طراحی آگهی گرافیکی روزنامه

طراحی آگهی روزنامه چیست؟

طراحی آگهی گرافیکی روزنامه و یا مجله یکی از راه‌های مناسب تبلیغ برای جمع کثیری از خوانندگان است.

چه نکاتی را در طراحی آگهی گرافیکی روزنامه باید رعایت کرد؟

پس از سیاست گذاری های لازم و سپردن کار به طراح گرافیک، طراح باید نکاتی را در طراحی آگهی گرافیکی روزنامه در نظر بگیرد.اگر آگهی قرار است در روزنامه چاپ گردد، باید توجه داشته باشد که کاغذ روزنامه ها از مجلات ،نازلتر است و در به کارگیری عکس ها و رنگ ها دقت لازم را در نظر گیرد. حدالمقدور از عکس های کمتر و رنگ های محدودتری در آگهی استفاده نماید.

به دلیل کنار هم بودن نوشته ها و آگهی ها در روزنامه (نسبت به مجله که معمولا آگهی تمام صفحه و اختصاصی چاپ می شود)، بهتر است مقداری فضای سفید و خالی اطراف آگهی در نظر گرفته شود. البته استفاده از رنگ های یکدست هم همان کار را می کند.

بهتر است نوشته موجز و مختصر باشد و تا جاییکه امکان دارد تیتر و سوتیتر در آگهی به جا ، استفاده شود. شعار یا موتو نیز یکی از ریزه کاریهایی است که معمولا سبب جلب نظر مخاطب  در طراحی گرافیکی آگهی روزنامه می شود.

اگر محصول یا خدمات یا نام شرکت شما به حد کافی شناخته شده نیست، حتما راههای تماس با شما را در طراحی آگهی گرافیکی روزنامه خود باید ذکرکنید.

یکی از اصول طراحی آگهی گرافیکی روزنامه ، سادگی آن است . این نوع آگهی ها باید به سادگی هر چه بیشتر طراحی شوند و در خلال همان سادگی که حاکی از حرفه ای بودن شماست (و نه آماتوربودن) پیام خود را منتقل نمایند.

اگر محدودیتی در انتخاب کادر آگهی ندارید، بهتر است آن را عمودی طراحی کنید. تجربه نشان داده است که آگهی های مطبوعاتی که به صورت عمودی منتشر می گردند، تاثیر بیشتر و بهتری بر مخاطب می گذارد.

تا جاییکه ممکن است ، آگهی خود را به صورت انفرادی در انتهای یک مقاله یا مطلب چاپ نمایید ، زیرا تجربه نشان داده است که پس از خواندن یک مطلب یا مقاله طولانی ، خواننده از دیدن و خواندن یک آگهی احساس لذت و تنوع می نماید.

بیش از یک یا دو نوع قلم در طراحی استفاده نکنید و بهتر است نوع قلم شما با موضوع آگهی متناسب باشد.

تا جاییکه امکان دارد در طراحی آگهی گرافیکی روزنامه خود از عکس و تصویر استفاده نمایید، زیرا تاثیر گزاری و جلب نظر تصاویر از نوشته ها به مراتب بیشتر می باشد. عکس های اگهی های مطبوعاتی معمولا بزرگ و با کمپوزیسیون ساده و فضاهای خالی زیاد در اطراف ترکیب، انتخاب میشوند.

هدف از طراحی آگهی گرافیکی روزنامه:

هدف ازطراحی آگهی گرافیکی روزنامه ای خوب جذب هرچه بیشتر مخاطب و افزایش فروش می باشد و متن آگهی روزنامه نقش مهمی در این امر خواهد داشت، این تبلیغات میتواند توسط پیام کوتاه، بنرهای اینترنتی، تراکت و بروشور و حتی وبسایت خود شما مورد استفاده قرار گیرد.

نحوه طراحی آگهی گرافیکی روزنامه:

عبارات باید حروف چینی شوند. این کار توسط متخصص حروف چینی یا از طریق حروف چینی در استودیو انجام می شود. زمان حروف چینی با فلز داغ به پایان رسیده است. امروزه تایپ به وسیله کامپیوتر و با نرم افزارهای ویژه تایپ انجام می شود. اگر متن، ساده و کوتاه باشد در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. برای بررسی متن، لازم است از متن تبلیغ یک کپی گرفته شده و اندازه حروف و صحت املایی کلمات آنها بررسی شود.

طراحی آگهی گرافیکی روزنامه وعناصر مرتبط:

Graphic-newspaper-ad

بیشتر تبلیغات و طراحی آگهی گرافیکی روزنامه، دارای عناصر گرافیکی هستند.این عناصر نه تنها در برگیرنده تصاویر اصلی هستند بلکه دیگر ترکیبات مهم گرافیکی مثل لوگوی شرکت ، نام تجاری، تصویر محصول و … را نیز شامل می شوند. غالباً تصاویری مانند لوگوی شرکت را اسکن کرده و فایل آن را برای استفاده های بعدی ذخیره می کنند. برای بررسی بیشتر لازم است یک کپی از متن و گرافیک گرفته شود.

در کپی گرفته شده می بایست موارد زیر را به دقت بررسی کرد:

•    توازن بین تصاویر و متون
•    شفافیت و کیفیت تصویر
•    بررسی عناصری مانند آرم، تصویر محصول و …

پس از بررسی و تائید نهایی، آگهی تبلیغاتی برای چاپ به رسانه ارسال می شود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید