افزار به طور منظم نسخه های جدید مرورگرها را با ویژگی های جدید و پشتیبانی از افزودنی های جدید به زبان ها منتشر می کنند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که بسیاری از دارندگان رایانه از آخرین نسخه این مرورگرها استفاده نخواهند کرد. بنابراین نمی توانید به تمام بازدیدکنندگان سایت خود اعتماد کنید که می توانند از آخرین قابلیت های ارائه شده در همه مرورگرها استفاده کنند.

 

وب سرورها

هنگامی که از مرورگر خود برای یک صفحه وب درخواست می کنید، درخواست از طریق اینترنت به رایانه خاصی که به عنوان وب سرور شناخته می شود و میزبان وب سایت است ارسال می شود. وب سرورها کامپیوترهای خاصی هستند که دائماً به اینترنت متصل هستند و برای ارسال صفحات وب برای افرادی که آنها را درخواست می کنند بهینه شده اند. برخی از شرکت های بزرگ سرورهای وب خود را اجرا می کنند، اما استفاده از خدمات یک شرکت میزبانی وب که برای میزبانی سایت شما هزینه ای دریافت می کند، رایج تر است.

 

دستگاه ها

مردم از طریق گستره فزاینده ای از دستگاه ها از جمله رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها، تبلت ها و تلفن های همراه به وب سایت ها دسترسی پیدا می کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که دستگاه های مختلف دارای اندازه های مختلف صفحه نمایش هستند و برخی از آنها اتصالات سریع تری به وب نسبت به سایرین دارند.

 

صفحه خوان ها

صفحه خوان ها برنامه هایی هستند که محتویات صفحه کامپیوتر را برای کاربر می خوانند. آنها معمولاً توسط افراد دارای اختلالات بینایی استفاده می شوند. همانطور که بسیاری از کشورها قوانینی دارند که ساختمان‌های عمومی را ملزم می‌کند تا افراد دارای معلولیت در دسترس باشند، قوانین بسیاری نیز تصویب شده‌اند که وب‌سایت‌ها را ملزم می‌کند تا افراد دارای معلولیت در دسترس باشند.

 

 

کتاب های طراحی سایت

 

 1. Learning Web Design
 2. HTML & CSS: Design and Build Web Sites
 3. The Principles of Beautiful Web Design
 4. Web Design Playground: HTML & CSS The Interactive Way
 5. Responsive Web Design Ethan Marcotte
 6. Learning PHP, MySQL & JavaScript: With JQuery, CSS & HTML
 7. UX Strategy: How to Devise Innovative Digital Products that People Want
 8. Building Progressive Web Apps: Bringing the Power of Native to the Browser
 9. Articulating Design Decisions: Communicate with Stakeholders, Keep Your Sanity, and Deliver the Best User Experience
 • Web Design in a Nutshell: A Desktop Quick Reference Jennifer Niederst Robbins

 

 

منابعی که برای هر طراحی سایت لازم است

 

 • تصاویر (com)
 • لوگو(org)
 • پس زمینه(com)
 • انیمیشن(com)
 • تصویر استوک(com)
 • آیکون(modulz.app)
 • وکتور(com)
 • قالب وبسایت(com)

 

تگ های این صفحه :

طراحی سایت هنری | طراحی سایت ورزشی | طراحی سایت وکلا | طراحی سایت پاساژها | طراحی سایت نویسندگان | طراحی سایت نمایشگاهی | طراحی سایت موزیک | طراحی سایت مواد غذایی | طراحی سایت مدارس | طراحی سایت کودکان | طراحی سایت مزون لباس | طراحی سایت مهندسی | طراحی سایت مجله اینترنتی | طراحی سایت فروشگاهی | طراحی سایت دانلود | طراحی سایت خدماتی | طراحی سایت فولاد و نفت | طراحی سایت صنعتی|طراحی سایت خودرو | طراحی سایت خبری | طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت خرید گروهی | طراحی سایت تفریحی | طراحی سایت شبکه اجتماعی | طراحی سایت روانشناسان | طراحی سایت تبلیغاتی | طراحی سایت تالار پذیرایی |  طراحی سایت معماری | طراحی سایت دکوراسیون | طراحی سایت برق و مخابرات | طراحی سایت بیمارستان ها | طراحی سایت فست فود | طراحی سایت اساتید دانشگاه | طراحی سایت بازرگانی | طراحی سایت انجمن |  طراحی سایت انتشارات | طراحی سایت املاک | طراحی سایت اداری | طراحی سایت آژانس | طراحی سایت حراجی آنلاین | طراحی سایت آموزشی | طراحی سایت آرایشگاه | طراحی سایت نیازمندی | طراحی سایت پزشکی | طراحی سایت گالری | طراحی سایت گردشگری | طراحی سایت سالن زیبایی | طراحی سایت و اپلیکیشن | طراحی سایت CRM |  طراحی سایت بیمه | طراحی سایت تجاری | طراحی سایت پتروشیمی | طراحی سایت هتل | طراحی سایت تولیدی | طراحی سایت صرافی 

 

لینک های این صفحه :

طراحی سایت هنریطراحی  سایت ورزشیطراحی سایت وکلاطراحی سایت پاساژها
طراحی سایت نویسندگانطراحی سایت نمایشگاهیطراحی سایت موزیک طراحی سایت مواد غذایی
طراحی سایت مدارسطراحی سایت کودکان طراحی سایت مزون لباسطراحی سایت مهندسی
طراحی سایت مجله اینترنتیطراحی سایت فروشگاهیطراحی سایت دانلودطراحی سایت خدماتی
طراحی سایت فولاد و نفتطراحی سایت صنعتی طراحی سایت خودروطراحی سایت خبری
طراحی سایت شخصی طراحی سایت شرکتیطراحی سایت خرید گروهیطراحی سایت تفریحی
طراحی سایت شبکه اجتماعیطراحی سایت روانشناسان طراحی سایت تبلیغاتیطراحی سایت تالار پذیرایی
طراحی سایت معماریطراحی سایت دکوراسیونطراحی سایت برق و مخابراتطراحی سایت بیمارستان ها
 طراحی سایت فست فودطراحی سایت اساتید دانشگاهطراحی سایت بازرگانیطراحی سایت انجمن
طراحی سایت انتشاراتطراحی سایت املاک  طراحی سایت اداریطراحی سایت آژانس
طراحی سایت حراجی آنلاینطراحی سایت آموزشیطراحی سایت آرایشگاهطراحی سایت نیازمندی
طراحی سایت پزشکیطراحی سایت گالری طراحی سایت گردشگریطراحی سایت سالن زیبایی
طراحی سایت و اپلیکیشنطراحی سایت CRMطراحی سایت بیمهطراحی سایت تجاری
طراحی سایت پتروشیمیطراحی سایت هتلطراحی سایت تولیدیطراحی سایت صرافی

سوالات متداول

شما برای تهیه‌ی هر کدام از پکیج‌های جزئی که در این پکیج جامع قرار دارد هزینه های بالایی به صورت جداگانه باید بپردازید. اما در اینجا شما با یک تخفیف شگفت انگیز می‌توانید تمامی این پکیج‌ها را تهیه نمایید.

همانطور که در قبل اشاره شد ما صفر تا صد کسب و کار شما را در قالب یک پکیج جامع طراحی و مدیریت خواهیم کرد تا شما دیگر نیازی به اینکه ذهن‌تان را درگیر دنیای مجازی کنید نداشته باشید و بر کسب و کار آفلاین خود تمرکز نمایید.

 پیشنهاد می‌کنم نمونه کارهای طراحی ما را ببینید و خودتان را در جایگان آن مشتریان تصور کنید که آن‌ها چه نیازی داشتند و از طرحشان چه خروجی هایی دریافت کردند. تیم ما سال‌هاست که در این زمینه فعالیت داشته و با  مشاغل و سلیقه‌های زیادی کار انجام داده‌ایم و توانستیم رضایت آن‌ها را جلب نماییم. کافیه است به ما اعتماد کنید و حوصله به خرج دهید. با این حال نگران نباشید. اگر حس کردید طرح مورد پسندتان نیست، تا جایی که مورد پسندتان قرار گیرد، آن را تغییر خواهیم داد. هر سفارش طراحی در این مجموعه با همفکری یک تیم طراحی حرفه‌ای که بیش از ۱۰ سال سابقه کار موفق در بازار دارند انجام میشود. خیالتان راحت باشد که بازار هدف شما و مشتریانتان را به خوبی میشناسیم. فرمی که هنگام ثبت سفارش تکمیل می‌کنید و همفکری‌هایی که در ابتدای سفارش از خودتان گرفته می‌شود، شما را به طرح دلخواهتان نزدیکتر می‌کند.

از طریق سایت و با مراجعه به صفحه خدمات مورد نظرتان و بعد از کسب اطلاعات کافی، دکمه ثبت سفارش را بزنید. 

بعد از تکمیل فرم، پرداخت و نهایی شدن سفارشتان ، میتوانید با استفاده از شماره موبایلتان وارد پنل مشتریان شوید. در این قسمت میتوانید پیشرفت پروژه خود را به صورت لحظه‌ای دنبال نموده و در مورد طرح‌های خود نظر دهید، اگر از طرح خود خوشتان نیامد درخواست ویرایش دهید و  نسخه‌های مختلف طرح‌های خود را با هم مقایسه کنید. همچنین شما می‌توانید تا مرحله ای که به تایید و رضایت از طرح برسید به صورت مستقیم با طراح در ارتباط باشید.

از آنجایی که رضایت مشتری را یکی از مهم‌ترین اصول کارمان قرار دادیم، کل سفارشات طراحی را تا جایی که معقول باشد تغییر میدهیم و طبق سلیقه و درخواست شما طرح را تغییر می‌دهیم. مطمئن باشید در نهایت طرحی را تحویل می‌گیرید که واقعا دوسش دارید و ازش راضی هستید. تغییرات مورد نیاز را می‌توانید از طریق پنل مشتریان و بخش گفتمان پروژه درخواست دهید.

ما یک تیم متخصص هستیم که در یک دفتر دور هم جمع شده‌ایم و با یکدیگر برای رسیدن به اهداف مشترک‌مان تلاش میکنیم. هرکدام از اعضای تیم‌مان روزی برای خودشون مؤسس و مدیر یک مجموعه بزرگ بوده و حالا با کلی تجربه آن مجموعه‌ها را تعطیل کرده و به تیم ما پیوسته تا یک تیم حرفه‌ای  در تمام زمینه‌ها شکل گیرد.

به طور خلاصه، طراحی آنلاین یعنی ترکیب :
• یک شرکت تبلیغاتی با چندین طراح گرافیست که حداقل ۱۲ سال سابقه کار طراحی گرافیکی آنلاین دارند.
• یک تیم برنامه نویسی و طراحی وب سایت قدرتمند و اصولی، خلاق و به روز.
• چند دوست صمیمی و قابل اعتماد قدیمی که این سال‌ها در حوزه‌های تیزر و موشن گرافیک، برندینگ، سه بعدی سازی و معماری، استاد شدند.

هدف این مجموعه روز به روز پیشرفت و حرفه‌ای شدن و ارائه بهترین  خدمات به مشتری‌های عزیز از سراسر ایران است.

در این مجموعه تمام خدمات به صورت کاملاً آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شود. خیالتان راحت !! در ۹۰٪ موارد نیازی به جلسه حضوری نیست. تجربه حاصل از ۱۲ سال فعالیت آنلاین با کل کشور و ایرانی‌های خارج از کشور ، در قالب یک تیم حرفه ای در خدمت شماست.

 • شما نمونه کارهای موجود در سایتمان را مشاهده می‌کنید، اگه از سبک کاری ما خوشتان آمد، از طریق سایت می‌توانید ثبت سفارش انجام دهید.
 • در ابتدا وارد صفحه‌ای شده که فرمی برایتان ظاهر می‌شود. به سوالات این فرم با دقت پاسخ دهید.
 • سپس وارد صفحه پرداخت شوید و بعد از پرداخت کامل، سفارش شما در مرحله اجرایی قرار میگیرد.
 • سفارش شما به یک طراح اختصاص پیدا میکند که میتوانید از طریق پنل مشتریان مستقیماً با طراح در ارتباط باشید.
 • بعد از گذشت مدت زمان مقرر، طرح پیشنهادی از طریق پنل مشتریان برایتان ارسال میشود تا بتوانید طرح خود را مشاده نموده و در موردش نظر دهید.
 • در صورت درخواست تغییر، طراح پروژه تغییرات درخواستی شما را اعمال کرده و برایتان ارسال می کند تا رضایت کامل‌تان حاصل شود.
 • فایل نهایی تایید شده توسط شما با خروجی کیفیت بالا مناسب برای چاپ در ابعاد بی نهایت از طریق پنل مشتریان برایتان ارسال میشود

زمانی که از طریق سایت، ثبت سفارش خدماتی را انجام میدهید، به طور خودکار وارد صفحه درگاه پرداخت آنلاین می‌شوید و می‌توانید با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، به سادگی یک خرید اینترنتی، پرداخت سفارش‌تان را انجام دهید. 

اگر پرداخت آنلاین برایتان مقدور نبود:
1. از طریق انتقال کارت به کارت از دستگاه‌های خودپرداز عضو شبکه شتاب.
۳. از طریق واریز وجه نقد به شماره حساب شرکت واقع در بانک ملی.

نکات مهم :
۱. شماره کارت یا شماره حساب را می‌توانید از پشتیبان آنلاین درخواست کنید.
۲. خواهشمندیم از پرداخت مبلغ به غیر از درگاه پرداخت، بدون هماهنگی، قبل از دریافت پیش فاکتور یا فاکتور خودداری کنید.
۳. اگه واریز یا انتقال وجه انجام دادید حتما رسید پرداختی خود را از طریق یکی از راه‌های ارتباطی به اطلاع‌مان برسانید.

پلتفرم اجرایی فرتاک یک برنامه اجرایی برد – برد محسوب می‌شود؛ می‌پرسید چرا؟

برای صاحبان کسب و کار :

در شلوغی و ترافیک و دردسرهایی که این روزها همه با آن سر و کار دارند، پیدا کردن یک طراح خوب که هر وقت خواستید در دسترس باشد خیلی کار سختی است. یا تصور کنید که برای چاپ سربرگ یا کارت ویزیت شرکت‌تان باید بگردید تا یک چاپخانه خوب و با کیفیت پیدا کنید. خب چه چیزی بهتر از این که پشت میزتان بنشینید و فقط با چند کلیک، بهترین طراحان را برای پروژه‌تان به کار بگیرید و بدون هیچ دردسری برای سفارش، پرداخت  یا حمل و نقل، بهترین چاپ و باکیفیت عالی را در منزل تحویل بگیرید.

همین چالش برای پیدا کردن یک طراح سایت حرفه‌ای نیز وجود دارد. پیدا کردن یک طراح و برنامه نویس سایت که هر زمان بخواهید به وی دسترسی داشته باشید، خیلی سخت است. چه چیزی بهتر از یک تیم طراحی وب سایت که کاملا در کارشان حرفه‌ای هستند، جدیدترین متدهای اجرایی روز دنیا را به صورت اصولی پیاده سازی میکنند، همیشه آنلاین و آماده پاسخگویی به شما هستندث؟!

برای طراحان گرافیک / برنامه نویسان آزادکار :
از آنجایی که خدمات طراحی گرافیک و کدنویسی وب سایت را به صورت آنلاین برای کل کشور انجام می‌دهیم، همیشه تعداد مشتریان‌مان رو به افزایش است و کیفیت کارهایمان سبب شده تا هر مشتری خودش چند مشتری دیگر را هم به ما معرفی کند. طراحان و برنامه‌نویسان زیادی در ایران پهناورمان هستند که توانایی‌ها و استعدادهای زیادی در این زمینه دارند و شاید به دلیل نداشتن قدرت مالی یا شرایط خانوادگی قادر به ثبت و تأسیس شرکت حرفه‌ای نباشند. ما این فضا را ایجاد کردیم و از همه عزیزانی که تمایل دارند با مجموعه ما همکاری کنند استقبال می‌کنیم. این همکاری می‌تواند غیرحضوری و از هر شهر و روستایی در ایران به صورت دورکاری و پروژه‌ای انجام شود. حتی ساعت کاری را خود طراح می‌تواند مشخص کند. ما به عنوان مدیر اجرایی، این پروژه‌ها را به طراحان حرفه‌ای که تلاش بالایی دارند و نتیجه مطلوبی ارائه میدهند، می‌سپاریم. پیگیری سفارش و فاکتورها نیز کاملا مکانیزه به دست نیروهای تیم‌مان انجام می‌شود.

برای بازاریابان و فعالان عرصه تجارت :
یکی از رایج‌ترین راه‌های کسب درآمد در دنیا، روش بازاریابی یا همان معرفی کار به کارفرماست. ما بخش عظیمی از درآمدمان را مدیون این عزیزان هستیم و برایشان ارزش زیادی قائل می‌شویم و به صورت دائم، مبلغ ۱۰٪‌ از سود هر پروژه را مستقیماً به حساب معرف یا بازاریاب واریز میکنیم. یعنی اگه پروژه‌ای به ارزش یک میلیون تومان به ما معرفی کنید و هزینه اجرایی خاصی نداشته باشد، مبلغ ۱۰۰ هزار تومان بدون هیچ دردسری به حسابتان واریز می‌شود. اگه فکر می‌کنید ارتباطات خوبی دارید و می‌توانید پروژه‌های زیادی را به ما معرفی کنید.

همین الان دست به کار شو که زندگیت رو متحول کنی …

برای مجموعه‌های همکار :
بر خلاف اکثر مجموعه‌هایی که همکارانشان را دشمن‌های خود می‌دانند، ما اعتقاد داریم همکاران ما می‌توانند بهترین دوستان ما باشند. همیشه از ایده‌های نو استقبال میکنیم و بر این باوریم که با همکاری دوستانه با مجموعه‌های همکار می‌شود به موفقیت‌های بزرگتری دست پیدا کرد. اگه مجموعه همکار ما هستید و در شهری دفتر کار دارید، با ما ارتباط برقرار کنید. شاید این همکاری یکی از بهترین همکاری‌های تمام عمرمان باشد.

راه‌های ارتباطی ما برای پاسخگویی به سوالات شما در اکثر ساعات شبانه روز باز هستند. تلگرام، واتساپ و همچنین سیستم گفتگوی پایین سایت یا در صورت نیاز تماس با شماره 09981186278.
بهترین و سریع‌ترین راه ارتباطی از طریق تلگرام است.
شما می‌توانید با جستجوی صنف خود، نمونه کارهای مشابه ما را ببینید. در صورتی که نمونه کار در زمينه فعالیت خود را نیافتید مي‌توانيد از میان نمونه کارهای موجود در سايت ایده بگیرید و توانايی طراحان ما را نسبت به موضوعات شغلی بسنجید.
تیم ما وب سایت، اپلیکیشن و … را به نحوی طراحی می‌کنند که بتوان در آینده تمام بخش‌های آن را بدون مشکلی ارتقا داد. همچنین شما می‌توانید سایر امکانات اضافی پکیج‌های جزئی را متناسب با نیاز خود، به کسب و کارتان اضافه نمایید.

تماس با ما :

ما بعد از سفارش پکیج‌ها اولین تماس را با شما برقرار خواهیم نمود و برای تنفیذ قرارداد الکترونیکی و مدیر فنی بعد از یک جلسه آنلاین با شما، اطلاعات فنی و خواسته‌های شما را طلب می‌کنیم تا بتوانیم بهترین همکاری را داشته باشیم.

در تمام مراحل کار اگر نیاز به راهنمایی و یا مشاوره داشتید می‌توانید با ما در ارتباط باشید:

keyboard_arrow_up